Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bajkowa kraina" otwarta. Będzie tu uczęszczać 175 dzieci - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Bajkowa kraina" otwarta. Będzie tu uczęszczać 175 dzieci
30-08-2020 23:57   Janusz Ludwiczak
Po ponad roku budowy w czwartek otwarte zostało drugie przedszkole w Kostrzynie, do którego od wtorku będzie uczęszczać 175 maluchów. Placówka przez 10 lat prowadzona będzie przez prywatnego operatora. W dwukondygnacyjnym obiekcie znalazło się 7 sal do zabaw i zajęć, a także kuchnia i szatnia. Inwestycja ta kosztowała ponad 8 mln zł.

Nowe przedszkole nosi nazwę "Bajkowa kraina", a oficjalnie – urzędową "Przedszkole nr 2 w Kostrzynie". Budowa placówki rozpoczęła się wiosną zeszłego roku. Obiekt znajduje się na działce przy ul. Powstańców Wielkopolskich o powierzchni 2985 m².

Dwukondygnacyjne przedszkole, które ma 788 m² powierzchni składa się z 7 sal. Na parterze znajdują się 3 sale z węzłem sanitarnym i magazynami, szatnia, gabinet dyrektora, węzeł sanitarny dla niepełnosprawnych, szatnia dla pracowników, kuchnia ze zmywalnią, winda towarowa. Na piętrze usytuowane zostały 4 sale zajęć wraz z węzłem sanitarnym i magazynami, pomieszczenie socjalne pracowników, toaleta, kotłownia. Na zewnątrz placówki zlokalizowany został plac zabaw.

– W 2014 roku w wyniku przeprowadzonego naboru do Przedszkola Publicznego nie dostało się kilkadziesiąt dzieci. Dlatego od samego początku naszej działalności robiliśmy wszystko, aby tamta sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wyprowadziliśmy ponadto oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Piasta poprawiając warunki pracy i nauki dla dzieci i nauczycieli oddziałów szkolnych. Zaadaptowaliśmy budynek przedszkolny na Osiedlu Grunwaldzkim jako filię Przedszkola Publicznego. Poprzez remonty toalet i sal poprawiliśmy warunki w budynku przy ulicy Średzkiej. W międzyczasie zaproponowaliśmy budowę nowego budynku przedszkola publicznego i decyzją Radnych poprzedniej kadencji budowę i prowadzenie takiego przedszkola w Kostrzynie powierzono prywatnemu operatorowi wyłonionemu w drodze konkursu – zaznacza Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Budowa "Bajkowej krainy" kosztowała ponad 8 milionów złotych. Dotychczasowe Przedszkole Miejskie przy ul. Średzkiej będzie funkcjonować nadal. Od września otrzyma ono numer 1.

– Chcielibyśmy zmniejszyć ilość oddziałów z obecnych 11 do 5. Pozwoli to na kontynuowanie gruntownego remontu i przebudowę tego obiektu. Po 30 latach wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy zabawki i urządzenia na placu zabaw, w tym roku odświeżymy elewację, a w następnych latach planowane są remonty wnętrza. Chcemy poprawić warunki bytowe przedszkolakom, dlatego w planach jest modernizacja tej placówki – przyznaje burmistrz Szymon Matysek.

Wraz z powstaniem nowego przedszkola przeprowadzono remont ulicy Powstańców Wielkopolskich oraz wybudowano nowy chodnik. Inwestycję tą za kwotę 888 888,88 zł zrealizowała firma Perfecta z Komornik.


Komentarze (16)

02-09-2020 13:36:16
paco
Jeżeli chodzi o dopominanie to akurat korzystam z tego bardzo często, i nie bronie gminy tym bardziej jej szefa który popełnia wiele błędów i lubi pokazywać się na zdjęciach. Parking jest tragiczny nie ma dwóch zdań... Mam też uwagi do Pań które odbierają dzieci z szatni byłem świadkiem jak jedną plącząca dziewczynka została zabrana od rodzica w taki sposób który mnie przeraził, jedna w tym wypadku Tata nie zareagował wcale. Miejmy nadzieję że to wszystko się jakoś ustabilizuje i uspokoi i że parking powstanie w miarę szybko bo pogoda nie rozpieszcza a będzie pewnie jeszcze gorzej.
02-09-2020 12:43:40
@paco@mieszkanka
@ paco masz rację, płać podatki, o nic się nie dopominaj, niczego nie chciej, na wszystko się zgadzaj. To najlepsza droga! @mieszkanka i w ramach walki z COVID "musimy", jak to ładnie napisałaś, zaakceptować tłok i hałas w szatni oraz błoto po kolana w ramach rozgrzebanych w Kostrzynie inwestycji. O ile to pierwsze to raczej stwierdzenie faktu, że mimo COVID nic się w przedszkolach nie zmieniło (sic!) o tyle w tym drugim przypadku to faktycznie burmistrz Matysek chyba nie przewidział, ze dzieci pójdą 1 września do przedszkoli i szkół. Ale nie, czekaj... przecież dopiero co robił sobie zdjęcia w przedszkolu.. hmm, ale na drodze do przedszkola już nie, bo tu nie ma się czym pochwalić
02-09-2020 12:20:54
Do mieszkanka
Wytlumacz, w jaki sposób nie skończona droga i błoto chronią przed corona virusem? A tłok rozumiem ma na celu ogłupić wirusa - tylu ludzi że nie wiadomo kogo zarażać?
02-09-2020 12:00:47
paco
najlepiej krytykować ... odprowadzam córkę rano i nie przesadzajmy z tłokiem i problemami wszystko musi się dotrzeć a do tego czasy mamy jakie mamy niestety :(
02-09-2020 11:47:39
Mamusia
DZIĘKUJĘ PANOWIE za obrone A jednak są jeszcze dżentelmeni w naszej gminie. A co do pani @mieszkanki ja nie hejtuje całego przedszkola bo choć mało je znam to wiem ze pracują tam też osoby które podchodzą z miłością do pracy i dzieci, i ze moje dziecko spędzi tam cudowne chwile i dużo się nauczy. Ja w swoim wpisie nikogo nie obrażam tylko informuję bo wiem że wpadki się zdarzają więc nie trzeba się tak oburzać. Jak minie parę dni i sytuacja sie poprawi to też to napisze i napewno pochwalę. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to do wykonawcy drogi dojazdowej do przedszkola bo chyba mu się przysneło i zapomniał ze to już koniec wakacji a robota daleko w .....błocie.
02-09-2020 11:39:11
Mieszkanka
Do Piotra. Nie zgadzam się z Panem! Jest to typowe malkontenctwo, bowiem Pani "Mamusia" nie uwzględniła w swojej ocenie istniejących uwarunkowań związanych z Covid-19. Organizacja pracy w jednostkach oświatowych w warunkach reżimu sanitarnego diametralnie uległa zmianie i musimy dla bezpieczeństwa dzieci i pracowników przedszkola to zaakceptować. Pozdrawiam
02-09-2020 09:14:19
Mikołaj
Bezczelny wpis Mieszkanki. A to niby dlaczego Mamusia która mieszka w naszej gminie nie może poinformować społeczeństwa o warunkach w przedszkolu prowadzonym przez operatora? Odpowiadasz za ten bałagan?
02-09-2020 06:29:19
Piotr.
"Mieszkanka" malkontenctwo a brak akceptacji "bylejakości" to dwie różne rzeczy. Pani pewnie już jeździ tunelem pod torami i jest bardzo zadowolona.
02-09-2020 06:29:14
Do mieszkanka
Co za bezsensowny komunikat. Wolno tylko chwalić? Może z bajora pod tunelem też mam się cieszyć i chwalić? Fuszerkę trzeba pokazywać i piętnować!
01-09-2020 23:49:19
Mieszkanka
Miła Pani "Mamusia"! Jest Pani wyjątkową malkontrntką. Mam dla Pani radę. Jeśli nie odpowiada organizacja pracy i infrastruktura w "Bajkowej krainie" zawsze jest alternatywa, można umieścić dziecko w przedszkolu w ościennej gminie.
01-09-2020 16:44:45
Mamusia
Przedszkole fajne ładne ale organizacja już nie. Widać to było dzisiaj rano gdy w tak małej szatni zeszło się dużo rodziców naraz,tłok hałas i płacz dzieci. Mało miejsca, panie z obsługi ubrane w fartuchy białe jak pielęgniarki , takie zamieszanie panie odbierają dzieci od rodziców hurtowo nawet nie można pożegnać się z dzieckiem bo nie ma czsu. Przed przedszkolem nie lepiej droga do przedszkola nie skończona, błoto nie ma gdzie zaparkować auta. Mam nadzieję że się w ciągu kilku dni to uspokoi bo inaczej to trzeba bedzie przyjeżdżać godzinę wcześniej żeby się dopchać do szatni. No i sposób komunikacji z przedszkolem za pomoca messengera lub Facebooka nie wszyscy chca to mieć, to nie można już za pomocą smsów lub mailowo?
31-08-2020 13:06:48
@tylkopytam
następny. pytania kieruj na plebanię a pytanie co ksiadz robił i czy wystawił fakturę kieruj do urzędu. a nie mącisz wodę
31-08-2020 10:03:28
Tylkopytam
A ile chłop bierze za takie odganianie duchów?A fakturę wystawia?Kury przestały się nieść,może pomoże...
31-08-2020 08:25:45
@Fk
spytaj, kto go zaprosił
31-08-2020 01:19:23
Fk
Mnie też się pierwszy ksiądz rzucił w oczy. Alleluja
31-08-2020 00:08:05
peter
Jak zwykle kler się pcha pierwszy, ciekawe ile skasowali za oficjalne poświęcenie... Byłoby to nawet śmieszne, mamy XXI wiek a dalej praktyki rodem ze średniowiecza, tylko że płacą za to wszyscy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

12:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Unia II Swarzędz

25

wrz

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Jagodno
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

26

wrz

18:30
SKAŁOWO, bar
Zebranie wiejskie Sołectwa Skałowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

19:30
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Siekierki
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: