Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzieżowi radni chcą stworzyć gminę w Minecraft - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Młodzieżowi radni chcą stworzyć gminę w Minecraft
10-07-2023 07:20   Janusz Ludwiczak
Młodzieżowa Rada Miejska ogłosiła turniej "Minecraft edukuje i integruje".
– Każdy mieszkaniec może zrobić projekt miejsca, znajdującego się na terenie gminy Kostrzyn. Chcemy pokazać, że gry mają też swoje pozytywne strony – rozwijają wyobraźnię przestrzenną – wskazuje Oliwia Balcerek, przewodnicząca młodzieżowej rady gminy.

W ramach konkursu "Młode aktywne sołectwa LGD 2023" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów sołectwo Czerlejno i Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn otrzymała 1200 złotych dofinansowania na organizację turnusu e-sportowego "Minecraft edukuje i integruje - międzypokoleniowy piknik w Czerlejnie".

– Będzie to turniej e-sportowy, w którym każdy mieszkaniec będzie mógł zrobić projekt miejsca, znajdującego się na terenie gminy Kostrzyn, uczestnicy do tych celów wykorzystają grę Minecraft. Będzie to dobra promocja gminy, ale też pokażemy, że gry mają swoje pozytywne strony – rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Przy okazji zorganizowany zostanie piknik międzypokoleniowy w Czerlejnie, na którym odbędzie się rodzinny turniej siatkówki. Ponadto na festynie wykorzystane zostaną rozwiązania ekologiczne – powiedziała Oliwia Balcerek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Projekty w formie zrzutów ekranów oraz nagrania budowli w 360° można przesyłać do 22 sierpnia na adres e-mailowy: mrmgminykostrzyn@gmail.com. Więcej szczegółów na facebookowym profilu.

Dodajmy, że podczas ostatniej sesji młodzieżowi radni przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej na przełomie lutego i marca dotyczącej kostrzyńskiej komunikacji. Mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi, sugestia i spostrzeżenia.

– Otrzymaliśmy 240 ankiet od mieszkańców z różnych grup wiekowych. Główne uwagi dotyczyły kursów wieczornych, poprawę rozmieszczenia przystanków oraz przesunięcia godzin odjazdów. W tej sprawie aż czterokrotnie spotkaliśmy się z burmistrzami i kierownikiem Wydziału Transportu Zakładu Komunalnego, odpowiedzialnym za KKP – tłumaczy Oliwia Balcerek, szefowa młodzieżowej rady gminy.

– Mieszkańcy domagali się połączenia z Pobiedziskami i wskazywali, że wiele kursów nie jest dopasowanych do pociągów. Od pana Mateusza Olejniczaka dowiedzieliśmy się, że nie da się bardziej przesunąć kursów, gdyż są one dopasowane pod godziny odbiorów dzieci ze szkół podstawowych. Inaczej należałoby utworzyć dodatkowe etaty dla nauczycieli, którzy musieliby pilnować uczniów. Dodatkowo kolejnym problemem w opinii mieszkańców okazała się jakość przystanków i ich oznakowanie. Wszystkie uwagi zostały przekazane organom wykonawczym gminy, ponadto my jako Młodzieżowi Radni złożymy odpowiednie dokumenty do Rady Miejskiej. Warto podkreślić, że jesteśmy organem kontrolnym i inicjatywnym, a nie wykonawczym – podsumowuje Oliwia Balcerek.

ZOBACZ TAKŻE: Trzek, Wróblewo, Brzeźno, Siedleczek i część Siedlca odcięte od komunikacji!


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, prezent: Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn

ZOBACZ TAKŻE: Trzek, Wróblewo, Brzeźno, Siedleczek i część Siedlca odcięte od komunikacji!

Komentarze (1)

12-07-2023 20:03:09
Zdziwiona
I po co to komu

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zostań Gwiazdą" - finał Konkursu Piosenkarskiego dla dzieci młodzieży "Zostań Gwiazdą"

27

kwi

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Unia Swarzędz II

03

maj

10:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Msza św. za ojczyznę - obchody święta Konstytucji 3 Maja

23

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: