Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont kładki w Siedlcu. Zwężenie i nowa "zebra" na DK92 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rozpoczął się remont kładki w Siedlcu. Zwężenie i nowa "zebra" na DK92
23-02-2022 00:14   Janusz Ludwiczak
Do końca lipca potrwa remont kładki nad drogą krajową nr 92. Jezdnia zarówno w kierunku Poznania, jak i Wrześni została zwężona do jednego pasa ruchu, wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Powstało również tymczasowe przejście dla pieszych na jezdni.

O tym, że planowany jest remont kładki nad drogą krajową nr 92 informowaliśmy już w maju zeszłego roku.

Dopiero za drugim podejściem udało się wyłonić wykonawcę przebudowy kładki w Siedlcu. Pierwotna oferta była o prawie milion złotych wyższa od zakładanego budżetu – opiewała na kwotę 2 289 420,89 zł brutto, gdy tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na to zadanie planowała pierwotnie przeznaczyć blisko 1,3 mln zł (1 295 851,40 zł brutto).

– Remont istniejącej kładki obejmuje przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności obiektu. W skutek realizacji przedsięwzięcia nie ulegną zmianie podstawowe parametry geometryczne i użytkowe obiektu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA.

Zakres prac remontowych obejmować będzie również odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego ustroju nośnego kładki, pochylni i schodów; częściową rozbiórkę i odtworzenie podpór skrajnych wraz z wymianą łożysk; montaż nowych balustrad na kładce, schodach i pochylniach; wykonanie nowej nawierzchni na kładce, pochylniach i schodach; wykonania odwodnienia kładki wraz z budową zbiorników na wody opadowe; odtworzenie i uzupełnienie ścieżek i chodników prowadzących do kładki oraz wymianę latarni na kładce i dojściach, wraz z wymianą kabli zasilających.

– Prace remontowe będą prowadzone przy częściowym ograniczeniu ruchu pojazdów na drodze i zamknięciu ruchu pieszego na kładce – zaznacza Alina Cieślik z GDDKiA.

W związku z prowadzonym remontem kładki od wtorku kierowców czekają utrudnienia na krajowej "92".

– Prace prowadzone będą przy częściowym ograniczeniu pojazdów na drodze. Zostały zamknięte wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na obu jezdniach. Ruch pieszych z kładki został przekierowany na tymczasowe przejście w jezdni w okolicy zamkniętej kładki. Jeden z przystanków autobusowych został przeniesiony ok. 100 metrów w kierunku Wrześni – objaśnia Wojciech Dymalski, zastępca dyrektora ds. Technicznych PPU Dromo Sp. z o.o.

Ponadto w miejscu prowadzonych prac wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Remont kładki w Siedlcu będzie kosztować nieco ponad 2 mln zł (2 090 968,77 zł).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: