Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kulig i wspólne ognisko młodych druhów OSP w Gułtowach {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kulig i wspólne ognisko młodych druhów OSP w Gułtowach {► FILM}
27-01-2019 12:31   Janusz Ludwiczak
W sobotę, na zakończenie ferii zimowych odbył się kulig i wspólne ognisko dla małych druhów OSP w Gułtowach. Od października działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która liczy 15 osób w wieku od 7 do 15 lat. Mali druhowie do tej pory zobaczyli na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jakie jest wyposażenie wozu strażackiego.

W sobotnie przedpołudnie przy stadionie w Gułtowach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ochotniczą Strażą Pożarną. Dla najmłodszych zorganizowano m.in. wspólne ognisko i kulig.

– Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 15 druhów w wieku 7-15 lat. Zaczęliśmy się spotykać w październiku. Mieliśmy pierwszą pomoc przedmedyczną, pokazaliśmy wóz strażacki, wyposażenie. W pierwszym spotkaniu wzięło udział 15 chętnych, którzy pozostali z nami do dziś. Staramy spotykać się na zebraniach przynajmniej raz w miesiącu. Na zakończenie ferii wraz z rodzicami zorganizowaliśmy kulig i wspólne ognisko. W grudniu zorganizowaliśmy mikołajki, podczas których druhowie wykonywali ozdoby świąteczne, dzieci otrzymały koszulki i czapeczki – wyjaśnia Artur Pęczyński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gułtowach.

Gułtowscy strażacy chcą, by dzieci poczuły pasję do straży pożarnej już od najmłodszych lat.

– Chcemy, by druhowie zarazili się pasją do straży pożarnej już od najmłodszych lat. Może z tych 15 druhów trzech z nich zostanie strażakami. Był okres, że nie było młodzieżówki, nie było chętnych do pracy w straży – wskazuje Artur Pęczyński z OSP Gułtowy.

OSP Gułtowy liczy 30 członków, z czego 15 z nich jest czynnymi strażakami. Być może wśród druhów są już przyszli strażacy?

– Najbardziej podoba mi się wysięgnik z drabiną teleskopową, jest tu bardzo fajnie. Strażakiem chciałbym być dlatego, żeby pomagać ludziom – powiedział Wojtek Kuszak.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

11:00
Sanniki
"Dzikie dziedzictwo" - spacer badawczy południową częścią Kasztelanii Ostrowskiej: grzyby
zbiórka na przystanku autobusowym w Sannikach

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

17:00
Kostrzyn
Capstrzyk - 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Kostrzyna, Nekli i okolic
▶️godz. 16.45 - zbiórka uczestników na placu przed SP 1 ul. Piasta
▶️godz. 17.00 - formowanie szyku i wymarsz Przem

21

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: