Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

List strajkujących nauczycieli do rodziców i uczniów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
List strajkujących nauczycieli do rodziców i uczniów
13-04-2019 00:33   REDAKCJA
"Strajkujemy! Do kiedy? Chcielibyśmy jak najkrócej, bo przecież szkoła i przedszkole bez Waszych dzieci nie ma sensu. Niestety, na chwilę obecną nie widzimy innej realnej formy skutecznego upomnienia się o to, co nam się należy" – piszą strajkujący pracownicy szkół podstawowych nr 1 i 2 w Kostrzynie, w Gułtowach, w Iwnie oraz Przedszkola Miejskiego w Kostrzynie w liście, który otrzymała redakcja portalu InfoKostrzyn.pl

Szanowni Rodzice!

Strajkujemy! Do kiedy? Chcielibyśmy jak najkrócej, bo przecież szkoła i przedszkole bez Waszych dzieci nie ma sensu. Niestety, na chwilę obecną nie widzimy innej realnej formy skutecznego upomnienia się o to, co nam się należy.

Strajk, który trwa w polskich szkołach, nie jest sytuacją komfortową dla Państwa i dla nas. Każdy z nas, strajkujących nauczycieli doskonale zdaje sobie sprawę z uciążliwości naszego protestu dla Was – Rodziców naszych uczniów. Dlatego z ogromną wdzięcznością i szacunkiem dziękujemy za płynące pod naszym adresem słowa wsparcia i zwykłe ludzkie gesty – za wykrzykniki, za drugie śniadanie, za grochówkę, za domowe wypieki, które w tych niełatwych chwilach ze wzruszeniem odbieramy od Państwa.

Chcemy Państwa zapewnić, że nie byłoby tego protestu, gdyby nie fala kłamstwa i pogardy, jaka spotkała nauczycieli. Oczywiście wszystko odbywa się w białych rękawiczkach poprzez karmienie Państwa za pośrednictwem mediów nieprawdą lub poprzez wpływanie na Waszą opinię o nas zręczną manipulacją.

Od kilku dni wszyscy są poprzez media informowani o średnich zarobkach nauczycieli, które według rządzących obecnie sięgają kwoty 5 tys., a mają sięgnąć niewyobrażalnej dla wielu z Państwa kwoty 8 tys. złotych. W rzeczywistości według obowiązującej aktualnie tabeli płac (Dz.U. z dn. 8 lutego 2019 poz.249) zarabiamy brutto w zależności od stopnia awansu odpowiednio: 2538 zł (nauczyciel stażysta), 2611 zł (nauczyciel kontraktowy), 2965 zł (nauczyciel mianowany), 3483 zł (nauczyciel dyplomowany). A pracownicy obsługi, którzy nas wspierają na co dzień, zarabiają mniej. Ile zostaje, jeśli odliczymy podatek i ZUS, wie każdy z pracujących. Według danych podawanych przez rząd powinniśmy zarabiać w tej chwili 5000 - 6000 zł. Zapewniamy, że gdyby to była prawda, nie ośmielilibyśmy się przystępować do strajku.

Mamy świadomość, że obecny system edukacji wymaga gruntownych zmian, ale zmiany te nie mogą być przygotowane na kolanie (jak obecna reforma oświaty) i to musi potrwać, a my do tego czasu musimy godnie żyć.

Wobec powyższego, chcielibyśmy zaapelować do Państwa o dalsze wsparcie naszej walki o godność naszego zawodu.

Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki!

Być może wielu z Was nie rozumie dziś, dlaczego nie chodzicie do szkoły i przedszkola. Smutno wyglądają każdego ranka ulice naszego miasta, szkolne przystanki autobusowe bez gwaru Waszych rozmów i śmiechów. Szkoła i przedszkole bez Was są jak upiorne i głuche zamczyska. Nie spotykamy się , bo strajkujemy. Chcemy, abyście wiedzieli, że tak się dzieje wtedy, kiedy dorośli przeciwstawiają się tym, którzy próbują pozbawić ich godności, a wszystkie próby pokojowego rozwiązania problemu nie przynoszą rezultatów. Wierzymy, że ta swoista lekcja Wiedzy o społeczeństwie wcale nie będzie zmarnowana.

Uczniów zdających egzaminy zapewniamy, że cały czas jesteśmy z Wami. Na szczęście zdążyliśmy Was do tego egzaminu przygotować i wierzymy, że swoją wiedzę i umiejętności wykorzystacie najlepiej jak potraficie, czego Wam z serca życzymy.

Strajkujący pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie
Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie
Szkoły Podstawowej w Gułtowach
Szkoły Podstawowej w Iwnie
Przedszkola Miejskiego w Kostrzynie


Fot: mat.prasowe

ZOBACZ TAKŻE: Trwa strajk w szkołach w Kostrzynie, Gułtowach i Iwnie. Nauczyciele walczą o godne warunki pracy

ZOBACZ TAKŻE: 182 gimnazjalistów przystąpiło do "małej matury"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (43)

05-05-2019 14:59:21
XX
Się nie podoba strajk i nauczyciele? To zawsze można wysłać dzieci do prywatnej szkoły lub przedszkola. Nie stać na prywatną lepszą edukację? Zawsze Szanowni Rodzice możecie zmienić pracę na lepiej płatną. Tak samo jak nauczyciele - też mogą zmienić pracę na lepszą i wielu z tego co widzę już to robi. Macie Rodzice od super rządu 500++, krowa+, prosię+, kura+, burak+ to na pewno jesteście bardziej elastyczni w możliwości doboru sposobu wyedukowania Waszych pociech. A jak Wam tak d..ę żal ściska na tzw "wakacje letnie" - no cóż, jak się tak podoba to zatrudnijcie się jako nauczyciele, można zrobić studia pedagogiczne a potem zacząć pracować w tym raju - gwarantuję że po 1 miesiącu będziecie błagać o etat na kasie w "Biedrze". Niech niektórzy z Was włączą funkcję myślenia (to taki guziczek z którego aktywacją jest problem jak pracuje się w korpo) zanim zaczniecie wypisywać to co jest na forum. Jakby ktoś pytał to nie jestem nauczycielem (aczkolwiek jestem blisko tych ludzi)- nawet jakby ktoś mi dawał dopłatę 5000 PLN+ w życiu nie poszedłbym to tak przerąbanej roboty. Po prostu trzeba mieć j...a żeby być nauczycielem i narażać się na styczność z niektórymi rodzicami i ich pociechami-to grozi trwałym i nieodwracalnym psychicznym kalectwem. TRZYMAM ZA WAS KCIUKI BELFRY!!!!! Nie dajcie się.
19-04-2019 11:01:53
Antypis
Do Starego Kostrzyniaka.Tak, ludzie w Kostrzynie myślą, dlatego w 2014, powiedzieli "nie"marazmowi i stagnacji jaka była za ekipy Iwańskiego.Przepraszam ale ja wolę się zadłużyć z Matyskiem niż czekać jak Pobiedziska i Nekla uciekną nam w siną dal.Mówisz klika.Każdego można opluć, zniszczyć słowem,mową nienawiści.Udowodnij to,zgłoś prokuraturze,działaj.Potrafisz napewno więcej niż pluć jadem znad klawiatury.Nie zapomnij się potem wyspowiadać,ty prawdziwy katoliku ...
19-04-2019 07:21:09
Stary kostrzyniak
Do antypis.Cha cha cha, gdyby ludzie w Kostrzynie myśleli to nie mielibyśmy wybranej pliki ludzi ,która nie ma pojęcia o zarządzaniu a inwestycji drogowych nie wykonywała by jedna jedyna partaczaca firma z Nekli. Ala cóż ludziom w Kostrzynie można zrobić wszystko byle nie robić krzywdy famili jak w Ojcu Chrzestnym
18-04-2019 22:22:16
Antypis
Wszystkich wyznawców katoprawicowych populistów z jedynie niesłusznej partii, pragnę poinformować że tu jest Kostrzyn, Wielkopolska,tu ludzie myślą i nie da się ich w taki prymitywny sposób oszukać.Dla wielbiciela prezeska i Krystyny z niewyparzoną buzią proponuje kierunek wschód.Tam musi być jakaś cywilizacja.Do Azji zapraszam...
18-04-2019 14:05:20
Do .
Niestety większość fanatyków nie obraziłby się na TVP nawet gdyby Kurski napluł im w twarz. Stwierdziliby, że to po prostu narodowy deszcz pada.
18-04-2019 14:00:57
Ak
Robert Lewandowski pracuje tylko 90 minut tygodniowo, sędzia tylko w czasie rozprawy, sprzedawca, tylko gdy obsługuje klienta, policjant, tylko gdy goni złodzieja. To jest tok rozumowania większości tu zgromadzonych ???? Pozdrawiam przedmówcę . Lubię myślących ludzi, tak ich ostatnio brakuje w czasach inżynieryjnej propagandy.
18-04-2019 13:36:39
Wlkp
Mam nadzieję, że wypłaty za strajk nie będzie?!
16-04-2019 22:09:21
.
Szanowny Panie Polaku, gorąco radzę - zacznij odkładać na skrócony wiek emerytalny. Średni czas przeżycia na emeryturze to około 20 lat dzisiaj. Jeżeli masz 30 lat - minimum 20% pensji. Jeśli masz lat 40 - minimum 30% pensji. Jeśli masz lat 50 i nie masz oszczędności na 10 lat życia - zacznij pracować na drugi etat. Proponuję poszukać w internecie frazy "ciemny lud to kupi kurski", poczytać, pomyśleć, podjąć decyzje. Reforma OFE jest realizowana nie po to, aby panu Polakowi było lepiej, tylko żeby pobrać od pieniędzy z OFE 15% opłaty. Te 15% ze 160 mld to 24mld przez 2 lata. 500+ na pierwsze dziecko ma w tym roku kosztować 9,5mld. Zrozum, Panie Polaku, że Tobie zabierają z tego co jest Twoje, ale czego nie widzisz lub nie rozumiesz, na to co widzisz, tylko dają Tobie 15% mniej. A Ty jak ten ciemny lud to kupujesz.... Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu owocnych refleksji nad światem obecnym.
16-04-2019 21:47:10
.
Szanowna Pani Kasiu, pragnę wyprowadzić Panią z błędu - jest całkiem sporo przedstawicieli inteligencji zarabiających ogromne pieniądze (w porównaniu z np. średnią krajową). Nie widzę powodu, dla którego tak duża część polskiej inteligencji, wykonująca akurat zawód nauczyciela, miałaby być pozbawiona właściwego wynagrodzenia tylko dlatego, że pracodawcą jest państwo (podobno prawe i sprawiedliwe). Dlaczego? - wykonują oni trudną, niewdzięczną i, patrząc na styl, gramatykę i ortografię Pani wypowiedzi, syzyfową pracę. Nie do pominięcia powinien być również fakt, iż gdyby prawdą miało być Pani stwierdzenie, że oczekiwana podwyżka w wysokości 1000 PLN brutto (nota bene żądanie to już zostało zmniejszone) stanowić miała 100% obecnego wynagrodzenia, wówczas obecna pensja musiałaby (co łatwe jest do policzenia tylko biegłym w matematyce) wynosić również 1000 PLN, co musiałoby z kolei oznaczać obecne wynagrodzenie niższe niz przewidziane ustawowo najniższe. Czy to chciała Pani powiedzieć? Nauczyciele wykonują pracę, której nie byłaby Pani w stanie najprawdopodobniej nigdy wykonywać. Z kolei, najprawdopodobniej, pracę, którą Pani wykonuje (lub wykonywała), każdy z owej tak Pani obrzydłej inteligencji byłby w stanie podjąć po maksymalnie 1 miesięcznym przyuczeniu. NIestety, rzeczywistość jest smutna (mam wrażenie, że bardziej dla Pani). Pozdrawiam serdecznie życząć wielu chwil owocnej refleksji
16-04-2019 19:26:10
Polak
Gdyby w innym kraku byl taki rzad mialby 80% poparcia najmniej a Polsce co jeszcze zle : wiek emerytalny przywrocony, 75 plus leki za darmo, 500 plus, trzynastka teraz OFFE , walka z mafia i Vat , budowa drog, wojsko no poprostu w kazdej dziedzinie coś się dzieje. jesli komuś zle i na PO glosuje to ma cos z glową nie tak
16-04-2019 18:00:37
Kasia
Nie nikt nie zarabia dużo. Ale inni wiedzą o tym ze do zachodu jeszcze daleko Kto by nie chciał więcej... Dlatego trzeba wywarzyć racje A nie 100 procent wołać. Ewidentnie uprawia się tu politykę PO Ze smutkiem patrze na was tą niby inteligencję..
16-04-2019 15:17:54
Zbigniew
Alino ty pewnie czekasz na TV PO
16-04-2019 12:50:11
@Alina
Litości! Już byli tacy jak Ty co 20-latki od ubeckich wdów wyzywali. Nic tylko poniżanie i obrażanie, zero argumentów merytorycznych. Radzę odstawić TvPis i rozejrzeć się jak wygląda rzeczywistość, może trochę poczytać bo tego nas nauczyciele akurat zdążyli nauczyć.
15-04-2019 20:31:09
Gosia
Jeśli uważacie, że nauczyciele zarabiają dobrze i to jest godna praca to zapraszam do szkoły... poznajcie realia, potem hejtujcie.
15-04-2019 19:51:27
Emerytka 64
Zmiany muszą być Co to za nauczyciel co jeden przedmiotu wykładać i nie potrafi Nic innego przez 20 lat i z lekkimi zmianami wprowadza. I to jest poziom... Czego się pytam. Popieram ale realistyczne cele.. morze 100 tys zażądać czemu nie. Ten kodeks pracy Popieram
15-04-2019 19:35:34
Kostrzyniak 1968
RZĄD RP SPOKO Tylko Wyznawcy Schetyny i Bolka chcą rozpierduche zrobić Gdzie honor...
15-04-2019 19:30:40
Nauczyciel.
Popieram 40 godzin w tygodniu 35 godzin lekcji 5 godzin na przygotowanie się ale na terenie szkoły I oczywiście kodeks pracy. No i wtedy poprzez Broń...
15-04-2019 19:23:06
Iza
Niech wreście wprowadzą kodeks pracy Na to towarzystwo.
15-04-2019 19:20:00
Alina
Oj nie ładnie Platformowych strajkują i potomkowie PZPR Ładnie sobie popisaliśmy na tych forach .. Proponuje weściesię za robotę A jak nie to do górników. Bo jakości waszej pracy tylko co 10 z was ma Wstyd . Godność jaką godność macie Cel nie osiągalny liczyć nie umiecie...
14-04-2019 18:09:17
Niki
Do Niki Tak jestem z partii PRZYJACIELE DZIECI
13-04-2019 23:35:31
Basia-emerytka
Moj Kostrzyn,moja Szkoła,moje kolezanki i koledzy.....jestem całym sercem z Wami
13-04-2019 23:19:54
Do niki
A ty jesteś od Beaty Szydło? Cytując i powtarzając w kółko ,,przez 8 lat Polki i Polacy”. Poprzednich rządów już nie ma, skupmy się na tym co mamy od 4 lat.
13-04-2019 22:00:42
Niki
Jakos za poprzednich rzadow nie strajkowali czyzby przedtem mieli tak dobrze
13-04-2019 21:13:23
Ak
Do @niedlastrajku Wiesz dlaczego czasami nauczyciele pracują w 2-4 szkołach jednocześnie? Bo po „reformie” nie było dla nich wystarczającej liczby godzin w jednej szkole. 1-1,5 etatu wyrabiają dojeżdżając do kilku placówek. To raz. Dwa- inaczej nie byłoby ich już w ogóle stać na życie. Korki? Chyba też nie dają ich wszyscy i na pewno gdyby nauczyciele zarabiali naprawdę godnie to nie musieliby dorabiać po godzinach.
13-04-2019 20:53:13
NieDlaStrajku
Ten strajk to zenada ! Zarabiacie tyle ale w jednym miejscu pracy gdzie pracujecie 18h na tydzień Wiec nawet nie pół etatu. To daje prawie 5tys miesiecznie za pełen etat. A wiemy wszyscy doskonale Ze pracujecie w kilku placówkach. Pokażcie nie tabele Wypłat w jednej placówce ale pity . Już nie wspomnę ze macie możliwość dawania korepetycji za 50zl/h których nie zgłaszanie czyli nie odprowadzacie podatku. Pomyślcie O tym i k tym ze nie politycy cierpią na tym strajku tylko dzieci i młodzież oraz rodzice którzy nie maja jk iść do pracy . Opamiętajcie się .
13-04-2019 20:23:09
Ja
Strajk? Rozumiem. Tylko dlaczego kosztem dzieci? Niby wszystko dla dzieci, a tak naprawdę strajkujący nauczyciele dokładają nerwowych chwil wszystkim dzieciom zdającym egzaminy.
13-04-2019 20:06:53
Do niki
Proszę mieć pretensje do partii rządzącej, to są skutki ich deformy edukacji. Można poczytać ile samorządy dokładają do czegoś co miało obyć się bez dodatkowych kosztów. Główna odpowiedzialna już tego nie ogarnia więc chciałaby azylu w Brukseli.
13-04-2019 20:02:02
Niki
Podwyzki tak ale tylko dla konkretnych nauczycieli nie dla szantazu dziecmi , utrudnianie egzaminow i prawdopodobnie matur
13-04-2019 18:34:46
Izo
,,Zmienić zawód, droga wolna” tak rodacy radzili już policjantom, górnikom, rolnikom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i tak dalej. Teraz radzicie nauczycielom. Obawiam się, że mogą posłuchać i to skończy się katastrofą dla nas wszystkich. Czasy ,,na Twoje miejsce mam 5 chętnych” zastąpiła czarna dziura, przepaść. Proszę myśleć dalej niż miesiąc do przodu.
13-04-2019 18:27:04
Ak
Brawo nauczyciele! Walczycie o swoją godność! Jeśli przegracie to na zawsze możemy pożegnać się z dobrą edukacją naszych dzieci, bo nie będzie Was miał kto zastąpić. No chyba że rozporządzeniem podanym na kolanie zrobią to zakonnice i leśnicy.
13-04-2019 16:42:15
Do Maciej
Tylko, co zrobić z tymi strajkującymi, co już przyszli skuszeni szmatem wolnego i świadomi niskich zarobków? A tak w ogóle - dobrzy i pracowici nauczyciele (z wynikami mierzonymi sukcesami swoich uczniów!) powinni zarabiać bardzo dużo. Bulwersująca jest jednak prymitywna i egoistyczna formuła obecnego protestu. Szkoda, że tak nieprzeciętnie mądrzy ludzie tego nie dostrzegają.
13-04-2019 14:57:52
Maciej
Każdy myślący człowiek wie, że wielu z nauczycieli pracuje po lekcjach po 20 i więcej godzin tygodniowo. W szkole i w domu. To nie fabryka i produkcja przedmiotów. Do tego zawodu muszą przychodzić najlepsi z najlepszych. Każdy rodzic i uczeń tego oczekuje. Tylko dobra płaca i doskonale warunki pracy mogą to sprawić. Wspierajmy więc wszyscy nauczycieli. Dla dobra naszych dzieci i przyszłości tego kraju.
13-04-2019 09:43:01
Śmiechawa
A mi się bardzo podoba tzw. "Góra lodowa", co widzą Rodzice a czego nie widzą. I argumenty czego rodzice nie widzą ośmieszają Was jako nauczycieli!!! Piszecie, że za ksero płacicie. Kto? Bo nie Wy nauczyciele, przecież to my rodzice składamy się na koszty ksera (mam dzieci w wieku szkolnym, więc wiem co mówię!), Jedno z argumentów HAŁAS. Przecież praca nauczyciela polega na współpracy z dziećmi, młodzieżą to czego oczekujecie CISZY?!!!, Nie macie miejsca na odpoczynek! To ja się pytam? Przyszliście do szkoły odpoczywać czy pracować! I można by tak wymieniać, ale po co... Pozdrawiam
13-04-2019 09:42:21
Stary kostrzyniak
Do Toma Jak ktoś nie ma zasad to nie ma też problemu bo uważa ze to on ustala zasady i liczy się tylko on, a całe otoczenie ma służyć jego interesom. Ale skoro nie masz zasad to tego nie zrozumiesz. Dlaczego uważasz że jak ktoś ma inne zdanie to jest to na pewno zwolennik PIS.
13-04-2019 09:23:06
toms
@Stary Kostrzyniak: A co mają zasady do spowiedzi? Niestety cenne zawody jak nauczyciel, lekarz, pielegniarka nie sa u nas szanowame. To już pani w Lidlu wiecej zarabia. Popieram nauczycieli. Zgadzam się z Krzysztofem. Jak taki mądry jesteś to przetrwaj cały miesiąc z takiej pensji. Ale to nic, że nauczyciel musiał skończyć studia i nie tylko naucza ale również ma pod swoją opieke ok. 20 dzieci, za których bierze odpowiedzialność
13-04-2019 09:16:12
toms
@Stary Kostrzyniak: Marszałek Karczewski z twojego ukochanego PiS powiedział: nauczyciele powinni pracować dla idei. Tak tylko że zapomniał, że zarabia 20 tys.zl/mc
13-04-2019 09:15:20
Stary kostrzyniak
Do Toma. Ja tylko zwracałem się do tych , którzy mają zasady, pozostali którzy żadnymi zasadami się nie kierują a tylko kasa misiu kasa, mogą strajkować.
13-04-2019 09:10:11
toms
@Stary Kostrzyniak: To może zacznij wpierw od siebie - czekamy na Twoje imię i nazwisko mądralo. A swoje religijne morale zachowaj dla siebie. Nie każdy jest katolikiem, a nawet jeśli to każdego sprawa indywidualna więc umoralnianie zachowaj dla siebie i odczep się
13-04-2019 09:06:11
Krzysztof
Tacy przy klawiaturze jesteście mądrzy. To zapraszam zostańcie na miesiąc nauczycielem wtedy pogadamy jak starczy Wam od 1 do 1. Ktoś kształci i opiekuje się Waszymi dziećmi.
13-04-2019 08:22:59
Stary kostrzyniak
Podpiszcie się imieniem i nazwiskiem. W tłumie wszyscy są odważni. W tej grupie są tacy co zadają, ale do pracy chodzą kiedy chcą, a uczniowie nie mają matematyki przez kilka tygodni . I TAKA OSOBA też chce 1000 zł więcej. A później już tylko prywatne korepetycje.
13-04-2019 08:09:20
Stary kostrzyniak8
Idźcie pracować do korporacji za3500 zł brutto całości płacy przez 40 i więcej godzin i pracodawca co dziennie mówi że sam za mała sprzedaż. Jesteście wolnymi ludźmi więc zmieńcie pracę, ale co wy potraficie. A co z waszymi KATOLICKIMI sumieniami, w środę spowiedź wielkanocną.
13-04-2019 01:27:41
?
Hej Kłamczuski, zapomnieliście wspomnieć o "trzynastce" i "czternastce", która jest wyrównaniem do średniej ogólnokrajowej płacy na danym stanowisku. Gdzie info o pozostałych finansowych benefitach (stażowych, socjalnych, świątecznych, można by tak długo wymieniać, nie?). Gdzie info o waszym symbolicznym wymiarze płaty? No i wreszcie dlaczego nie strajkowaliście przez lata poprzedniej władzy? Powinno się wam teraz ciepło zrobić, bo nadepnęliście mściwemu pisowi na odcisk i was teraz rozjedzie z tymi dziwacznymi przywilejami. I dobrze. A paraliż testów nie wyszedł. Jaka szkoda!
13-04-2019 01:17:47
Zbigniew
Do nauczycieli. Narzekacie że mało zarabiacie. Kokosy to nie są, ale na tyle godzin to co byście chcieli. Godzin macie w miesiącu co normalny człowiek w dwa tygodnie. Tak jak byście pracowali na pół etatu. Więc pensja jest adekwatna do godzin
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: