Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Narodził się Gutek {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Narodził się Gutek {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
18-08-2019 23:18   Janusz Ludwiczak
Już po raz szesnasty odbyły się "Qultowe Gułtowy". Podczas święta Gułtów zaprezentowano Gutka, czyli oficjalną maskotkę wsi. Największą atrakcją środowego wieczoru był koncert zespołu Red Queen.

Tradycyjną mszą świętą odpustową na cmentarzu w wigilię święta Wniebowzięcia NMP rozpoczęły się "Qultowe Gułtowy". Głównym punktem święta Gułtów były narodziny oficjalnej maskotki wsi, a także koncert zespołu Red Queen.

– To już szesnasta edycja "Qultowych Gułtów", które w tym roku odbędą się pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Narodzi się Gutek. Zaprezentujemy oficjalną maskotkę Gułtów. Pomysł narodził się spontanicznie. Stwierdziliśmy, że przydałaby się nam maskotka. Chcemy, by Gutek był z nami podczas najważniejszych wydarzeń, ale również reprezentował Gułtowy na zewnątrz, np. na dożynkach gminnych – powiedział Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

Gutek powstał w wyniku ogłoszonego w połowie stycznia konkursu. Organizatorzy nie stawiali wymagań. Dowolna byłą technika, projekt można było wykonać nawet odręcznie na zwykłej kartce papieru. Jury, w skład którego zasiesli m.in. sołtys Gułtów i proboszcz miejscowej parafii zdecydowali, że oficjalną maskotką Gutką będzie projekt autorstwa Alicji Chojnackiej.

– Projekt Gutka przygotowałam na zwykłej kartce. Gutka narysowałam ołówkiem, a następnie go pokolorowałam. Jest on zielony, ma kapelusz i szalik z napisem Gułtowy i logo klubu GKS – powiedziała Alicja Chojnacka, autorka Gutka.

Gwiazdą środowego wieczoru był zespół Red Queen, który w trakcie godzinnego koncerty zagrał takie utwory jak "Mówisz, że mnie kochasz", "Za szybko Tobie się oddałam" czy "Przez Ciebie mam zranione serce".

Później na zabawę taneczną, która trwała aż do godz. 3 zaprosiła grupa Quadro Band.

W świąteczny czwartek odbył się VI Turniej Piłkarski o Mistrzostwo Qultowych Gułtów, a wieczorem organizatorzy przygotowali biesiadę kasztelańską na rockową nutę.

Podczas dwudniowego festynu przeprowadzono również konkurs na wieniec dożynkowy. Publiczność miała wskazać, która z trzech figur zostanie zaprezentowana podczas dożynek gminnych, jakie odbędą się 31 sierpnia w Kostrzynie.

"Qultowe Gułtowy" po raz pierwszy odbyły się w 2002 roku.

– Pierwsza impreza odbyła się równo 16 lat temu. Ks. Eda Jaworski, wieloletni proboszcz zaproponował odpust na cmentarzu. Ja stwierdziłem, by może przy okazji święta 15 sierpnia zrobić zabawę taneczną. Zaprosiłem grupę motocyklistów, którzy przejechali z kościoła na cmentarz. Wtedy ks. Eda nie jeździł jeszcze na motocyklu, od tego czasu zaraził się pasją do motocykli – podsumowuje Marek Kowalski.


Komentarze (1)

21-08-2019 22:15:27
bez_nicku
Super pomysł!!! Pierwsza maskotka w Gminie, gdzie...oczywiście w Gułtowach:) Teraz Gutek będzie pilnował mieszkańców na każdej imprezie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: