Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gmina zakupiła przegubowy autobus – zasili on nową linię KKP [AKTUALIZACJA] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Gmina zakupiła przegubowy autobus – zasili on nową linię KKP [AKTUALIZACJA]
01-04-2023 07:37   Janusz Ludwiczak
Tabor Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej zasili 18-metrowy autobus przegubowy, który gmina zakupiła od gdyńskiego ZKM. Autobus od maja zasili nową linię nr 466, która kursować będzie przede wszystkim po Kostrzynie, wraz z obsłużeniem rejonu osiedla Grunwaldzkiego. Nowy pojazd ma być również wykorzystywany w celu umożliwienia dojazdu na imprezy biegowe oraz inne uroczystości w gminie.
Ponadto poprawić mają się połączenia na pozostałych liniach, tak by były dostosowane do godzin odjazdów pociągów. W planach jest również obsłużenie jeszcze większego rejonu Siekierek linią nr 463. Połączenie autobusowe mają zyskać też mieszkańcy Libartowa.

Zakupiony od przedsiębiorstwa ZKM Gdynia przegubowy 18-metrowiec pomieści 120 pasażerów, w tym 40 na miejscach siedzących. Co ciekawe pojazd ma już kostrzyńskie biało-niebiesko-żółte barwy KKP.

Autobus ma zasilić nową linię nr 466, która zostanie uruchomiona od maja. Połączenie to ma umożliwić dojazd przede wszystkim z terenu osiedla Grunwaldzkiego, Królewskiego oraz mocno rozbudowującego się Wróblewa i Gwiazdowa. "466" będzie pełnić poniekąd funkcję linii okrężnej, a mieszkańcy będą mogli dojechać do centrum Kostrzyna, zwłaszcza w rejon dworca. Nowa linia nr 466 kursować będzie średnio co godzinę.

Ponadto od maja wprowadzone zostaną rozkłady jazdy na wszystkich liniach, tak by kursy KKP były dostosowane do godzin odjazdów pociągów ze stacji Kostrzyn Wielkopolski oraz Gułtowy. Do tej pory wiele połączeń kostrzyńskiej komunikacji było niedopasowanych do rozkładu pociągów Kolei Wielkopolskich, a często autobus przyjeżdżał pod stację, gdy pociąg już dawno odjechał. Urząd gminy chce też poprawić rozkład jazdy linii nr 464, na którą skarży się wielu mieszkańców Gułtów, Siedlca, Siedleczka, Brzeźna i Drzązgowa.

To nie jedyne zmiany. W planach jest również obsłużenie jeszcze większego rejonu Siekierek linią nr 463. Autobus ma jeździć m.in. ulicą Grabową przez zachodnią część wsi i dalej ulicą Szkolną, tak by umożliwić mieszkańcom dojazd do pętli przy kościele i dalej przesiadkę na linię nr 486, która kursuje do stacji w Paczkowie i dalej do Swarzędza.

Nowa trasa "463" ma umożliwić również dojazd do powstającego przedszkola. Zmiany mają zostać wprowadzone dopiero, gdy uda się przeprowadzić modernizację ulic, tak by mógł nimi kursować autobus. Urząd musi też przygotować odpowiednią dokumentację projektową wraz z uwzględnieniem przystanków autobusowych. Zmiany mają nastąpić dopiero od września, gdy otwarte zostanie nowe przedszkole w Siekierkach.

W tym roku połączenie autobusowe mają zyskać także mieszkańcy Libartowa, dzięki planowanemu wydłużeniu kursów linii nr 465 z Kostrzyna i Sokolnik.

Dodajmy, że zakupiony przegubowy autobus ma być również wykorzystywany podczas organizowanych wydarzeń sportowych czy kulturalnych, m.in. takich jak zawody biegowe poza Kostrzynem, uroczystości patriotycznych w Janowie czy gminnych dożynkach.

Aktualizacja: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.
A poniżej nasze żarty primaaprilisowe z poprzednich lat:
ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyn będzie miał Straż Miejską – zajmie się nielegalnym parkowaniem i smogiem
ZOBACZ TAKŻE: Starostwo powiatowe opuści Poznań. Będzie bliżej
ZOBACZ TAKŻE: Siekierki chcą się odłączyć
Dodajmy, że dzień żartów zapoczątkowany został już w połowie XIII wieku i obchodzony jest nie tylko w Polsce. W Wielkiej Brytanii 1 kwietnia nazywany jest Dniem Głupca (April Fool`s Day lub All Fools`Day), a we Francji Dniem Ryby. Grecy wiążą historię tego dnia z mitem o Demeter i Persefonie.
Już w 1235 roku sobór we Francji ustanowił dzień 25 marca jako "Święto Zwiastowania", a prezenty noworoczne otrzymywano 1 kwietnia, który był pierwszym dniem roku. Dopiero trzysta lat później, w 1562 roku papież Grzegorz wprowadził nowy kalendarz dla świata chrześcijańskiego, a Nowy Rok został przełożony z 1 kwietnia na 1 stycznia. Było jednak sporo ludzi, którzy nie wierzyli w zmianę daty i powitanie nowego roku kalendarzowego obchodzili 1 kwietnia. Inni w tym dniu robili im kawały i nazywali ich "kwietniowymi głupcami". Stąd wywodzi się Prima Aprilis.
Natomiast chrześcijaństwo wiąże Prima Aprilis z Judaszem Iskariotą, który miał urodzić się właśnie pierwszego kwietnia i dlatego dzień ten kojarzył się z kłamstwem i nieprawdą.


Komentarze (6)

01-04-2023 22:32:36
REDAKCJA
@A dlaczego bardzo brzydki??
01-04-2023 20:29:24
to głupi zart na pryma aprylis
a troche bardzo brzydki panie redaktorze
01-04-2023 18:55:21
1.04
Żart
01-04-2023 16:09:03
Ciekawy
A ile kosztował taki autobus
01-04-2023 10:56:18
Wiochmen
W Siekierkach przydałby się tramwaj dla "wioskowych-miastowych"
01-04-2023 07:58:01
Mieszkanka
Autobusy niedostosowane do kolei to jedno... Ale praktycznie żaden autobusow jadacych stronę centrum nie zatrzymuje się na Wrzesińskiej/rondzie Wadyńskiego po południu. omijają ten przystanek Nie ma jak dojechać na dworzec, do miasta, do lekarza. Nie mówiąc już o ścisłym centrum miasta - rejon Poznanskiej. Przystanek na Wrzesińskiej przy chińczyku to przystanek martwy - wiecznie zastawiony zaparkowanymi samochodami, nawet nie ma go w rozkładach. Przydałoby się też kilka połączeń w sobotę, kiedy w Kostrzynie jest rynek.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: