Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania
25-04-2019 07:03   Janusz Ludwiczak
– Mamy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy mają problemy z parkowaniem w wielu punktach w centrum miasta. Blokowane są miejsca postojowe nawet przez cały dzień. Chcemy ograniczyć ruch w centrum miasta, tak by jeśli ktoś chciał przyjechać na godz. 10 czy 12 mógł załatwić sprawę w urzędzie, na poczcie, w aptece czy u lekarza, a następnie odjechał i zwolnił miejsce innym osobom – powiedział burmistrz Szymon Matysek.
W ciągu dwóch lat w centrum Kostrzyna ma zostać wprowadzona strefa płatnego parkowania.

Podczas ostatniego posiedzenia radni z Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn pozytywnie zaopiniowali wniosek w sprawie opracowania koncepcji strefy parkowania w centrum Kostrzyna.

Strefa parkowania miałaby objąć przede wszystkim Rynek i pobliskie ulice, m.in. fragment Poznańskiej, a także Dworcową, Kościelną, Szymańskiego czy część ul. Średzkiej.

– Mamy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy mają problemy z parkowaniem nie tylko przy ul. Dworcowej przy urzędzie, ale w wielu innych punktach w centrum miasta. Blokowane są miejsca postojowe nawet przez cały dzień. Chcemy ograniczyć ruch w centrum miasta, tak by jeśli ktoś chciał przyjechać na godz. 10 czy 12 mógł załatwić sprawę w urzędzie, na poczcie, w aptece czy u lekarza, a następnie odjechał i zwolnił miejsce innym osobom – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

Zanim strefa parkowania zostałaby wprowadzona najpierw przygotowana ma zostać szczegółowa koncepcja, później dopiero stworzony zostanie projekt.

– Firma opracuje koncepcję w ciągu ok. 3 miesięcy. W drugiej połowie roku będziemy wiedzieć ile kosztowałoby wprowadzenie strefy parkowania i kto miałby się tym zająć - czy wewnętrzny operator, czy jednostka gminy – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

Wprowadzenie strefy parkowania ma również przyczynić się do zrewitalizowania płyty Rynku i ograniczenia parkowania "w sercu gminy".

– Nawet sami pracownicy "komunalki" parkują na Rynku – mówił podczas komisji radny Piotr Hojeński.

– Przykładem jest Swarzędz. Po wprowadzeniu strefy parkowania można zaparkować w rejonie Ratusza. Idea jest taka, aby wymusić rotację aut w centrum Kostrzyna. Chcielibyśmy, by Rynek był znów miejscem spotkań mieszkańców, organizacji imprez plenerowych – przyznaje Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Strefa parkowania w centrum Kostrzyna może powstać najwcześniej za dwa lata.


Komentarze (2)

27-04-2019 21:36:22
Zdzichu
I chwała burmistrzom ze w koncu dobre pomysły maja
25-04-2019 16:55:53
Max
Dlatego bardzo istotna jest teraz przebudowa płyty rynku, reorganizacja ruchu i miejsc parkingowych.Polecam również montaż słupków parkingowych, wszędzie gdzie się to da

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 23-08-2019
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Warsztaty plastyczne dla dzieci
w godz. 10:00-12:00

22

sie

10:20
KOSTRZYN, dworzec kolejowy
Inauguracja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej
- uroczysty przyjazd pociągu specjalnego, występ kabaretowy, pokaz zumby, wystawa historyczna dotycząca kolei w Kostrzynie, wycieczka nowoczesnym poci

20:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Malinowe lato: kino plenerowe

24

sie

16:00
Wiktorowo
Dzień mieszkańca
- animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, DJ i zabawa pod chmurką do północy

17:00
Węgierskie
Festyn rodzinny - animacje dla dzieci, zabawa taneczna DJ Mati, darmowy popcorn i wata cukrowa

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: