Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejny urzędnik zakażony koronawirusem. Kostrzyński Urząd Miejski pracuje normalnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kolejny urzędnik zakażony koronawirusem. Kostrzyński Urząd Miejski pracuje normalnie
28-09-2020 10:56   Janusz Ludwiczak
U drugiego pracownika Urzędu Miejskiego w Kostrzynie potwierdzono wynik dodatni na obecność koronawirusa. W poniedziałek w Wielkopolsce odnotowano 200 nowych przypadków zakażeń Covid-19 – najwięcej w Polsce.

– Osoba ta jest z listy osób odbywających kwarantannę od dnia 21 września. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i zgodnie z jej zaleceniami rozszerzona została lista pracowników objętych kwarantanną o osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą z wynikiem dodatnim. Pracownik nie świadczy pracy od 22 września – poinformował w komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Sanepid ma kontaktować się z osobami zakażonymi.

Urząd Miejski zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracuje w normalnym trybie.

– Ponadto informuję, że nie jestem w gronie osób wskazanych jako osoby z bezpośredniego kontaktu – dodaje burmistrz Szymon Matysek.

Koronawirus również w Urzędzie Gminy w Czerwonaku. Zakażonych jest dwóch pracowników, jednak nie mieli oni kontaktu z petentami.

– Wdrażane są odpowiednie procedury dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów urzędu. W poniedziałek i wtorek w budynku Urzędu Gminy prowadzona będzie dezynfekcja wszystkich pomieszczeń. Urzędnicy będą pracować w trybie zdalnym. Mieszańcy proszeni są o wyrozumiałość wobec utrudnionego kontaktu z pracownikami urzędu – poinformował Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak.

W poniedziałek w Wielkopolsce odnotowano 200 nowych przypadków koronawirusem (w weekend było ich w sumie 269, z czego aż 103 w powiecie poznańskim).

– W poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarli: 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 71-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 90-letnia kobieta, mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego i 75-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego – informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7591 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1473 to przypadki aktywne. 275 osób zmarło, a 5843 wyzdrowiało.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: