Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Serce gminy" zmieni swoje oblicze? Można wypowiedzieć się o przyszłości kostrzyńskiego Rynku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Serce gminy" zmieni swoje oblicze? Można wypowiedzieć się o przyszłości kostrzyńskiego Rynku
25-03-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Studenci Politechniki Poznańskiej rozpoczęli prace nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania kostrzyńskiego Rynku wraz z przyległymi ulicami. Również mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych.

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej mają za zadanie opracować koncepcję zagospodarowania Rynku w Kostrzynie oraz rejonu ulic: Poznańskiej, Dworcowej, Szymańskiego, Średzkiej, Mickiewicza i Kościuszki.

– Podstawowym celem opracowań jest stworzenie takiej przestrzeni starówki, by przyciągała mieszkańców, zachęcała do przyjścia, zatrzymania się i spędzenia czasu – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy gmina Kostrzyn rozpoczęła współpracę z Politechniką Poznańską. Autorzy najlepszych koncepcji otrzymają nagrody. W sumie na ten cel przeznaczono 15 tys. zł.

Równocześnie rozpoczęły się konsultacje społeczne dla mieszkańców, którzy mogą wypowiedzieć się jak powinien wyglądać w przyszłości kostrzyński Rynek. Jakie ma pełnić funkcje, co powinno się na nim pojawić, czy powinna być zmniejszona liczba miejsc postojowych a także czy należy wprowadzić strefę płatnego parkowania na sąsiednich ulicach.

– Aby prace studentów były jak najbardziej efektywne i aby w jak najlepszym stopniu spełniły zamierzony cel zachęcamy Państwa, jako najważniejszych przyszłych użytkowników przestrzeni, do wyrażenia swojej opinii i przedstawienia swoich oczekiwań wobec koncepcji zagospodarowania rynku. W tym celu, we współpracy z pracownikami Politechniki Poznańskiej odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu przygotowaliśmy ankietę. Udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zajmie kilkanaście minut, a wszystkie uwagi będą ważnym elementem analiz niezbędnych do opracowania nowej przestrzeni starówki Kostrzyna – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

W badaniu można wziąć udział do 9 kwietnia. Szczegółowa ankieta konsultacji społecznych dostępna jest tutaj.

– Podsumowanie ankiet będzie punktem wyjścia do zaplanowanego spotkania studentów z mieszkańcami (ze względu na obecny stan najprawdopodobniej on line). Spotkanie to ma być kolejnym etapem konsultacji i udziału mieszkańców we wspólnych pracach nad koncepcją. Wstępny termin konsultacji z mieszkańcami zaplanowany jest w dniach 19-23 kwietnia. Ponadto prace konkursowe wystawimy do publicznego oglądu z urządzeniem plebiscytu wśród mieszkańców na najlepszy projekt – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

O przebudowie kostrzyńskiego Rynku mówi się od lat. Już wcześniej przygotowywane były koncepcję nowej płyty, jednak projektom zarzucono zbyt "dużo betonu".

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 767. rocznicę nadania praw miejskich Kostrzynowi, czyli 11 listopada 2018 r. burmistrz zapowiedział, że rewitalizacja Rynku zostanie w końcu przeprowadzona.

Wraz z przebudową Rynku miałaby zmienić się również organizacja ruchu. Niewykluczone, że ulica Kościuszki stałaby się jednokierunkowa. Możliwe, że również podobnie stałoby się z ulicą Poznańską.

Rewitalizacja Rynku ma objąć również ulicę Dworcową i Średzką (od Rynku do Szymańskiego).


Komentarze (4)

30-03-2021 12:10:21
MIESZKANIEC
Zwrócić uwagę na pijących na Poznańskiej po pierwsze a po drugie przy Chacie Polskiej. Szczerze mówiąc, dziwię się osobą zarządzającym w Chacie Polskiej, że sobie pozwalają aby siedzieli na parapetach albo w środku na koszu przy automacie PORAŻKA
25-03-2021 15:18:49
REDAKCJA
@MAX: Nie do końca - od Rynku do ul. 20 Października jest dwukierunkowa ☺
25-03-2021 15:07:42
LENA
Władza powinna przede wszystkim pomyśleć o Panach pijących alkohol na przystanku na ul. Poznańskiej i sikających na każdy zaułek. To jest dopiero wizytówka Kostrzyna i kilka kwiatków zasadzonych na Rynku nie polepszy wizerunku!
25-03-2021 15:05:53
MAX
Ulica Kościuszki jest jednokierunkowa!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: