Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Opóźnienie tunelu, otwarcie kina i remont DK92 – najważniejszymi wydarzeniami 2020 roku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Opóźnienie tunelu, otwarcie kina i remont DK92 – najważniejszymi wydarzeniami 2020 roku
18-01-2021 00:00   Janusz Ludwiczak
26,83% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "INFOKOSTRZYN2020 - gminne podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było opóźnienie oddania do użytku tunelu wraz z drogami, a także powrót kina do Kostrzyna po blisko 30 latach oraz remont drogi krajowej nr 92. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2021".

W 7. dniu 2021 roku zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszym plebiscycie. Wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku w gminie Kostrzyn. Wiadomo, że najważniejszym tematem 2020 roku była pandemia koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich. W naszym plebiscycie wybraliśmy jednak wydarzenia typowo lokalne.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było: woda pod nowym wiaduktem. Tunel opóźniony prawie o rok (26,83% głosów):
W maju zakończyła się budowa wiaduktu pod linią kolejową. Opóźnienia przy budowie dróg dojazdowych do tunelu. Pojawiły się problemy ze stabilnością gruntów. Wiosną burmistrz twierdził, że "termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony". Podczas listopadowej sesji okazało się, że oddanie całej inwestycji opóźni się prawie o rok, a przez tunel z południa Kostrzyna do centrum miasta pojedziemy dopiero w maju 2022 roku.

Na drugim miejscu znalazło się Po blisko 30 latach do Kostrzyna po latach powróciło kino (19,51% głosów):
1 maja w jednej z sal domu Parafii Błog. Jolanty na kostrzyńskim Andrzejewie zostało otwarte Kino "Lemoniada", które pomieści 30 widzów.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem było: Przebudowa DK92 i nowe światła w Kostrzynie (14,63% głosów).
Na początku sierpnia ruszył generalny remont blisko 20-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem. Praktycznie do końca października kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden pas. Inwestycja kosztowała blisko 43 mln zł. Tym samym do historii przeszły głębokie koleiny, które sprawiały, że auta jeździły prawie jak w torowisku, a po opadach deszczu zalegająca woda zagrażała bezpieczeństwu. Równocześnie powstała nowa sygnalizacja świetlna na wysokości ul. Półwiejskiej w Kostrzynie, dzięki czemu mieszkańcy północnych osiedli mogą już bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi krajowej nr 92, by dostać się do centrum Kostrzyna.

Wśród uczestników plebiscytu i osób głosujących rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2021", który zdobią historyczne zdjęcia Kostrzyna, gdyż 11 listopada minie 770-lecie nadania praw miejskich.

Pełne wyniki plebiscytu i lista laureatów na stronie www.plebiscyt.infokostrzyn.pl


R E K L A M A
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

kwi

19:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu parafian

21

kwi

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Jubileusz 75-lecia Biblioteki Publicznej w Kostrzynie - spotkanie z Mariuszem Sczygiełem - reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction, czechofilem

22

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie

25

kwi

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Jubileusz 75-lecia Biblioteki Publicznej w Kostrzynie - spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - obserwatorem przyrody, leśnikiem, fotografem, autorem książek przyrodniczych

13

maj

Gułtowy
II Bieg Patrolowy im. Adolfa hr. Bnińskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: