Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzynianie wspomogli Mariannę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzynianie wspomogli Mariannę
28-11-2018 01:21   Janusz Ludwiczak
3-miesięczną Mariannę, która urodziła się tylko z połową serca można było wesprzeć podczas charytatywnego kiermaszu świątecznego, który odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie.

– Marianna ma 3 miesiące. Urodziła się bez połowy serduszka. Cierpi na HLHS, nie ma lewej komory serca. Tej komory nie da się jej odbudować. Córkę czekają trzy operacje. Nie da się ich zrobić od razu, kiedy dziecko jest małe i rośnie. Po przeprowadzeniu ostatniej operacji serce Marianny będzie mogło pracować na prawej komorze. Tego typu operacje wykonywane są w Polsce, ale na samym początku, gdy trafiliśmy do szpitala w Warszawie naszą córkę z góry skreślono. Lekarze powiedzieli, że ma za małą aortę i nie ma warunków anatomicznych. W innych ośrodkach w Krakowie i Łodzi było podobnie, odmówiono leczenia – powiedziała Ania Andrzejczak, mama Marianny.

Małej Mani z Wiktorowa można było pomóc podczas charytatywnego kiermaszu świątecznego, który odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie. Organizatorzy przygotowali występy artystyczne, animacje dla dzieci, kiermasz, słodki kącik, a także loterię fantową.

Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na operację w Niemczech. By mogła zostać przeprowadzona rodzice Marianny muszą jeszcze uzbierać 70 tys. zł. Leczenia dziewczynki podjął się prof. Edward Malec, polski kardiochirurg i chirurg dziecięcy, który jest kierownikiem Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca w Münster. Za rozwój kardiochirurgii dziecięcej na świecie otrzymał m.in. tytuł doktora honoris causa.

– Zaczęliśmy sami działać. Udało nam się znaleźć prof. Edwarda Malca, który podjął się leczenia naszej córki. Gdy byliśmy w szpitalu w Warszawie córce zrobili cewnikowanie serca, po czym Marianna przez trzy tygodnie leżała na intensywnej terapii. Udało się przeprowadzić już pierwszą operację w Niemczech, jednak w jedną dobę musieliśmy uzbierać ponad 300 tysięcy złotych. Stał się cud. Na portalu siepomaga.pl w ciągu 4 godzin udało się zebrać całą kwotę. Jednak w styczniu musi być przeprowadzona druga operacja. By mogła zostać przeprowadzona potrzeba 170 tysięcy złotych. Organizujemy koncerty i akcje charytatywne, licytacje w internecie przeprowadzamy zbiórki pieniężne, puszki są w kilku miejscach w Poznaniu. Brakuje nam jeszcze 70 tys. zł – wyjaśnia Ania Andrzejczak.

Mariannę można wesprzeć również wpłacając środki na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis (ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin):
86160011010003050211752150 (w tytule przelewu należy wpisać: "Marianna Andrzejczak").

Można również dać szansę Mai na szczęśliwe życie przekazując swój 1% podatku:
KRS 0000290273 (w polu szczegółowym wpisując "Marianna Andrzejczak")
lub wysyłając SMS na numer 72365 o treści: S13465 (koszt 2,46 zł).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: