Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najgorzej wypadła matematyka, najlepiej języki obce – wyniki egzaminów w szkołach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Najgorzej wypadła matematyka, najlepiej języki obce – wyniki egzaminów w szkołach
05-11-2020 07:20   Janusz Ludwiczak
167 uczniów z gminy Kostrzyn przystąpiło do egzaminów ósmoklasisty. Najgorzej wypadła matematyka. Z kolei najlepiej wypadł angielski – uczniowie w Siekierkach zdobyli znacznie lepszy wynik niż średnia krajowa, podobnie było z niemieckim w Iwnie (uczniowie osiągnęli 7. wynik w powiecie).

Podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy przedstawiono wyniki egzaminów ósmoklasisty, które ze względu na pandemię odbyły się dwa miesiące później (w połowie czerwca). W sumie do egzaminów przystąpiło 167 uczniów klas ósmych.

Język polski wypadł na poziomie 57,51% i jest wyższy w porównaniu do województwa (56,4%), ale niższy niż w skali kraju (59%). Egzamin z języka polskiego najlepiej rozwiązali uczniowie szkoły podstawowej w Gułtowach (60,62%).

Najgorzej wypadła matematyka.

– Wynik naszej gminy (41,5%) jest stanowczo niż w porównaniu do powiatu (49,56%), województwa (44,06%) czy kraju (46%). Szkoła podstawowa w Siekierkach uzyskała najwyższy wynik w gminie (49,71%), najniższy należy do szkoły w Czerlejnie (31,88%) – wyjaśniała Paulina Bankiewicz, kierownik Wydziałem Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Egzamin z języka angielskiego wypadł na poziomie 52,66%, dla porównania wynik dla Wielkopolski wyniósł 51,52%, dla powiatu – 60,40%, a dla kraju – 54%. Najlepiej wypadli uczniowie szkoły podstawowej w Siekierkach (70,79%), najgorzej – SP Iwno (39,50%).

Jako jedyni do egzaminu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z Iwna, który zdali na poziomie 60,43%. (7. miejsce w powiecie). Dla porównania egzamin ten w skali kraju wypadł na poziomie 45%, w Wielkopolsce – 39,61%, w powiecie – 54,81%.

Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pochwalił pracę dyrektorów i nauczycieli.

– W tej pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej dyrektorzy i nauczyciele potrzebują naszego wsparcia – zaznaczył Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Radny Piotr Hojeński zapytał co może mieć wpływ na tak dobre wyniki egzaminu języka angielskiego uczniów z Siekierek.

– Jest wiele czynników, które na to wpływają. Choćby sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych czy warsztat nauczycielski – odpowiedział burmistrz Szymon Matysek.

– To będzie przedmiotem analiz w poszczególnych szkołach. Efektem tego są programy naprawcze, gdzie wprowadza się tam, gdzie wyniki są niskie – dodał Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.


Fot: Urząd Miejski w Kostrzynie

A jak wypadły wyników w zeszłym roku, o tym w artykule: Język polski lepiej niż w kraju, matematyka najsłabiej – wyniki egzaminów w szkołach.


Komentarze (20)

06-11-2020 12:39:44
@Tomasz Kaleta
hejt: "działanie w Internecie przejawiające złość, wrogość, nienawiść wobec kogoś" jak na razie to twoja wypowiedź wpisuje się w definicję. Tomaszu, tak jak ty wyrażasz swoją niepochlebną opinię tak i inni mają prawo do swoich opinii. Pogódź się z tym. Wnieś coś merytorycznego do dyskusji
06-11-2020 12:25:28
Tomasz Kaleta
Czytam Tych anonimowych frustratów. Co jeden mądrzejszy od drugiego. Odważni w anonimowym dyskutowaniu... nie! Hejtowaniu! Specjalisci od oswiaty, inwestycji, zarządzania... Ciągle Ci sami smutni ludzie...
06-11-2020 12:18:13
Robert
Renata nasz gminny fachowiec od wszystkiego powrócił...
06-11-2020 08:40:40
programy naprawcze
pana Biskupskiego istnieją tylko na piśmie, albo wręcz w jego głowie. Program naprawczy w szkołach, program naprawczy w oczyszczalni ścieków w Skałowie a za chwilę program naprawczy przy budowie dróg dojazdowych do tunelu. a czy pan Biskupski ma już w głowie program naprawczy dla sposobu zarządzania gminą ? Może pora pomyśleć o zejściu ze sceny ?
05-11-2020 21:44:06
Do Marcin
Ktoś ich wybrał. Stawiam tezę, że ma to związek z wynikami nauczania. Stawiam drugą, że nie ma to związku z warsztatem nauczycieli.
05-11-2020 21:18:43
Mieszkaniec
Bardzo ciekawe, że żaden z radnych, a przewodniczący w szczególności nie ma pytań na temat kostrzyńskiej oświaty. Słaby przwodniczący i jeszcze słabsi radni. Żenada.
05-11-2020 20:35:06
Marcin R.
Gmina powinna być zarządzana jak prywatne przedsiębiorstwo, powinni nią kierować prawdziwi managerowie jak w biznesie ludzie z wizją i wyciągać wnioski, konsekwencje wobec swoich podwładnych A za sukcesy premiowac, nagradzać A nie trwonic pieniądze na lewo i prawo i klepać się tylko po plecach. Rada to taka rada nadzorcza A w Kostrzynie cieniasy bez własnego zdania i przyklepia każdy pomysł - w większości złe i kosztowne w dalszej perspektywie
05-11-2020 19:19:50
Mieszkaniec
Do "." Kropki Jeśli dobrze odczytałem wypowiedź Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, to nie chwalił dyrektorów i nauczycieli za wyniki nauczania, a jedynie za radzenie sobie w warunkach epidemicznych, chodziło o zdalne nauczanie.
05-11-2020 18:35:43
do Włodzimierz
Nie zrozumiałeś.
05-11-2020 15:59:52
Włodzimierz
Tak się nieprzyjemnie składa że ten 1 procent został wydelegowany przez reszte żeby zajmować się tymi ważnymi sprawami. Skutecznie! Jeszcze nieprzyjemniejsze jest to że w całym powiecie i kraju ten biedny 1 procent radzi sobie lepiej niż nasz 1 procent. Spychanie winy na rodziców i dzieci oburza! Może pan Broniarz wyjdzie z pomysłem premiowania dobrych nauczycieli sowitymi premiami oraz furtką żeby tych złych łatwo zwalniać by nie musieli się męczyć w szkole z leniwymi uczniami i głupimi rodzicami?
05-11-2020 15:26:25
Do Włodzimierz
Kto według Ciebie tworzy ten kraj? 1% urzędników i nauczycieli, czy jednak w znakomitej większości uczniowie i rodzice? Czy niskie pensje większości pracowników to wina pracodawców, czy może jednak tych pracowników (że nie mają kompetencji na lepiej płatną pracę)?
05-11-2020 14:19:24
Krzychu
@ Mieszkaniec i tata trójki dzieci. Czyli wyżywienie, ubranie też nie jest Twoim obowiązkiem. Bo Ty masz gacie na dupie! Masakra... co za ludzie! Sfrustrowani życiem!
05-11-2020 14:11:40
ku refleksji
@Mieszkaniec i tata trójki dzieci: Widać jak interesujesz się swoim dzieckiem. Stwierdzam fakty, są przypadki rodziców, że żyją tylko pracą, a potem pretensje, że dziecko ma same złe oceny. Na szczęście moje dzieci edukację mają już dawno za sobą, skończyły dobre studia i są za granicą, gdzie mają znacznie lepsza pracę niż w tym kraju.
05-11-2020 13:59:47
Mieszkaniec i tata trójki dzieci
Odnośnie do komentarza osoby o nicku ku refleksji- odrabianie lekcji to obowiązek moich dzieci, nie mój-ja już swoją edukacje skończyłem. To po pierwsze. Po drugie -idąc tym tokiem myślenia , należałby stwierdzić, że tylko w gminie Kostrzyn dzieci grają na komputerze i mają tak zapracowanych rodziców, że w ogóle nie poświęcają im czasu?...W Pozaniu i np. w Siekierkach dzieci nie grają na komputerze i dlatego mają lepsze wyniki, wcale nie dlatego, że szkoły mają wyższy poziom nauczania i lepszych metodyków...Jak to mówią ? Uderz w stół, a nożyce się odezwą...
05-11-2020 13:55:09
Włodzimierz
ku refleksji - czyli są już wyniki zapowiadanych analiz i wyszło wam że trzeba wymienić dzieci i rodziców? Ludzie kochani jak w tym kraju ma byc dobrze!
05-11-2020 13:33:01
ku refleksji
Najlepiej wszystko zwalić na rodziców, burmistrza, urzędników. Kochani rodzice - jak uczą się wasze pociechy? Czy się uczą? Pilnujecie w nauce swoje dzieci? Pomagacie im w odrabianiu lekcji? No własnie... to potem proszę nie mieć pretensji, że dziecko nie dostało się do dobrego liceum, bo ważniejsze były sprawy na głowie, a dziecko w tym czasie grało na komputerze
05-11-2020 13:26:32
Włodzimierz
jeszcze chciałbym dodać jeżeli można, że akurat szkoły i ich wyniki to jeden z nielicznych ważnych tematów które się przewijają. Tolerowanie takiej bryndzy przeraża.
05-11-2020 13:16:26
Włodzimierz
Zapytajcie Biskupskiego co z planem naprawczym z matematyki o którym czytałem u was rok temu. Wychodzi na to że dodatkowe godziny pogorszyły wyniki. Może gmina powinna ograniczać dzieciom liczbę lekcji to wtedy w końcu będzie coś lepiej?
05-11-2020 11:06:20
Mieszkaniec i tata trójki dzieci
Tak to jest, jak Władze zamiast profesjonalistów i pasjonatów zatrudnia "krewnych i znajomych królika..."- w urzędzie, szkołach i innych instytucjach i placówkach.... Pani Kierownik Oświaty powinna stracić stanowisko w związku z tak fatalnymi wynikami, podobnie jak dyrektorzy szkół, które wypadły najsłabiej...Jak nasze dzieci mają konkurować z dziećmi z dużych poznańskich szkół w wyścigu do dobrych szkół średnich?...Szkoda, że nikt z Urzędu, ani ze szkół gminy Kostrzyn ,nie ma samokrytycyzmu w tej i innych sprawach...
05-11-2020 10:51:04
.
Dramat! Poza nielicznymi wyjątkami - dramat, szczególnie na tle powiatu. Ludzie, naprawdę musicie poważnie zastanowić się z czego to wynika i jak temu zaradzić. I, wobec takiej sytuacji, lepiej już nie mówić nic, niż: "Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pochwalił pracę dyrektorów i nauczycieli"
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: