Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja wymaga zmian? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja wymaga zmian?
24-02-2023 08:30   Janusz Ludwiczak
Kursy autobusów KKP nie są dostosowane do odjazdów pociągów? Brakuje połączenia? – Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn już po raz drugi przeprowadza badanie dotyczące Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Wszystkie zebrane uwagi, sugestie i spostrzeżenia zostaną przekazane kierownikowi Transportu Publicznemu Zakładu Komunalnego, Urzędowi Miejskiemu i władzom gminy.

– Mieliśmy już zgłaszane spostrzeżenia od mieszkańców. Jako sami radni widzimy, że rozkład autobusów nie pokrywa się z połączeniami Kolei Wielkopolskich. Chcemy znać uwagi i spostrzeżenia mieszkańców, by mogli dojechać autobusem KKP na pociąg, do lekarza, do urzędu czy po zakupy – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Oliwia Balcerek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Ankieta dotycząca Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej ruszyła w poniedziałek. Można w niej odpowiedzieć na pytanie czy odpowiada Pani/Panu częstotliwość kursowania komunikacji? Jakich połączeń brakuje? Czy gdyby wprowadzono kursy wieczorne korzystałaby/korzystałby Pani/Pan? Czy KKP są wystarczająco dopasowane do rozkładu jazdy pociągów? Jakich zmian potrzebuje KKP?

– Ankieta ruszyła w poniedziałek, do tej pory otrzymaliśmy ponad 100 ankiet. Najwięcej osób wypowiedziało się w sprawie linii nr 464. Wiele osób zauważa, że autobusy przyjeżdżają często na stację kolejową, gdy pociąg już odjechał – wskazuje Oliwia Balcerek z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Podobne badanie było przeprowadzone pod koniec 2020 r. Jednak niewiele zmieniło się po przeprowadzeniu ankiety i przekazaniu wyników. Jak wskazują młodzieżowi radni wtedy była pandemia i mniej osób korzystało z komunikacji.

Teraz wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia mieszkańców mają zostać potraktowane poważnie.

– Wyniki badań zostaną opracowane, przedstawimy je władzom gminy oraz osobom, które są odpowiedzialne za organizowanie kostrzyńskiej komunikacji. Po prosimy również na spotkanie Mateusza Olejniczaka, który jest odpowiedzialny za organizację KKP – podsumowuje Oliwia Balcerek.

Udział w ankiecie dotyczącej Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej można wziąć do 10 marca wypełniając specjalny formularz dostępny tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: "Przy tworzeniu rozkładu wpływ ma dowóz dzieci do szkół". Kierowcy narzekają na warunki pracy

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyńska komunikacja jeździ już pół roku. Sprawdzamy jak funkcjonuje i co wymaga zmian {RAPORT}


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: