Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jak zdali ósmoklasiści? – przedstawiono wyniki egzaminów na zakończenie podstawówki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jak zdali ósmoklasiści? – przedstawiono wyniki egzaminów na zakończenie podstawówki
04-11-2021 07:25   Janusz Ludwiczak
172 uczniów z gminy Kostrzyn przystąpiło w maju do egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. Podczas czwartkowej sesji przedstawiono szczegółowe wyniki dla poszczególnych placówek.

Egzamin z języka polskiego najlepiej zdali ósmoklasiści ze szkoły w Gułtowach – na poziomie 64% (wynik o 4% wyższy od średniej krajowej). Najgorzej wypadli uczniowie z Iwna i SP2 w Kostrzynie – 52%.

Z matematyką najlepiej poradzili sobie ósmoklasiści uczęszczający do szkoły w Czerlejnie – 51%. Najgorzej wypadła szkoła podstawowa w Iwnie – 25%. Wynik egzaminu ósmoklasisty w skali kraju wyniósł 47%, a w skali Wielkopolski – 49%.

Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło 164 ósmoklasistów. Najlepiej wypadli uczniowie z Brzeźna – 74%, najsłabiej z Czerlejna – 56% oraz z Iwna – 57%. Wynik z języka angielskiego w skali kraju wyniósł 66%, a w skali województwa – 63%.

Pozostałych 9 ósmoklasistów przystąpiło do egzaminu z języka niemieckiego, który wypadł na poziomie 65% w Szkole Podstawowej w Iwnie oraz 31% w SP2 w Kostrzynie. W kraju egzamin ósmoklasisty wypadł na poziomie 49%, a w Wielkopolsce – 44%.

– Niestety wyniki są gorsze. Dobre chęci to nie wszystko. Potrzebny jest jasny plan rozwoju. Może dotychczasowe metody nie sprzyjają zapamiętywaniu wiedzy. Zaproponowałem dyrektorom przystąpienie do programu "Budząca się Szkoła" – skomentował Przemysław Kubiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i członek Komisji Oświaty, Kultury i Wychowania.

W ubiegłym roku szkolnym do siedmiu szkół podstawowych na terenie gminy Kostrzyn uczęszczało w sumie 1832 uczniów (o 28 więcej niż w poprzednim roku szkolnym). Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach uczęszczało łącznie 749 dzieci (w tym 327 do pięciu placówek niepublicznych). Gmina zatrudnia 256 nauczycieli, 15 pracowników administracyjnych i 51 pracowników obsługi.

Źródło: Urząd Miejski w Kostrzynie


Komentarze (3)

05-11-2021 22:07:56
absolwent
Jak długo jeszcze nasze władze gminne będą tolerować takie wyniki jakie osiąga dyrektor szkoły w Iwnie?!? Wspaniałe układy z nauczycielami, wielką otwartość na przyjaźń z uczniami - to jest dobre w Oksfordzie a nie na ciemnej wioseczce jaka jest Iwno.
04-11-2021 20:56:45
Korepetytorzy
Dziękujemy za życzenia :) Zapraszamy do korzystania z naszych usług :)
04-11-2021 19:29:05
Klaus
Pozdrowienia dla naszych korepetytorów szczególnie z angielskiego i matematyki :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: