Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Likwidacja przejazdów i budowa tunelu oraz sprawa byłego proboszcza wydarzeniami 2019 r. - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Likwidacja przejazdów i budowa tunelu oraz sprawa byłego proboszcza wydarzeniami 2019 r.
27-01-2020 14:09   Janusz Ludwiczak
32,54% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "INFOKOSTRZYN2019 - gminne podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku była likwidacja dwóch przejazdów kolejowych w Kostrzynie i rozpoczęcie budowy tunelu. Na drugim miejscu znalazł się sprawa byłego już proboszcza parafii w Czerlejnie, który umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2020".

W 20. dniu 2020 roku zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszym plebiscycie. Sporo się działo w minionym roku, dlatego wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w gminie Kostrzyn. Przez cały ubiegły tydzień czekaliśmy na Państwa głosy.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było zlikwidowanie dwóch przejazdów kolejowych w Kostrzynie i rozpoczęcie budowy tunelu (32,54% głosów).
W połowie maja definitywnie zostały zlikwidowane przejazdy przez tory kolejowe na ul. Grunwaldzkiej i Powstańców Wlkp. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden przejazd w kierunku Ignacewa (w ciągu ulic Warszawskiej i Kórnickiej) lub mogą korzystać z wiaduktu w ciągu ekspresowej S5, a piesi mają do dyspozycji praktycznie tylko przejście podziemnego pod stacją kolejową. Równocześnie ruszyła budowa tunelu pod linią kolejową, który połączy centrum miasta z osiedlami w południowej części Kostrzyna. W sumie cała inwestycja kosztować będzie blisko 54 mln zł i ma być gotowa na przełomie tego i 2021 roku.

Na drugim miejscu znalazła się sprawa byłego już proboszcza parafii w Czerlejnie, który umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki (26,19% głosów).
W sierpniu wybuchł skandal z ks. kan. Sławomirem Andreé, ówczesnym proboszczem Parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie. W internecie opublikowana została rozmowa, podczas której duchowny umawia się na seks z innym mężczyzną. W trakcie rozmowy kapłan nie tylko ujawnia swoje preferencje seksualne, ale również chce zdobyć narkotyki. Proboszcz został odwołany, a zastąpił go ks. Tomasz Kozica, dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem było: "Do Kostrzyna wróciło jezioro".
W zbiorniku wodnym przy Cieku Strumień taplają się kaczki, a ulica Wrzesińska została połączona z Estkowskiego nową ścieżką pieszo-rowerową. W maju dobiega końca rewitalizacja obszaru przy placu Kurdeszowym. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.

Wśród uczestników plebiscytu i osób głosujących rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2020" – 14-stronicowy, ilustrowany różnymi zdjęciami z miasta i gminy Kostrzyn kalendarz, który został wydany przez portal InfoKostrzyn.pl. W drugiej edycji kalendarza można znaleźć zdjęcia prezentujące architekturę i detale.

Wyniki plebiscytu "INFOKOSTRZYN2019 – gminne podsumowanie roku":

  1. Z trzech przejazdów w Kostrzynie został jeden. Ruszyła budowa tunelu – 32,54% (41) głosów
  2. Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki – 26,19% (33) głosów
  3. Do Kostrzyna wróciło jezioro – 15,87% (20)
  4. W Kostrzynie znaleziono balon, który przeleciał ponad 900 km. Wysłali go nowożeńcy z Metzingen – 7,94% (10)
  5. "Z Maryją w nowe czasy" – Obraz Jasnogórski w Kostrzynie – 6,35% (8)
  6. Radny Marek Kowalski co tydzień protestował "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia" na stację Gułtowy – 3,97% (5)
  7. Narodził się Gutek – 3,17% (4)
  8. Wybory sołeckie – 2,38% (3)
  9. Mieszkaniec Wróblewa wyhodował gigantyczne dynie – 1,59% (2)
  10. W Czerlejnku powstało mini muzeum rolnictwa – 0% (0 głosów).

Pełne wyniki plebiscytu i lista laureatów na stronie www.plebiscyt.infokostrzyn.pl


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: