Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeden z pracowników urzędu gminy zakażony koronawirusem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jeden z pracowników urzędu gminy zakażony koronawirusem
24-09-2020 11:17   Janusz Ludwiczak
Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Kostrzynie. Zakażony jest jeden z pracowników.

– Mamy potwierdzenie zakażenia u jednego z pracowników. Trwa dochodzenie i zbieranie informacji o osobach, które mogły mieć kontakt i mogły być narażone na zakażenie, obejmiemy je kwarantanną. Jest to świeża sytuacja, za wcześniej by mówić ile osób będzie objętych kwarantanną – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Komunikat w tej sprawie wydał burmistrz.

"Obecnie jesteśmy w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i zgodnie z jej zaleceniami została przekazana lista osób pracowników i petentów, które miały bezpośredni kontakt z osobą z wynikiem dodatnim. Nadmienić należy, że osoba zakażona 18 września ostatni dzień była w pracy.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu będzie się bezpośrednio kontaktować ze wskazanymi osobami. Osoby te obecnie nie świadczą pracy.
Urząd Miejski w Kostrzynie pracuje w normalnym trybie.
Mając na względzie mój ostatni częsty kontakt z Mieszkańcami, szczególnie na zebraniach wiejskich, informuję, że nie jestem w gronie osób wskazanych jako osoby z bezpośredniego kontaktu"
– poinformował w komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy Covid-19 wykryto u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta w Kostrzynie. Na kwarantannę skierowano wszystkich uczniów jednej z klasy 8. Do końca tygodnia zawieszone zostały lekcje dla uczniów wszystkich klas 7 i 8 w kostrzyńskiej "jedynce" w związku ze skierowaniem 11 nauczycieli na kwarantannę. Nauka odbywa się zdalnie przez internet. Więcej o tym w artykule: Uczeń SP1 w Kostrzynie zakażony koronawirusem. Zawieszono zajęcia dla klas 7 i 8.

W czwartek w Wielkopolsce odnotowano 84 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 24 w samym powiecie poznańskim.
W kraju stwierdzono 1136 nowych przypadków zakażeń - najwięcej od początku pandemii. Zmarło 25 osób.

W szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarły 4 osoby: 92-letnia kobieta z powiatu pilskiego, 80-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego, 81-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego i 69-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7038 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1098 to przypadki aktywne. 262 osoby zmarły, a 5678 wyzdrowiało.

Aktualizacja: Na kwarantannie przebywa 5 pracowników urzędu, nikt nie miał kontaktu z petentami. Wśród osób skierowanych na kwarantannę (ale nie zakażonych) jest również pracownik Przedszkola nr 1 "Jacek i Agatka."


Komentarze (6)

26-09-2020 21:36:30
Kazimierz
Jedno zasadnicze pytanie. Czy w urzędzie zostały zachowane środki ostrożności typu chodzenie w maseczkach jak to ma miejsce w innych zakładach pracy? Bo jeżeli nie to ktoś powinien za to lekceważenie odpowiedzieć
26-09-2020 02:00:48
Xxx
A ilu ludzi siedzi w domu bo ma gorączkę i nigdzie tego nie zgłasza ... lub w weekend miało gorączkę ale poniedziałku udało się ja zbić i idą do pracy, właśnie przez takich ludzi to się ciagle dalej rozprzestrzenia.
25-09-2020 16:29:26
Lolo
Jesteście zwykłymi chamami. Każdy może być zarażony covid 19.większość ludzi z Kostrzyna pracują w vw. A to jest centrum zarażenia Jak byście się poczuli jakby was hejtowali
25-09-2020 12:38:58
Kostrzynianka
Nie mam do nikogo pretensji, myślałam że ta osoba była na kwarantannie. Mam dzieci już dorosłe, które nie chodzą już do przedszkola,szkol. Życzę spokoju.
25-09-2020 10:48:01
Kostrzyniak.
Droga Pani, mama tej Pani nie była na kwarantannie do czasu uzyskania wyniku testu. Pani z przedszkola chciała zrobić test, aby było jasne czy zarażała czy nie. Niestety SANEPID na test nie wysyła, a lekarz rodzinny z przychodni SANUS jest tak zmęczony, nie wyrabia się i w czwartek zaproponował telewizytę na wtorek i już z góry zapowiedział że jak nie będzie objawów to nie wystawi skierowania na test. Proszę więc nie pisać kłamstw, a pretensję kierować do SANEPIDU, MZ, przychodni SANUS do której dzwoniąc z objawami covid słyszymy "ludzie nie panikujcie" oraz organu prowadzącego przedszkole, które znając sytuację nie zrobiło nic.
24-09-2020 23:32:44
Kostrzynianka
I te 4 osoby które są na kwarantannie to też im wyjdzie wynik pozytywny to jest akurat wiadome. Pani z przedszkola wiedząc że ma mame na kwarantannie która czeka na wynik z którą ma kontakt codzienny powinna poinformować dyrekcję przedszkola i już nie pracować, narażając całą kadrę nauczycielska jak i dzieci. Pozdrawiam i mam nadzieję ze nie rozniesie się to w Kostrzynie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wyspy kanaryjskie znane, a może nieznane" - spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim

03

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: