Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy świętowali - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy świętowali
06-05-2024 15:44   Janusz Ludwiczak
Na co dzień nie tylko gaszą pożary, ale również uczestniczą w ratowaniu poszkodowanych w wypadkach drogowych czy nawet ściągają koty z drzew. Swoje święto obchodzili strażacy. We wszystkich jednostkach OSP na terenie gminy Kostrzyn nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa w sumie blisko 100 druhów, którzy w całym ubiegłym roku mieli 274 interwencji, z czego do 62 pożarów oraz 186 wypadków i innych miejscowych zagrożeń.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, w dniu patrona strażaków, Św. Floriana. Święto to zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry`ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

Z tej okazji w sobotę w kostrzyńskiej farze odprawiona została msza św. w intencji śp. druha Roberta Wojtkowiaka oraz w intencji zdrowia i pomyślności wszystkich druhen i druhów oraz w intencji. W remizie OSP Kostrzyn strażacy podziękowali odchodzącemu na emeryturę druhowi Zdzisławowi Kruszonie za wieloletnią czynną służbę w jednostce.

Podobna uroczystość odbyła się w Gułtowach. Po mszy św. wręczone zostały Odznaki Wzorowego Strażaka – otrzymali je: druhna Natalia Piątek, druhna Katarzyna Desecka, druh Tomasz Rybarski, druh Tomasz Przygodzki, druh Jakub Przytulski i druh Augustyn Ratajczak.

W gminie Kostrzyn znajdują się trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - w Kostrzynie, Brzeźnie i Gułtowach. Najstarsza z nich w mieście Kostrzyn powstała w 1905 roku. 40 lat później powstała jednostka OSP w Brzeźnie, a w 1947 rozpoczęła działalność OS Gułtowy.

We wszystkich jednostkach OSP nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa w sumie 135 druhów, z czego uprawnionych do wyjazdów ratowniczo-gaśniczych jest 89. Ponadto w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych działa 66 młodych druhów i druhen (z czego 29 w MDP OSP Kostrzyn, 18 w MDP OSP Gułtowy orz 19 w DDP OSP Gułtowy).

Strażakom życzymy tyle samo powrotów oraz składamy wyrazu uznania za pełnioną służbę, poświęcenie i trud.


Fot: OSP Kostrzyn, OSP Gułtowy

Komentarze (1)

06-05-2024 20:18:11
Pogłos
Czy ochotnicy podlegają pod MSWiA? Jeżeli tak, to nie jest wesoło :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: