Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Układają ostatnią warstwę nawierzchni – tunel na ukończeniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Układają ostatnią warstwę nawierzchni – tunel na ukończeniu
31-03-2022 09:53   Janusz Ludwiczak
W związku z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni do końca przyszłego tygodnia będą występować utrudnienia w ruchu w rejonie tunelu w Kostrzynie. Rozpoczęły się również prace związane z nasadzeniem zieleni – posadzonych zostanie ponad 150 drzew miododajnych.

Od środy prowadzone są prace związane z układaniem ostatniej warstwy – ścieralnej nawierzchni tzw. SMA na drogach prowadzących do tunelu. Wczoraj masa układana była na tzw. rondzie północnym (ul. Średzka).

Dziś drogowcy pracować będą na rondzie południowym i wschodnim. Zamknięta dla ruchu będzie ul. 3 Maja od Sienkiewicza do Akacjowej i Powstańców Wielkopolskich oraz odcinek w tunelu pomiędzy rondami.

W kolejnych dniach prace będą kontynuowane:

  • 1 kwietnia (piątek). Nawierzchnia układana będzie na ul. 3 Maja i Nowy Świat – zamknięta będzie ul. 3 Maja od Sienkiewicza do ul. Nowy Świat.
  • 4 kwietnia (poniedziałek). Prace prowadzone będą w tunelu i odcinku między rondami – zamknięta ul. 3 Maja od Sienkiewicza, odcinek pod tunelem i odcinek od ronda wschodniego do południowego.
  • 5 kwietnia (wtorek). Drogowcy będą układać nawierzchnię na ulicy Akacjowej i fragmencie ul. Powstańców Wielkopolskich – zamknięte rondo wschodnie i część ulicy Akacjowej.
  • 6 kwietnia (środa). Nawierzchnia układa będzie na odcinku ul. Powstańców Wlkp. i Akacjowej – objazd ulicami: Akacjowa - Lipowa – Klonowa.
  • 7 kwietnia (czwartek). Prace na ul. Powstańców Wlkp. w kierunku centrum i na ul. Średzkiej – zamknięty odcinek pod tunelem, ul. Średzka i Powstańców Wlkp. do centrum i do przedszkola, wlot od ul. Stawnej, wlot od ul. Nowy Świat.
  • 8 kwietnia (piątek). W ostatnim dniu prac układana będzie nawierzchnia na ul. Powstańców Wlkp. w kierunku przedszkola oraz na skrzyżowaniu ul. Średzkiej i Warszawskiej – zamknięta droga do przedszkola i wlot ul. Średzkiej na ul. Warszawską - Średzka natomiast ul. Warszawska przejezdna.

Będzie to już docelowa nawierzchnia dróg.

– Mastyks grysowy SMA to mieszanka mineralno-asfaltowa o dużej zawartości grysów, zawierająca stabilizator mastyksu, charakteryzująca się szczelnością, odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz deformacji lepko plastycznych – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Prowadzone są również prace związane z nasadzeniem zieleni.

– Posadzonych zostanie ponad 150 drzew miododajnych. Termin zakończenia wszystkich prac to 30 kwietnia 2022 roku. Gmina Kostrzyn realizuje największą inwestycję w historii gminy pt.: „Budowa układu drogowego w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Średzkiej i Powstańców Wlkp. w Kostrzynie (drogi powiatowe w granicach miasta) wraz z tunelem pod torowiskiem linii kolejowej E20 relacji Poznań – Warszawa". Spełniamy marzenie pokoleń – tłumaczy Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy wiosną ubiegłego roku przeprowadzano prace związane ze wzmocnieniem niestabilnego gruntu pod budowę dróg prowadzących do tunelu. Podwykonawca, spółka Keller Polska, która już wcześniej realizowała podobne prace związane z budową samego wiaduktu kolejowego wbiła ok. 1,5 tys. pali. Wykonane zostały również betonowe kolumny, ułożono warstwy geosyntetyku oraz wykonano poduszki geosyntetyczne z geowłókniny i kruszywa naturalnego.

Budowę samego wiaduktu kolejowego udało się zakończyć już w maju zeszłego roku. Jednak ze względu na problemy jakie wystąpiły ze stabilnością gruntów budowa ta opóźniła się o rok. Pierwotnie z centrum Kostrzyna na os. Grunwaldzkie pod linią kolejową Poznań-Warszawa mieliśmy przejechać w czerwcu tego roku.

Budowa tunelu wraz z 3-kilometrowym układem drogowym kosztuje ponad 53 mln zł, z czego 14 i pół mln zł pokryła kolej (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe), a kolejne 9 mln zł Powiat Poznański. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Kostrzyn.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: