Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najgorzej wypadła matematyka, najlepiej języki obce – wyniki egzaminów w szkołach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Najgorzej wypadła matematyka, najlepiej języki obce – wyniki egzaminów w szkołach
05-11-2020 07:20   Janusz Ludwiczak
167 uczniów z gminy Kostrzyn przystąpiło do egzaminów ósmoklasisty. Najgorzej wypadła matematyka. Z kolei najlepiej wypadł angielski – uczniowie w Siekierkach zdobyli znacznie lepszy wynik niż średnia krajowa, podobnie było z niemieckim w Iwnie (uczniowie osiągnęli 7. wynik w powiecie).

Podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy przedstawiono wyniki egzaminów ósmoklasisty, które ze względu na pandemię odbyły się dwa miesiące później (w połowie czerwca). W sumie do egzaminów przystąpiło 167 uczniów klas ósmych.

Język polski wypadł na poziomie 57,51% i jest wyższy w porównaniu do województwa (56,4%), ale niższy niż w skali kraju (59%). Egzamin z języka polskiego najlepiej rozwiązali uczniowie szkoły podstawowej w Gułtowach (60,62%).

Najgorzej wypadła matematyka.

– Wynik naszej gminy (41,5%) jest stanowczo niż w porównaniu do powiatu (49,56%), województwa (44,06%) czy kraju (46%). Szkoła podstawowa w Siekierkach uzyskała najwyższy wynik w gminie (49,71%), najniższy należy do szkoły w Czerlejnie (31,88%) – wyjaśniała Paulina Bankiewicz, kierownik Wydziałem Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Egzamin z języka angielskiego wypadł na poziomie 52,66%, dla porównania wynik dla Wielkopolski wyniósł 51,52%, dla powiatu – 60,40%, a dla kraju – 54%. Najlepiej wypadli uczniowie szkoły podstawowej w Siekierkach (70,79%), najgorzej – SP Iwno (39,50%).

Jako jedyni do egzaminu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z Iwna, który zdali na poziomie 60,43%. (7. miejsce w powiecie). Dla porównania egzamin ten w skali kraju wypadł na poziomie 45%, w Wielkopolsce – 39,61%, w powiecie – 54,81%.

Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pochwalił pracę dyrektorów i nauczycieli.

– W tej pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej dyrektorzy i nauczyciele potrzebują naszego wsparcia – zaznaczył Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Radny Piotr Hojeński zapytał co może mieć wpływ na tak dobre wyniki egzaminu języka angielskiego uczniów z Siekierek.

– Jest wiele czynników, które na to wpływają. Choćby sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych czy warsztat nauczycielski – odpowiedział burmistrz Szymon Matysek.

– To będzie przedmiotem analiz w poszczególnych szkołach. Efektem tego są programy naprawcze, gdzie wprowadza się tam, gdzie wyniki są niskie – dodał Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.


Fot: Urząd Miejski w Kostrzynie

A jak wypadły wyników w zeszłym roku, o tym w artykule: Język polski lepiej niż w kraju, matematyka najsłabiej – wyniki egzaminów w szkołach.


Komentarze (20)

06-11-2020 12:39:44
@Tomasz Kaleta
hejt: "działanie w Internecie przejawiające złość, wrogość, nienawiść wobec kogoś" jak na razie to twoja wypowiedź wpisuje się w definicję. Tomaszu, tak jak ty wyrażasz swoją niepochlebną opinię tak i inni mają prawo do swoich opinii. Pogódź się z tym. Wnieś coś merytorycznego do dyskusji
06-11-2020 12:25:28
Tomasz Kaleta
Czytam Tych anonimowych frustratów. Co jeden mądrzejszy od drugiego. Odważni w anonimowym dyskutowaniu... nie! Hejtowaniu! Specjalisci od oswiaty, inwestycji, zarządzania... Ciągle Ci sami smutni ludzie...
06-11-2020 12:18:13
Robert
Renata nasz gminny fachowiec od wszystkiego powrócił...
06-11-2020 08:40:40
programy naprawcze
pana Biskupskiego istnieją tylko na piśmie, albo wręcz w jego głowie. Program naprawczy w szkołach, program naprawczy w oczyszczalni ścieków w Skałowie a za chwilę program naprawczy przy budowie dróg dojazdowych do tunelu. a czy pan Biskupski ma już w głowie program naprawczy dla sposobu zarządzania gminą ? Może pora pomyśleć o zejściu ze sceny ?
05-11-2020 21:44:06
Do Marcin
Ktoś ich wybrał. Stawiam tezę, że ma to związek z wynikami nauczania. Stawiam drugą, że nie ma to związku z warsztatem nauczycieli.
05-11-2020 21:18:43
Mieszkaniec
Bardzo ciekawe, że żaden z radnych, a przewodniczący w szczególności nie ma pytań na temat kostrzyńskiej oświaty. Słaby przwodniczący i jeszcze słabsi radni. Żenada.
05-11-2020 20:35:06
Marcin R.
Gmina powinna być zarządzana jak prywatne przedsiębiorstwo, powinni nią kierować prawdziwi managerowie jak w biznesie ludzie z wizją i wyciągać wnioski, konsekwencje wobec swoich podwładnych A za sukcesy premiowac, nagradzać A nie trwonic pieniądze na lewo i prawo i klepać się tylko po plecach. Rada to taka rada nadzorcza A w Kostrzynie cieniasy bez własnego zdania i przyklepia każdy pomysł - w większości złe i kosztowne w dalszej perspektywie
05-11-2020 19:19:50
Mieszkaniec
Do "." Kropki Jeśli dobrze odczytałem wypowiedź Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, to nie chwalił dyrektorów i nauczycieli za wyniki nauczania, a jedynie za radzenie sobie w warunkach epidemicznych, chodziło o zdalne nauczanie.
05-11-2020 18:35:43
do Włodzimierz
Nie zrozumiałeś.
05-11-2020 15:59:52
Włodzimierz
Tak się nieprzyjemnie składa że ten 1 procent został wydelegowany przez reszte żeby zajmować się tymi ważnymi sprawami. Skutecznie! Jeszcze nieprzyjemniejsze jest to że w całym powiecie i kraju ten biedny 1 procent radzi sobie lepiej niż nasz 1 procent. Spychanie winy na rodziców i dzieci oburza! Może pan Broniarz wyjdzie z pomysłem premiowania dobrych nauczycieli sowitymi premiami oraz furtką żeby tych złych łatwo zwalniać by nie musieli się męczyć w szkole z leniwymi uczniami i głupimi rodzicami?
05-11-2020 15:26:25
Do Włodzimierz
Kto według Ciebie tworzy ten kraj? 1% urzędników i nauczycieli, czy jednak w znakomitej większości uczniowie i rodzice? Czy niskie pensje większości pracowników to wina pracodawców, czy może jednak tych pracowników (że nie mają kompetencji na lepiej płatną pracę)?
05-11-2020 14:19:24
Krzychu
@ Mieszkaniec i tata trójki dzieci. Czyli wyżywienie, ubranie też nie jest Twoim obowiązkiem. Bo Ty masz gacie na dupie! Masakra... co za ludzie! Sfrustrowani życiem!
05-11-2020 14:11:40
ku refleksji
@Mieszkaniec i tata trójki dzieci: Widać jak interesujesz się swoim dzieckiem. Stwierdzam fakty, są przypadki rodziców, że żyją tylko pracą, a potem pretensje, że dziecko ma same złe oceny. Na szczęście moje dzieci edukację mają już dawno za sobą, skończyły dobre studia i są za granicą, gdzie mają znacznie lepsza pracę niż w tym kraju.
05-11-2020 13:59:47
Mieszkaniec i tata trójki dzieci
Odnośnie do komentarza osoby o nicku ku refleksji- odrabianie lekcji to obowiązek moich dzieci, nie mój-ja już swoją edukacje skończyłem. To po pierwsze. Po drugie -idąc tym tokiem myślenia , należałby stwierdzić, że tylko w gminie Kostrzyn dzieci grają na komputerze i mają tak zapracowanych rodziców, że w ogóle nie poświęcają im czasu?...W Pozaniu i np. w Siekierkach dzieci nie grają na komputerze i dlatego mają lepsze wyniki, wcale nie dlatego, że szkoły mają wyższy poziom nauczania i lepszych metodyków...Jak to mówią ? Uderz w stół, a nożyce się odezwą...
05-11-2020 13:55:09
Włodzimierz
ku refleksji - czyli są już wyniki zapowiadanych analiz i wyszło wam że trzeba wymienić dzieci i rodziców? Ludzie kochani jak w tym kraju ma byc dobrze!
05-11-2020 13:33:01
ku refleksji
Najlepiej wszystko zwalić na rodziców, burmistrza, urzędników. Kochani rodzice - jak uczą się wasze pociechy? Czy się uczą? Pilnujecie w nauce swoje dzieci? Pomagacie im w odrabianiu lekcji? No własnie... to potem proszę nie mieć pretensji, że dziecko nie dostało się do dobrego liceum, bo ważniejsze były sprawy na głowie, a dziecko w tym czasie grało na komputerze
05-11-2020 13:26:32
Włodzimierz
jeszcze chciałbym dodać jeżeli można, że akurat szkoły i ich wyniki to jeden z nielicznych ważnych tematów które się przewijają. Tolerowanie takiej bryndzy przeraża.
05-11-2020 13:16:26
Włodzimierz
Zapytajcie Biskupskiego co z planem naprawczym z matematyki o którym czytałem u was rok temu. Wychodzi na to że dodatkowe godziny pogorszyły wyniki. Może gmina powinna ograniczać dzieciom liczbę lekcji to wtedy w końcu będzie coś lepiej?
05-11-2020 11:06:20
Mieszkaniec i tata trójki dzieci
Tak to jest, jak Władze zamiast profesjonalistów i pasjonatów zatrudnia "krewnych i znajomych królika..."- w urzędzie, szkołach i innych instytucjach i placówkach.... Pani Kierownik Oświaty powinna stracić stanowisko w związku z tak fatalnymi wynikami, podobnie jak dyrektorzy szkół, które wypadły najsłabiej...Jak nasze dzieci mają konkurować z dziećmi z dużych poznańskich szkół w wyścigu do dobrych szkół średnich?...Szkoda, że nikt z Urzędu, ani ze szkół gminy Kostrzyn ,nie ma samokrytycyzmu w tej i innych sprawach...
05-11-2020 10:51:04
.
Dramat! Poza nielicznymi wyjątkami - dramat, szczególnie na tle powiatu. Ludzie, naprawdę musicie poważnie zastanowić się z czego to wynika i jak temu zaradzić. I, wobec takiej sytuacji, lepiej już nie mówić nic, niż: "Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pochwalił pracę dyrektorów i nauczycieli"
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: