Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście. Każdy może pomóc i zostać Świętym Mikołajem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście. Każdy może pomóc i zostać Świętym Mikołajem
29-11-2018 20:54   Janusz Ludwiczak
Od ponad sześciu lat również w gminie Kostrzyn realizowany jest projekt "Szlachetna Paczka", którego celem jest niesienie pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Liderzy Szlachetnej Paczki w Kostrzynie szukają darczyńców dla pięciu rodzin, które potrzebują wsparcia.
– Potrzebujemy wsparcia dla potrzebujący rodzin. Zbieramy żywność, środki czystości oraz opał. Potrzebna jest odzież. Wsparcia potrzebują seniorzy, którzy nie mają pieniędzy, żyjąc w skrajnym ubóstwie. Zbliżają się święta, liczymy na pomoc – apeluje Marzena Pietraszewska, lider Szlachetnej Paczki Kostrzyn.

Szlachetna Paczka organizowana jest od 2000 roku. Celem projektu, który wyszedł z inicjatywy Stowarzyszenia Wiosna jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W ubiegłym roku "Szlachetna Paczka" dotarła do 20 073 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku projekt jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowują1cych pomoc materialną i dobroczyńców. W 2017 roku w akcję zaangażowało się 810 351 osób w całej Polsce.

Z pomocą potrzebującym rodzin z terenu gminy Kostrzyn przyszło również 16 wolontariuszy, którzy poszukują darczyńców dla pięciu rodzin.

– Potrzebujemy wsparcia dla potrzebujących rodzin, które żyją w skrajnym ubóstwie. Zbieramy żywność, środki czystości oraz opał. Potrzebna jest odzież. Wsparcia potrzebują seniorzy, którzy nie mają pieniędzy, żyjąc w skrajnym ubóstwie. Zbliżają się święta, liczymy na pomoc. Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście w nas jest moc. Zapraszam do bazy rodzin. Każdy z was może być świętym Mikołajem. Do dzieła – apeluje Marzena Pietraszewska, lider Szlachetnej Paczki Kostrzyn.

W kostrzyńskiej Szlachetnej Paczce działa 16 wolontariuszy, którzy w czasie wolnym pomagają potrzebującym.

– W tym roku akcję organizujemy po raz szósty. W tym roku chcemy pomóc 44 rodzinom. Rok temu udało się wspomóc blisko 50 rodzin, a dwa lata temu 21 rodzinom. W ciągu sześciu lat udało się udzielić wsparcia ok. 200 rodzinom. Trafiają się nam rodziny, które nie mają łazienek, żyją w XIX-wiecznych warunkach, brakuje im środków na żywność, artykuły pierwszej potrzeby, odzież – zaznacza Marzena Pietraszewska.

Dary w postaci żywności, środków czystości, odzieży, opału i innych artykułów można przynosić do magazynu Szlachetnej Paczki, który znajduje się w "Kostrzyniance" (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 33, Kostrzyn). Najpierw jednak trzeba skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu: 781 763 413. Więcej informacji również na profilu Szlachetna Paczka Kostrzyn.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

16:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

24

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

26

paź

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
"Sobota dla zdrowia" - bezpłatne badania profilaktyczne:
pomiar ciśnienia, badanie EKG, poziomu cukru we krwi, porady dietetyka, konsultacje neurologiczne i okulistyczne

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: