Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejdą w pieszej Drodze Krzyżowej pokonując 17,5 km - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przejdą w pieszej Drodze Krzyżowej pokonując 17,5 km
23-03-2021 08:15   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem spod kostrzyńskiej fary wyruszą uczestnicy pieszej Drogi Krzyżowej, którzy będą mieli do pokonania dystans 17,5 km, m.in. przez Skałowo, Sokolniki Gwiazdowskie, Gwiazdowo i Tarnowo.

Pieszą parafialną Drogę Krzyżową organizuje grupa Męskiego Różańca kostrzyńskiej parafii farnej.

– Ze względu na pandemię Droga Krzyżowa będzie indywidualna. Każdy z uczestników pójdzie na własną odpowiedzialność – mówi Marcin Lichodziejewski, koordynator wydarzenia.

Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 17,5 km.

– Będzie to na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jednak tam dystans wynosi 40 km. Wyszliśmy z założenia skierowania propozycji dla wszystkich parafian, zarówno osób młodszych jak i starszych. Trasa prowadzi po terenie naszej parafii. Mamy mnóstwo obelisków, krzyży i figurek, o których parafianie często nie wiedzą. Wiele osób nie ma pojęcia, że w Tarnowie znajduje się krzyż, które jest obeliskiem od 1877 roku. Liczymy, że pokonanie trasy zajmie do 3,5 godzin – wyjaśnia Marcin Lichodziejewski.

Piesza parafialna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek po wieczornej mszy św. ok. 18:45. Następnie uczestnicy po przejściu ponad kilometrowego odcinka pomodlą się przy pierwszej stacji, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Półwiejskiej. Kolejne stacje zlokalizowane będą m.in. w Skałowie, Sokolnikach Gwiazdowskich, Sarbinowie, Puszczykowie Zaborze, Gwiazdowie i Tarnowie.

– Podczas Drogi Krzyżowej będzie można odkryć samego siebie, w perspektywie tego co Jezus zrobił dla nas, poświęcając swoje życia na krzyżu – podsumowuje Marcin Lichodziejewski z grupy Męskiego Różańca Parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Kostrzynie.

Osoby, które zdecydują się wziął udział pieszej pielgrzymce do czternastu stacji powinny mieć ze sobą latarki, kamizelki odblaskowe, w pełni naładowane telefony komórkowe, mieć ciepłe ubranie, coś ciepłego do picia i prowiant, także odpowiednie obuwie.


R E K L A M A

Komentarze (6)

24-03-2021 11:26:25
REDAKCJA
@.: Tarnowo
24-03-2021 09:40:02
.
Miałem na myśli tę z czerwonej cegły, gdzie w tle znajduje się znak końca drogi rowerowej
24-03-2021 07:54:13
@postepowiec
W tym XXI wieku jesteś między innymi właśnie dlatego, że przez wieki powstawały takie kapliczki.
23-03-2021 23:26:48
REDAKCJA
23-03-2021 22:57:06
.
Gdzie znajduje się kapliczka z pierwszego zdjęcia?
23-03-2021 21:26:30
Postepowiec
Witamy w XXI wieku...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Mistrzostwa Gminy Kostrzyn w Tenisie Stołowym

SIEKIERKI, Kościół św. Jadwigi, ul. Kórnicka 1
Kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu
►więcej szczegółów
w godz. 8:00-13:00

27

mar

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej, komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych oraz komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej
► porządek obrad

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna powstać farma fotowoltaiczna?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: