Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Siekierkach zaczyna grać "Pozytywka" – otwarto nowe przedszkole {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Siekierkach zaczyna grać "Pozytywka" – otwarto nowe przedszkole {►FILM}
26-08-2023 12:58   Janusz Ludwiczak
Będzie mogło dać opiekę dla 175 dzieci w 7 oddziałach – mowa o nowym Przedszkolu Publicznym "Pozytywka", które w piątek otwarto w Siekierkach Wielkich.

Przy dźwiękach i akompaniamencie Swarzędzkiej Orkiestry Dętej i towarzyszącemu występowi mażoretek otwarto nowe przedszkole "Pozytywka", które powstało przy ul. Szkolnej 6b w Siekierkach Wielkich.

– Dlaczego Pozytywka? Pozytywka to wspaniałe skojarzenia i wspomnienia, które chcemy mieć w pamięci. Pozytywka kojarzy mi się z dzieciństwem, bezpieczeństwem, radością, poczucia ciepła i rodzinnego dobra. Chciałabym, by taka pozytywka powstała w serduszku naszych dzieci, które będą w przedszkolu i będą korzystać z tych pozytywnych doświadczeń i wartości, jakie tutaj poznają – powiedziała Sylwia Manowska, dyrektorka Przedszkola Publicznego "Pozytywka" w Siekierkach Wielkich.

Do przedszkola już od 1 września uczęszczać będzie 175 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

– Mamy w sumie 7 grup, w tym dwie grupy 3-latków, jedną 4-latków oraz po dwie grupy 5-cio i 6-latków. Każda grupa ma swoją muzyczną nazwę – są stepujące misie, tańczące liski, grające wiewiórki, melodyjne myszki, śpiewające jeżyki, rytmiczne sówki, nucące króliczki. Niestety musieliśmy odmówić kilku rodzicom ze względu na warunki rekrutacji i punktację. Nikt nie spodziewał się, że w Siekierkach jest aż tyle dzieci w wieku od 3 do 6 lat – dodaje Sylwia Manowska.

Przedszkole wybudował prywatny inwestor.

– Obiekt powstał na zadach współpracy między samorządem i prywatnym operatorem, który jest gotowy realizować zadanie związane z zapewnieniem obiektu do funkcjonowania publicznego przedszkola. Z tym przedsiębiorcą realizowaliśmy już przedszkole "Bajkowa kraina" w Kostrzynie. Powstało nowoczesne przedszkole, które da całej kadrze doskonałą bazę do tego, żeby młodych mieszkańców Siekierek przygotowywać do edukacji, uczyć nowych rzeczy, wyszukiwać talenty i oferować opiekę przedszkolną, który samorząd musi zapewnić – wskazuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Przedszkole zostało zrealizowane na terenie należącym do inwestora, samorząd nie uczestniczył w tym projekcie finansowo. Jedynie zapewni 100% środków w przeliczeniu na jedno dziecko do działalności placówki. Gmina nie poniosła środków na realizację inwestycji, jedynie rozliczamy się za zrealizowane zadanie w trakcie funkcjonowania przedszkola – dodaje burmistrz.

Przedszkole "Pozytywka" w Siekierkach powstało w ciągu roku i trzech miesięcy.

– Budowa rozpoczęła się w maju zeszłego roku. Jest to obiekt 2-kondygnacyjny, który ma 787 m² powierzchni użytkowej. Posiada 7 oddziałów, zaplecze techniczne, jest wyposażony w nowoczesny system wentylacyjny i klimatyzację z rekuperacją – tłumaczy Krzysztof Matuszak, inwestor z P.P.H.U. Mateo.

Inwestor ani gmina nie chcieli jednak zdradzać kosztów budowy obiektu. Jak powiedział nam burmistrz Szymon Matysek gdyby gmina chciała samodzielnie wybudować przedszkole to koszt inwestycji wyniósł by przynajmniej 10 mln zł.

Dodajmy, że gmina planuje również rozbudowę pobliskiej szkoły podstawowej.

– Szkoła w Siekierkach na pewno zostanie rozbudowana. Staramy się o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Inwestycja ta nie może być rozpoczęta, póki nie zostanie rozstrzygnięty nabór. Złożyliśmy wniosek o rozbudowę szkoły, ale też remonty i termomodernizację innych placówek oświatowych w gminie. Jeśli jednak nie uda się uzyskać dofinansowania to i tak rozpoczniemy rozbudowę szkoły – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (3)

27-08-2023 21:56:49
@Piotr
Zostaw w spokoju śp Jurka ,a lansowanie zastepcy może mieć dużo powodów i może szykowanie stanowiska nowego
26-08-2023 21:34:13
Piotr
Mam jedno marzenie, co do gminy: jedna uroczystość, jedno podziękowanie za coś na Facebook gminy czy też stronie internetowej, gdzie nie będzie wymieniony zastępca burmistrza czy też nie będzie czołową postacią. Nie przypominam sobie, aby poprzedni zastępca Burmistrza śp. Jerzy Nowak był tak eksponowany.
26-08-2023 15:31:31
Alina
Gratulacje dla Pana Krzysztofa i Włodarzy Gminy Kostrzyn. Piękny i nowoczesny obiekt dla najmłodszych. Brawo!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: