Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Ługowin i Węgierskiego wybrali swoich sołtysów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkańcy Ługowin i Węgierskiego wybrali swoich sołtysów
10-09-2021 14:47   Janusz Ludwiczak
Były dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerlejnie, Zbigniew Bukowski został wybrany nowym sołtysem Węgierskiego. Z kolei gospodarzem nowego sołectwa Ługowiny został dotychczasowy sołtys Węgierskiego, Jakub Witkowski.

Po Glince i Buszkówcu przyszedł czas na kolejne wybory sołeckie. We wtorek nowego gospodarza wybrali mieszkańcy nowo utworzonego sołectwa Ługowiny, które wydzielone zostało z sołectwa Węgierskie.

Na sołtysa został zgłoszony tylko jeden kandydat – Jakub Witkowski, którego poparło 18 osób (100% głosów na tak, nikt nie był przeciw).

Z kolei do rady sołeckiej Ługowin zgłoszona została piątka kandydatów, wybrani zostali: Małgorzata Jura (14 głosów), Agnieszka Guzy (13) i Ewa Hernes (12). Pozostali kandydaci nie otrzymali wymaganej liczby głosów: Grażyna Noworyta (3 głosy), Tomasz Frąckowiak (2).

Mieszkańcy Ługowin zdecydowali również o podziale środków w ramach Funduszu Sołeckiego 2022, który wyniósł 19 135,14 zł:
• organizacja imprez – 7835,14 zł
• zestaw ławostół – 5 000 zł
• namiot – 2 000 zł
• kociołek żeliwny – 1 000 zł
• kosiarka – 3 000 zł
• paliwo do kosiarki – 300 zł.

– Byłem przeciwny podziałowi sołectwa, bo już z poprzednim sołtysem Mirkiem Kucharskim zawsze solidarnie rozdzielali środki na obie wsie – Ługowiny i Węgierskie, jednak wola mieszkańców była inna – powiedział Jakub Witkowski, sołtys Ługowin.

– W tym roku wykonane zostanie jeszcze ogrodzenie placu zabaw i powstanie piaskownica. Fundusz Sołecki na 2022 r. przeznaczyliśmy na doposażenie naszego sołectwa – namiot, kociołek, ławostół i zakup kosiarki – dodaje gospodarz Ługowin.

Z kolei następnego dnia, w środę odbyło się zebranie wiejskie, w trakcie którego swojego gospodarza i radę sołecką wybierali mieszkańcy Węgierskiego. Również został zgłoszony jedyny kandydat – Zbigniew Bukowski, który otrzymał poparcie 16 osób, 1 głos był nieważny.

– Z gminą Kostrzyn jestem związany bardzo długo, kiedyś pracowałem w szkole w Węgierskim, później byłem dyrektorem szkoły i gimnazjum w Czerlejnie – przyznaje Zbigniew Bukowski, nowy sołtys Węgierskiego.

– Taka była wola mieszkańców, żeby się podzielić. Musimy myśleć persypktywistycznie, gdyż sołectwo stale się rozwija. Część domów powstaje w lesie, nowe osiedle ma powstać również przy drodze na Środę Wlkp. Czekamy na gazociąg, wodociąg, kanalizację. Cieszę się, że w tym roku w końcu dotarł do nas światłowód – dodaje sołtys Zbigniew Bukowski.

Mieszkańcy wybrali również radę sołecką, w skład której weszli wszyscy troje kandydujący: Anna Ostańska, Patrycja Rutkowska-Migdałek oraz Krzysztofa Mnich. Wszyscy zostali wybrani jednogłośnie 17 głosami.

Mieszkańcy Węgierskiego zdecydowali również o podziale środków w ramach Funduszu Sołeckiego 2022, który wyniósł 18 530,87 zł:
• modernizacja i doposażenie placu zabaw – 13 000 zł
• organizacja spotkań integracyjnych mieszkańców – 5 530,87 zł.

W przyszłym tygodniu odbędą się wybory do dwóch ostatnich nowo utworzonych sołectw: we wtorek, 14 września o godz. 19:00 dla mieszkańców sołectwa Sokolniki, zaś w piątek, 17 września o godz. 19:00 dla mieszkańców sołectwa Klony. Oba zebrania odbędą się w świetlicy wiejskiej w Sokolnikach Klonowskich.


Komentarze (1)

10-09-2021 16:59:42
NMN
o rany, co za głupota i upadek idei funduszu sołeckiego: 7 tysięcy z hakiem na imprezy ( po prostu do przejedzenia), namiot żeby nie padało na głowę, ławka żeby usiąść przed... kociołkiem pełnym kiełbasy. No i będzie gdzie naszego pana burmistrza ugościć i czym podjąć. O musztardzie nie wspomnieliście :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: