Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy z OSP Gułtowy otrzymali nowy wóz na 75-lecie. Zastąpi wysłużonego Stara {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy z OSP Gułtowy otrzymali nowy wóz na 75-lecie. Zastąpi wysłużonego Stara {►FILM}
19-05-2022 12:12   Janusz Ludwiczak
Przy dźwiękach syren i zapalonych racach oraz rozpalonych świecach dymnych do Gułtów w przyjechał nowy wóz bojowy, który zastąpi wysłużonego, prawie 30-letniego Stara.

W sobotni wieczór radość w Gułtowach była ogromna, nie tylko wśród strażaków ochotników i przedstawicieli władz gminy Kostrzyn. Zanim pojazd dotarł do remizy ulicą Kasztanową przejechała parada motocyklistów i wozy strażackie z innych jednostek.

– Obiecane, dotrzymane. Całkiem niedawno trafił nowy wóz strażacki do OSP Brzeźno. W tym samym czasie radny Marek Kowalski zaprosił mnie do Gułtów, by o czymś porozmawiać. No i stało się. Gułtowy też mają nowy wóz. Podziękowania należą się strażakom, którzy chronią nasze życie i zdrowie narażając swoje życie – mówił podczas uroczystości Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Wóz bojowy kosztował blisko 900 tysięcy złotych (899 130,00 zł), z czego 400 tys. zł dofinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Cieszę się, że udało się pozyskać dofinansowanie za pierwszym razem, gdy składaliśmy wniosek. Mam nadzieję, że to nie będzie jeden wóz na 75 lat. Ważne, że poprawi się bezpieczeństwo druhów – zaznaczył Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– To, że ten nowy wóz jest dziś w Gułtowach to zasługa przede wszystkich druhów, którzy zabiegali o niego od 7 lat. Będzie on służył również sąsiednim gminom – dodał bryg. Grzegorz Banaszak, p.o. zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej i przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Następnie ks. Marcin Jałoszyński, proboszcz Parafii Św. Kazimierza w Gułtowach poświęcił nowy wóz strażacki. Pojazd został również "ochrzczony" szampanem.

– To historyczny moment dla naszej jednostki. Nigdy nie było tu nowego auta. Druhowie i druhny byli w bardzo dużym szoku, gdy dowiedzieli się, że dostaną nowy wóz. Ja sam nie mogłem spać z tego powodu – przyznał w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl druh Radosław Piątek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gułtowach.

Było również uroczyste przekazanie kluczyków, a grupka mieszkańców wzniosła okrzyki: "Ten wózek jest nasz, ten wózek do Gułtów należy. Nie damy nikomu, nie damy nikomu ten wózek do Gułtów należy".

MAN TDG 1390 zastąpi wysłużonego, prawie 30-letniego Stara.

– Do tej pory służył nam Star 1142, który został wyprodukowany w 1995 roku i ma pojemność 2 tys. litrów wody. Auto już powoli jest wysłużone, ale jeszcze służy nam w akacjach. MAN ma moc silnika 290 koni, z silnikiem Euro 6, posiada siedem skrzynek, autopompę o wydajności 3,5 tys. litrów na minutę, a także maszt oświetleniowy led wysuwany pneumatyczne oraz dodatkowe oświetlenie halogenowe, tzw. taran – wskazuje druh Radosław Piątek.

I co ciekawe dotychczasowy pojazd będzie służył kolejnej jednostce OSP. Stara 1142 z 1995 roku otrzymają w darowiźnie ochotnicy z gminy Dolsk w powiecie śremskim.

– Wóz przekazujemy dla jednostki OSP Lubiatowo już po raz drugi. Poprzedni pojazd, który trafił z Brzeźna zostanie przekazany kolejnej jednostce i będzie służyć dalej – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.

Dodajmy, że nowy wóz jest idealnym prezentem na 75-lecie jednostki OSP w Gułtowach, w której działa obecnie 34 druhów, z czego 24 ochotników może uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

18:30
TRZEK, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie sołectwa Trzek
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

29

wrz

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Wiktorowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

30

wrz

15:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - KS Zjednoczeni Trzemeszno

15:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Meblorz II Swarzedz - Maratończyk Brzeźno

19:00
Gułtowy
Noc Muzeów w Gułtowach:
• 19:00 - zwiedzanie kościoła
• 19:45 - zwiedzanie pałacu

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: