Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania
25-04-2019 07:03   Janusz Ludwiczak
– Mamy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy mają problemy z parkowaniem w wielu punktach w centrum miasta. Blokowane są miejsca postojowe nawet przez cały dzień. Chcemy ograniczyć ruch w centrum miasta, tak by jeśli ktoś chciał przyjechać na godz. 10 czy 12 mógł załatwić sprawę w urzędzie, na poczcie, w aptece czy u lekarza, a następnie odjechał i zwolnił miejsce innym osobom – powiedział burmistrz Szymon Matysek.
W ciągu dwóch lat w centrum Kostrzyna ma zostać wprowadzona strefa płatnego parkowania.

Podczas ostatniego posiedzenia radni z Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn pozytywnie zaopiniowali wniosek w sprawie opracowania koncepcji strefy parkowania w centrum Kostrzyna.

Strefa parkowania miałaby objąć przede wszystkim Rynek i pobliskie ulice, m.in. fragment Poznańskiej, a także Dworcową, Kościelną, Szymańskiego czy część ul. Średzkiej.

– Mamy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy mają problemy z parkowaniem nie tylko przy ul. Dworcowej przy urzędzie, ale w wielu innych punktach w centrum miasta. Blokowane są miejsca postojowe nawet przez cały dzień. Chcemy ograniczyć ruch w centrum miasta, tak by jeśli ktoś chciał przyjechać na godz. 10 czy 12 mógł załatwić sprawę w urzędzie, na poczcie, w aptece czy u lekarza, a następnie odjechał i zwolnił miejsce innym osobom – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

Zanim strefa parkowania zostałaby wprowadzona najpierw przygotowana ma zostać szczegółowa koncepcja, później dopiero stworzony zostanie projekt.

– Firma opracuje koncepcję w ciągu ok. 3 miesięcy. W drugiej połowie roku będziemy wiedzieć ile kosztowałoby wprowadzenie strefy parkowania i kto miałby się tym zająć - czy wewnętrzny operator, czy jednostka gminy – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

Wprowadzenie strefy parkowania ma również przyczynić się do zrewitalizowania płyty Rynku i ograniczenia parkowania "w sercu gminy".

– Nawet sami pracownicy "komunalki" parkują na Rynku – mówił podczas komisji radny Piotr Hojeński.

– Przykładem jest Swarzędz. Po wprowadzeniu strefy parkowania można zaparkować w rejonie Ratusza. Idea jest taka, aby wymusić rotację aut w centrum Kostrzyna. Chcielibyśmy, by Rynek był znów miejscem spotkań mieszkańców, organizacji imprez plenerowych – przyznaje Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Strefa parkowania w centrum Kostrzyna może powstać najwcześniej za dwa lata.


Komentarze (2)

27-04-2019 21:36:22
Zdzichu
I chwała burmistrzom ze w koncu dobre pomysły maja
25-04-2019 16:55:53
Max
Dlatego bardzo istotna jest teraz przebudowa płyty rynku, reorganizacja ruchu i miejsc parkingowych.Polecam również montaż słupków parkingowych, wszędzie gdzie się to da
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: