Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Członkowie komisji w obawie o życie rezygnują. Co dalej z wyborami? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Członkowie komisji w obawie o życie rezygnują. Co dalej z wyborami?
02-04-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek kilkoro członków komisji wyborczej złożyło rezygnację w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenia życia ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa. Czy oznacza to, że zaplanowane na 19 kwietnia wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn się nie odbędą?

W poniedziałek 13 osób złożyło rezygnację z prac w poszczególnych komisjach wyborczych. I tak "ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce, w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenie życia" rezygnację złożyło w sumie 7 członków Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8, która ma przeprowadzić głosowanie. Ponadto zrezygnowało 6 członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie, która zatwierdza głosowanie. Rezygnację złożyli członkowie komisji zgłoszeni przez dwa komitety wyborcze: KWW Elżbiety Kotarskiej oraz KWW Nowe Oblicze Gminy.

– Zgodnie z obwieszczeniem wojewody wybory uzupełniające są zaplanowane na 19 kwietnia. Jednak w poniedziałek sześcioro członków komisji miejskiej oraz siedmioro członków powołanych do obwodowej komisji wyborczej złożyło rezygnację ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa i swoje obawy o stan zdrowia i zagrożenie życia. Ta informacja została natychmiast przekazana komisarzowi wyborczemu w Poznaniu. Czekamy na dalsze wytyczne co do dalszego przebiegu i organizacji wyborów. Na ten moment nie mamy pełnych składów komisji i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić głosowania. Czekamy na stanowisko komisarza wyborczego– mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Istnieje realne zagrożenie co do możliwości prawidłowego przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Otrzymuję sygnały i dostrzegam zaniepokojenie mieszkańców gminy Kostrzyn, o zapewnienie im bezpieczeństwa podczas wyborów w dniu 19 kwietnia [wybory uzupełniające - przyp. red.] oraz 10 maja 2020 r. [wybory na Prezydenta RP]. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w tym również osób zaangażowanych w organizację, apeluję za Pana pośrednictwem o przesunięcie terminu wyborów – pisze z kolei w piśmie do komisarza wyborcze burmistrz Szymon Matysek.

Skontaktowaliśmy się z komisarze wyborczym by zapytać, co w takiej sytuacji.

– Rzeczywiście sytuacja jest skomplikowana. Część członków zarówno obwodowej komisji wyborczej, która przeprowadza głosowanie, jak i terytorialnej komisji wyborczej, czyli tej, która zatwierdza głosowanie złożyło rezygnację. W takiej sytuacji bez względu na to czy mamy epidemię koronawirusa inne komitety wyborcze mają prawo zgłosić swoich kandydatów do terytorialnej oraz do obwodowej komisji wyborczej. Ponadto może zgłosić się każdy obywatel. Zgodnie z kodeksem wyborczym możliwa jest zmiana składu członków komisji aż do dnia wyborów – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Krzysztof Józefowicz, Komisarz Wyborczy I w Poznaniu.

A co w przypadku, jeśli nie zgłosiłyby się nowe osoby do poszczególnych komisji wyborczych?

– Nie zdziwiłaby mnie sytuacja, gdyby obywatele nie chcieli zgłaszać się na członków komisji zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.
Jeśli nie będzie organu, który może przeprowadzić głosowanie, to wybory nie mogłyby się odbyć. Trudno wyobrazić sobie taki stan rzeczy, że obywatele udają się do lokalu wyborczego, by oddać głos, a nie ma osób, które mogą przeprowadzić głosowanie, sprawdzić czy dana osoba ma prawo zagłosować, czy głosowanie przebiega sprawnie, a następnie przeliczyć oddane głosy
– wyjaśnia Krzysztof Józefowicz, komisarz wyborczy w Poznaniu.

Jak powiedział nam komisarz wyborczy możliwy jest jeszcze jeden scenariusz.

– Jest jeszcze inna sytuacja, która pojawiała się w kraju w ostatnich tygodniach, podczas podobnych wyborów uzupełniających, że rezygnują wszyscy kandydaci. Wtedy wybory się nie odbędą. Gdyby była sytuacja, że stanie tylko jeden kandydat, wtedy wybory się odbywają, ale nie ma fizycznego głosowania. Taka osoba zostaje radnym – objaśnia Krzysztof Józefowicz z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Poznaniu.

Taka sytuacja miała miejsce w gminie Nowe Miasto nad Wartą w powiecie średzkim. Zaplanowane na minioną niedzielę, 29 marca wybory uzupełniające do rady gminy nie odbyły się, gdyż obie kandydatki zrezygnowały. Tym samym wybory w Nowym Mieście nad Wartą zostały unieważnione.

Jak już informowaliśmy Komitet Wyborczy Nowe Oblicze Gminy wyszedł z inicjatywą odwołania wyborów w dniu 19 kwietnia i przełożenia ich na inny termin.

– W związku z sytuacją związaną z ogłoszeniem epidemii na terenie naszego kraju związanej z pandemią koronawirusa, Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Oblicze Gminy wspólnie z naszym kandydatem, Mikołajem Stasinskim wychodzi z inicjatywą do pozostałych dwóch komitetów, która umożliwi przełożenie zaplanowanych wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn na termin jesienny. Przypominamy, iż 19 kwietnia 2020 roku powinny odbyć się wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 9. Dziś, w obecnej sytuacji, trudno wyobrazić sobie prowadzenie kampanii wyborczej przez kandydatów oraz organizację tych wyborów, uwzględniając zachowanie maksimum bezpieczeństwa dla członków obwodowej komisji wyborczej i wyborców. Rada Miejska Gminy Kostrzyn obecnie licząca 14 osób bez żadnych przeszkód może realizować swoje ustawowe obowiązki. Liczymy na pozytywną reakcję pozostałych komitetów wyborczych – poinformował Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Oblicze Gminy.

O stanowisko zapytaliśmy pozostałe komitety i kandydatów.

– Jak najbardziej jestem za przełożeniem wyborów. W obecnej sytuacji nie ma innego słusznego rozwiązania. Rozmawiając ze znajomymi, sąsiadami (oczywiście z zastosowaniem wszystkich dostępnych środków ostrożności) poruszałam temat przesunięcia wyborów uzupełniających. Nasz KWW jest jak najbardziej za. Najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich – odpowiedziała nam Elżbieta Kotarska, kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

O stanowisko zapytaliśmy również pełnomocniczkę Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Grunwaldzkie. Z samą kandydatką, Jadwigą Balcerek do powstania piątkowego artykułu nie udało się skontaktować.

– Najpierw chcielibyśmy podjąć decyzję wspólną razem, całego komitetu. 18 marca napisałam pismo do komisarza wyborczego czy istnieje możliwość przesunięcia wyborców, jednak nie otrzymałam odpowiedzi – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Renata Lepczyk, pełnomocnik KWW Nasze Grunwaldzkie.

W poniedziałek udało nam się skontaktować z trzecią kandydatką do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Jadwigą Balcerek z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Grunwaldzkie.

Jak powiedziała w rozmowie, jest za przesunięciem wyborów, ale o tym może zdecydować wojewoda. Kandydatka zaznaczyła, że liczy na działania ze strony włodarzy gminy i nie widzi, że podejmowane są jakieś kroki ze strony burmistrzów.

Po czym kilka minut po rozmowie telefonicznej kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn przesłała sms do redakcji: "Nie wyrażam zgody na publikowanie informacji na mój temat na portalu www.infokostrzyn.pl. Jadwiga Balcerek".

W tym samym dniu na e-mail redakcji portalu InfoKostrzyn.pl pełnomocniczka KWW Nasze Grunwaldzkie, Renata Lepczyk przesłała stanowisko, w którym czytamy:

"Podejmujemy działania mające na celu przesunięcie terminu wyborów zarządzonych na 19 kwietnia 2020 r. Jesteśmy przeciwni przeprowadzeniu wyborów w tym terminie. Jak już pana informowałam, w dniu 18 marca br. w tej sprawie przesłaliśmy pismo do Komisarza Wyborczego w Poznaniu, który wskazał na kompetencje Wojewody w tym zakresie. W związku z tym do Wojewody Wielkopolskiego skierowaliśmy pismo w sprawie konieczności przełożenia ww. terminu wyborów na późniejszy termin, bezpieczny dla osób chcących wziąć udział w wyborach uzupełniających. Oczekujemy wsparcia władz gminy w tej sprawie [...]
Przesunąć termin wyborów może tylko Wojewoda i wierzę w to, że to uczyni".

KWW Nasze Grunwaldzkie w swoim stanowisku odniósł się również do propozycji KWW Nowe Oblicze Gminy, który zaproponował rezygnację wszystkich kandydatów z wyborów zaplanowanych na 19 kwietnia w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

"Propozycja KWW NOG sprowadza się tylko do prowadzenia kampanii medialnej i rozpowszechnia nieprawdziwych informacji, że tylko dzięki rezygnacji kandydatów możliwe jest przesunięcie wyborów na inny termin. To nieprawda! Przesunąć termin wyborów może tylko Wojewoda i wierzę w to, że to uczyni. Ponadto, ani pełnomocnik, ani kandydat KWW NOG nie nawiązali kontaktu. Rezygnacja wszystkich kandydatów jest nieodpowiedzialna, ponieważ wymusza powtórzenie wszystkich czynności od nowa, w tym zbieranie podpisów poparcia i konieczność zbierania się członków komisji, co w naszym przypadku byłoby niemożliwe ze względu na liczbę osób przekraczającą 5. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie to możliwe. Nie narażajmy ludzi na niepotrzebne kontakty i wychodzenie z domów!
Renata Lepczyk, pełnomocnik wyborczy KWW Nasze Grunwaldzkie".

Oto pełna treść stanowiska KWW Nasze Grunwaldzkie:

Komitet wyborczy Nasze Grunwaldzkie odniósł się również do redakcji portalu InfoKostryn.pl. W swym stanowisku zaznacza, że przeciwny jest prowadzeniu kampanii medialnej w obecnej sytuacji zagrożenia podczas stanu epidemii.

Zadaniem dziennikarza jest informowanie opinii publicznej o wydarzeniach jakie mają miejsce. Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zaplanowane są na 19 kwietnia. Nie zostały ani odwołane, ani przesunięte. To właśnie dzięki mediom dowiadujecie się Państwo o tym co się dzieje. To również z portalu InfoKostrzyn.pl dowiecie się Państwo czy wybory odbędą się 19 kwietnia, czy zostaną przesunięte na inny termin czy też odwołane i zaplanowane ponownie w innym terminie.

W dniu 17 marca wysłaliśmy drogą e-mailową do wszystkich trzech komitetów wyborczych ankietę z zestawem 8 prostych pytań:

  1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?
  2. Dlaczego warto oddać właśnie na Panią/Pana głos?
  3. Co chce Pan(i) wnieść do kostrzyńskiego samorządu?
  4. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy osiedla Grunwaldzkiego i okolic?
  5. Rada Miejska Gminy Kostrzyn pełnić będzie kadencję do 2024 roku. Jakie 4 najważniejsze sprawy widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych czterech lat?
  6. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania?
  7. Jakie jest Pani/Pana zdanie na temat budowy tunelu?
  8. Jak ocenia Pan(i) dotychczasową pracę Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i burmistrza?

W ten sposób kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się wśród Mieszkańców i Czytelników naszego portalu.

Kandydaci mieli czas dwa tygodnie na nadesłanie odpowiedzi, najpóźniej do końca marca. Odpowiedzi otrzymaliśmy od dwójki kandydatów: Elżbiety Kotarskiej z KWW Elżbiety Kotarskiej (lista nr 1) oraz Mikołaja Stasinskiego z KWW Nowe Oblicze Gminy (lista nr 3). Opublikujemy je niebawem.
Odpowiedzi w ogóle nie otrzymaliśmy od KWW Nasze Grunwaldzkiej. Jak przyznała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Jadwiga Balcerek nie prześle odpowiedzi, a będzie inaczej rozmawiać z mieszkańcami.

W przesłanym stanowisku KWW Nasze Grunwaldzkie do naszej redakcji czytamy:
"Co do publikacji na Pana portalu materiałów dotyczących prezentacji kandydatów, podtrzymuję oświadczenie, że tylko komitety mogą prowadzić kampanię wyborczą, wszelkie materiały od nich pochodzące powinny być oznaczone i publikowane odpłatnie, zgodnie z Kodeksem Wyborczym".

Redakcja ma prawo przepytać wszystkich kandydatów, którzy zostali potraktowali równo. Po to są organizowane również w telewizji i innych środkach masowego przekazu debaty czy w wyborach na Prezydenta RP czy parlamentarnych czy też w samorządowych, by wyborcy mieli możliwość poznanie zdania i opinii kandydatów. Póki co Polska jest krajem demokratycznym i obowiązuje wolność słowa i wypowiedzi, a dziennikarze również mają swoje prawa. InfoKostrzyn.pl jest portalem niezależnym.


R E K L A M A

Komentarze (141)

09-04-2020 23:51:53
Maria
W obliczu powagi kryzysu i pandemii, twoje wypociny Aleks są jakbyś nie nadążał za sytuacją. NOG okazał się wielkim historycznym błędem. Rozpasanym bachorem. Dziura za dziurę, a co dalej? Łatwo rozpieprzyć to co inni przygotowali, wydawać miliony na MGOK i zatrudniać walkowiczów. Robota wcześniej wykonana przez 1 osobę teraz 4. A co? Są pieniądze z podatków. Teraz czas oprzytomnieć. Pieniądze były ale się zmyły bo były tylko wirtualne!
09-04-2020 23:03:50
tom
A jakże. Sitwa bierze na cel osobę, która była za tym by robić tunel za pieniądze unijne z ZIT. Ale nie! Matysek nie chciał, bo przecież są pieniądze gminne z PIT i CIT i podniesionych podatków od nieruchomości. Czyżby? Wiele osób ostrzegało przed zadłużaniem gminy. Ale nie! Matysek musiał zadłużyć na maxa. Teraz Aleks, Dorotka i Marzenka oraz sami zainteresowani pod pseudonimami będą opluwać tych co mieli rację? Dyktatura hejtu.
09-04-2020 22:37:46
Kostrzyniak
Zgadzam się z opinią, że nikt tak nie podzielił mieszkańców gminy, jak Matysek. Nikt nie może się odezwać, ani korzystać z praw obywatelskich, bo jest atakowany. A to hejt na radną albo na kandydatów, a teraz na pełnomocnika komitetu. A co mają z Grunwaldzkim wspólnego sołtyski, Dorota i Marzena albo Szał czy Matysek. Ten komitet nie ma pełnomocnika? Fb Matyska to podżeganie do hejtu. Dziwię się, że takie rzeczy robi ktoś, kto ma władzę absolutną. 12 radnych za. Aleks twoja opinia świadczy tylko o tym, że nie macie zielonego pojęcia jak wiele osób ma inne zdanie niż burmistrz. Przejazdy miały być zamknięte po zakończeniu inwestycji. Widzimy, że to był blef, jak wiele innych. Wszystkich nie oszukacie! Miała być droga ze Strumian do Grunwaldzkiej. Kolejny blef. Roboty ciągną się latami. Giną ludzie w niezabezpieczonych wykopach. Nikt o to nie dba.
09-04-2020 21:50:59
.
Nadmieniam, że Matysek z Grunwaldzkiego też nie pochodzi, a angażuje się w kampanię, zamiast w swoją robotę. Nie mówiąc o większości członków komisji wyborczej z nog. Więc wymyśl Aleks coś innego.
09-04-2020 21:37:58
@Aleks
Ale coś na temat czy tylko poopluwac innych tu przyszedłeś?
09-04-2020 20:21:35
Aleks
Większość tych komentarzy pisze chyba ta sama osoba. Oczywiście mówię o tych które chwalą Panią Lepczyk (może autorem tych idiotycznych komentarzy jest właśnie ta Pani). Dlaczego wpieprza się Pani w os Grunwaldzkie? Osób ograniczonych tu nie potrzebujemy. Boli wszystkich, że Burmistrz ma większe poparcie, że ludzie go szanują. Niestety KWW Nasze Grunwaldzkie nigdy sobie na to nie zasłuży - trochę pokory bo teraz tylko się ośmieszacie. Proszę lepiej zastosować się do zakazów ograniczyć wyjścia i założyć maskę na twarz - może wtedy trochę tych głupot mniej będziecie wygłaszać.
08-04-2020 21:18:25
Red
Waldek a słyszałeś o nowym planie burmistrza który zamierza wzorem Wąchocka wybudować najdłuższy tunel w Polsce wzdłuż torów :-)
08-04-2020 13:27:26
@Waldek
Mówisz i masz! Brawo !! Nie ma rzeczy niemożliwych!!!! Brawo burmistrz!!!! Brawo jego asystent!!!! O tunelu bez dojazdu i braku kasy na zapłacenie wykonawcy marzył cały Kostrzyn przez 50 lat!!!!! Brawo!!!!! A teraz poszli won w kolejnych wyborach. Chyba że znowu wycofają swoich członków komisji hehe
08-04-2020 12:29:31
Waldek
Kłóćcie się dalej o wybory! MAMY TUNEL !! MAMY TO!! Zaraz, zaraz!? To już wszystko w tym temacie? O to chodziło? Kostrzyn ma mieć dwie dziury - jedną pod torami bez możliwości dojazdu i drugą w budżecie bez wyjścia? NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH !! Dziura w dziurze ! MAMY TO !! A teraz poproszę łapki w górę i brawka :)
07-04-2020 15:25:40
@Paweł
Gwoli ścisłości z propozycji nie skorzystał nikt. Łącznie z samym proponującym.
07-04-2020 15:13:04
kler
Paweł gdzie o tym czytałeś na fb Matyska? Przecież on nic nie zrobił aby te wybory były przesunięte. Wyprowadził wszystkich w maliny jak zwykle. Te same szumowiny wypływają.
07-04-2020 14:02:13
Red
A co po wyborach kogo weźmiecie na cel swoich komentarzy tunel ,burmistrza czy nowowybranego radnego czy radna?
07-04-2020 12:56:22
Paweł
Mamy wybory 19 kwietnia. Czyli te wielkie działania Pani Pełnomocnik skończyły się takim samym sukcesem jak jej starty w ostatnich wyborach. Jakoś mnie to nie dziwi. Szkoda, że nie wszyscy skorzystali z rozsądnej propozycji wycofania się z wyborów.
07-04-2020 11:07:04
Gość
To facebookowi mężczyźni. Nic nie potrafią zrobić, tylko sobie na fb kampanię prowadzą. Przy okazji szumowiny wypłynęły. Ciągle te same.
07-04-2020 10:49:57
Danuta
Za oknem wiosna, więc podśpiewuję "Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy? Dookoła jeden z drugim, jak nie nerwus, to histeryk, drobny cwaniak, skrzętna mrówa, niepoważne to, nieszczere. Jak bezwolne manekiny przestawiane i kopane, gęby pełne wazeliny, oczka stale rozbiegane. Bez godności, bez honoru, zakłamane swoje racje wykrzykuje taki w domu śmiesznym szeptem po kolacji. Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów ? nie ma, nie ma, nie ma, nie ma...
07-04-2020 10:30:13
Arek
@Arek, o byś nie musiał się nigdy przekonać, że żadne pieniądze nie przywrócą ludzkiego życia...
07-04-2020 10:27:53
Maria
A gdzie był Matysek, zostawił gminę bez pomocy? Dobrze, że chociaż p. Lepczyk pisała pisma do Komisarza i Wojewody, bo wsparcia żadnego nie mieli.
07-04-2020 10:12:21
Kos
Arek na czyim fb? Pogrążacie się jeszcze bardziej. Kampania zaczęła się w lutym. Matysek propozycję złożył pod koniec kampanii, unikali kontaktu przez kolejne dwa tygodnie. A teraz zagląda na czyjeś konto? Jeśli nie wydali złotówki, to mogą sobie komitet rozwiązać! Wysłać sprawozdanie 0 zł. I po sprawie.
07-04-2020 09:30:56
@Arek
No proszę,znalazł się następny, który chce rządzić cudzymi pieniędzmi
07-04-2020 09:20:42
Arek
Pani Lepczyk tak chce pouczać Burmistrza, pisma do Wojewody, do Komisarza, zaraz pewnie i do Prezydenta i Papieża napisze. A wczoraj okazał się, ze jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze!!! Na facebooku znaleźć można informacje, że Pani Lepczyk wydała już kasę na kampanię i dlatego nie chciała się zgodzić na wycofania z wyborów!!!!! Dla niej kasa ważniejsza od zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców!!! WSTYD!
07-04-2020 00:19:54
.
Wniosek jaki się nasuwa po przeczytaniu wszystkich Wypowiedzi. Nigdy wcześniej nikt tak nie podzielił ludzi w tej gminie jak Matysek z Biskupskim. Choćby to pokazuje, że to niewłaściwi ludzie w niewłaściwym miejscu. W dodatku za tych podzielonych ludzi pieniądze.
06-04-2020 23:57:37
Mezo
A co dyktator zrobił by tych wyborów nie było? Ano nic. Przecież on i jego zastępca są członkami komitetu wyborczego. Posługują się innymi, a wszystko zależy od nich. Nie tylko od kandydatów, od członków komitetów również. Dobrze że opublikowali listę, bo wszystko jasne: Stasińska, Matysek, Biskupski, Szał i Stasiński. Jak byk członkami komitetu wyborczego. Zakłamani ludzie.
06-04-2020 23:38:18
Mieszkaniec
toms pewnie masz racje ale troche nierozumie otrzymał 6960 glosów to był 92,36 w wgłosów a gmina miała ok 18 tys mieszkanców,ale wracamy do wyborów ,burmistrz jak by cenił zdrowie mieszkaców to by zrezygnowal z prowadzenia tych WYBORÓW
06-04-2020 23:26:13
toms
@Mieszkaniec: Możesz je zorganizować, jednak by doszło do skutku na listach musi podpisać się minimum 10% mieszkańców, to masz jakieś 1,8 tys. osób. Nie zapomnij też, że w 2018 r. Szymon Matysek otrzymał 92,36% - 6960 głosów. Przeciw było - 576 osób (7,64%). http://www.infokostrzyn.pl/?id=2&nr=134 A więc powodzenia!! Póki co rozmawiamy o wyborach uzupełniających, których teraz, 19 kwietnia w ogóle nie powinno być !!!!!!
06-04-2020 23:17:17
Mieszkaniec
jestem za referendum a nie za cyrkiem
06-04-2020 23:12:03
JOZEF
Dawno temu prezydenci miast opowiedzialo sie nie bedą organizowac wyborów ze wzgledu bezpieczenstwa a tu takie cyrki a moze zrobic referendum dyktatora razem z wyborami
06-04-2020 23:02:48
kris
Burmistrz ja by chciał moze zrezygnować z wyborów ze wzgledu bezpieczenstwa dla mieszkanców ,i zadnej sciemy nie robić
06-04-2020 23:02:24
Kosa
Hipokryzja na maxa. W punkt. Czy ktokolwiek z Was przyjąłby od partnera propozycję, gdyby on zamiast spotkać się w sprawie, hejtował Was w mediach? Tak działa Matysek. Po raz kolejny pokazuje z jak niepoważnym człowiekiem mamy do czynienia.
06-04-2020 22:34:08
zak
Matysek próbuje odepchnąć problem na jesień. Nie ma podstaw by twierdzić, że będzie bezpieczniej, ponadto nie przeszkadza mu, że kolejne komitety będą zbierały podpisy. Ma 12 radnych, opozycja - 2. Po co to robi? Skoro uważa, że nie potrafi zorganizować wyborów bezpiecznie, to co on jeszcze robi jako członek komitetu? Podobnie zastępca i cała reszta. Hipokryzja na maxa. To od nich zależy czy te wybory się odbędą czy nie. To oni się bawią w wybory gdy trzeba pomagać przetrwać kryzys.
06-04-2020 22:24:57
toms
@Basia: Pytałaś o kandydatów. Do rady gminy wciąż startują 3 osoby.
06-04-2020 21:54:36
Basia
Toms ale nic niewiem pisesz komisarz wyborcy uzupełnił skład komisji a pózniej mi pisesz ze komisja zrezygnował to jak to jest
06-04-2020 21:40:22
kris
to chyba dyktator bedzie w tej komisji bo tak walczył o te wybory
06-04-2020 21:36:50
stella
Niech sąmsiedzy i wyborcy niech sie z nich smieja
06-04-2020 21:35:04
toms
@Basia: Zrezygnowali członkowie komisji wyborczej. Kandydatów nadal jest 3.
06-04-2020 21:28:57
Basia
to w koncu ilu tych kandydatów bedzie jedni twierdza ze rezygnują a tu wybory maja byc nic niewiem do konca
06-04-2020 21:07:08
Olek
Szanowni radni 12 to wy swoich okregach obiecaliscie swoim wyborca ze bedziecie ich reprezentować a tu wychodzi co inego to wy ządzici ta gminą a nie dyktator i wy jestecie odpowiedzialni co sie dzieje ,wyborcy was rozliczą
06-04-2020 21:05:25
toms
Komisarz wyborczy uzupełnił składy komisji. Wybory będą 19 kwietnia
06-04-2020 20:40:27
Tadziu
Z dyktaturą kostrzynska powinismy skonczyc a tych 12 mysle ze wielu jest rozsadnych powini tez swoje powiedzieć taj jak dzisiaj zrobił wice premier GOWIN koniec
06-04-2020 13:24:54
Jacek
Tak jak czytam te Wasze komentarze to woła o pomstę... Po 1) chyba wszyscy zapomnieliście po co się te wybory, gdyż w styczniu zmarł Tomasz Janiak. Może warto uszanować jego pamięć. Po 2) Mamy trudne czasy, a wy się kłócicie. Za chwilę ludzie mogą nie mieć pracy, nie mieć na chleb. Co więcej mogą stracić zaraz swoich bliskich. Naprawdę odłóżcie emocje, zajmijcie się czymś. Wybory nie są najważniejsze, mogą poczekać...
06-04-2020 12:17:42
toms
@Red: A kto ciągle wałkuje temat wyborów? Panie z Nowego Grunwaldzkiego muszą zawsze swoje... Cóż kończąc temat skończy się na tym, że będziemy głosować korespondencyjnie, również w tych wyborach uzupełniających. Tyle w temacie. I faktycznie dalsza dyskusja nie ma tutaj sensu
06-04-2020 10:41:46
Red
Stowa pękła rekord padł a wy cały czas o wyborach przecież ludzie spoza zainteresowanych maja tego dość maja inne sprawy na głowie idzie kryzys , kiedy skończy sie pandemią czy na święta rząd planuje nowe ograniczenia a wy swoje brudy pierzecie!
06-04-2020 10:07:12
Look
Kostrzyniak, ja nie lubię dyktatury. Ci co jej bronią są pierwsi do koryta a brak działań w kryzysie potwierdza, że im tylko o to chodziło.
06-04-2020 10:01:08
toms
Kostrzyniak daj spokój, te panie z Naszego Grunwaldzkiego nie dają sobie nic powiedzieć. To tylko ich zagranie na złość, bo inicjatorem rezygnacji z wyborów był inny komitet. TO są chore gierki. Logika nakazuje odwołać te wybory. Ale wybory ma odwołać wojewoda. I co zrobi - przesunie je na najbliższą wolną niedzielę po zamknięciu stanu epidemii. Daj spokój, ta dyskusja nic już nie wnosi.
06-04-2020 09:17:37
Kostrzyniak
@Look: Proponuję może najpierw dobrze zapoznać się z Konstytucją. I przypomnę może Ci definicję: Wybory – proces, w którym obywatele wybierają spośród zgłoszonych kandydatów swoich przedstawicieli do organów władzy. Jest to podstawowy mechanizm demokracji. Mieszkańcy mają prawo zdecydować. Na prawdę o to wam chodzi - pani Balcerek ma wejść automatycznie do rady gminy? Czyli tylko do koryta....
06-04-2020 08:12:33
Look
Dostali od Komisarza odpowiedź, że jeśli zrezygnuje dwóch to głosowanie już nie będzie i nie potrafią zrezygnować, chociaż mają przewagę 12:2. Dyktatura? Jak pisze Ax, każdy z nich to może zrobić, każdy odpowiada za tą sytuację. Do pomocy mieszkańcom gminy się nie śpieszą!
05-04-2020 22:43:07
Tadziu
kostrzyniak moje informacje są prawdziwe ale te wybory niemają sensu wielkie zagrozenie pisza ze KOTARSKA sucha burmistrza to co burmistrz ma teraz dwóch kandydatów
05-04-2020 22:39:26
Fran
Kostrzyniak, przecież okręgi wyznacza burmistrz, zatwierdza komisarz i uchwala rada. W ten sposób ktoś, kto cale życie mieszka na os. Grunwaldzkim ma startować na os. Kórnickim?
05-04-2020 22:32:30
Kostrzyniak
@Tadziu: No była radną. Pani Balcerek miała możliwość zostać radną w październiku 2018. Szukam wyniki i co widzę - 120 głosów = 18,60%. Czyli mieszkańcy nie chcieli pani Balcerek w Radzie Miejskiej Gminy Kostrzyn. Tak ciężko uszanować wybór?? Pani Balcerek kandydatowała z okręgu nr 10. Teraz kandyduje z okręgu nr 9. Co się nagle stało? Skąd ta zmiana? Chodzi tylko o dostanie się do koryta??? Nie, mieszkańcy mają prawo wyboru. Kandydatów jest 3.
05-04-2020 22:19:02
Tadziu
kostrzyniak ,fran sory eureka ale ta pani była radna i w swoim okregu za duzo niezrobiła bo w nastepnej kandencji jej nie wybrali to teraz czas na nową twarz
05-04-2020 22:09:48
Kostrzyniak
@Fran: Znalazłem wyniki. Pani Balcerek startowała w okręgu 10, nie w 9. W wyborach samorządowych w okręgu 9 startował już śp. Tomasz Janiak i Mirosław Rusin z PiS - 111 głosów, 20.15%. Mieszkańcy mają mieć prawo wyboru. Dlaczego p. Balcerek ma bez głosowania wejść do rady miasta? Jest to niezgodne z konstytucją!!!! Kandydatów jest 3, mieszkańcy mają prawo wyboru!!!
05-04-2020 22:00:38
Fran
Kostrzyniak, bo chcemy uniknąć głosowania, a p.Jadwiga Balcerek była radną i nie musi się samorządu dopiero uczyć, startowała z komitetu, który miał półtora tysiąca głosów poparcia. W radzie powinno być miejsce dla reprezentanta tak licznej grupy. Niezależność ma dobre strony. Mieszkańcy Grunwaldzkiego nie musieliby tak prosić się o informacje jak Strumiany od Kubiaka.
05-04-2020 22:00:02
Zdzichu
@ kostrzynska pyra to ja moze w nocy sprawdze wysokość i wysle
05-04-2020 21:45:19
Tadziu
Panie burmistrzu Matysek zapraszmy do komentarzy gmina nie działa to czau duzo
05-04-2020 21:40:43
Ax
Nie muszą rezygnować kandydaci. Przerwać tę farsę może każdy członek komitetu. Wystarczy że napisze pismo do Komisarza Wyborczego I w Poznaniu, że rezygnuje z członkostwa w komitecie. Może to pismo wysłać emailem.
05-04-2020 21:35:12
Tadziu
fran wiesz ze to niejest rozwiazanie bo kazdy chce tego tysiaka przez kilka lat ale jeszcze prosze chodzi o zdrowie mieszkanców a nie wybory zadnemu komtetowii to niepomorze w rządzeniu w gminie tylko głupia walka o nić tylko ktoś moze sie zarazić albo wielu nie lekcewazcie tak jak to robili poprzednicy w wielu krajach
05-04-2020 21:34:24
Kostrzynskia Pyra
@Zdzichu stosuje sie do akcji zostań w domu
05-04-2020 21:28:27
Kostrzyniak
A dlaczego nie mogą zrezygnować wszyscy trzej kandydaci? Jakim prawem pani Balcerek ma wejść automatycznie bez głosowania? A co do tunelu to mają zmieścić się tam autobusy KKP. Więc może skończę już ten hejt.
05-04-2020 21:24:58
elwira
Jesli straz pozarna nieprzejedzie pod tym tunelem to niech BURMISTRZ zrezygnuje ze stanowiska a asytentent niech pilnuje parkingu przy urzedzie
05-04-2020 21:23:19
Fran
Tadziu to lepiej niech zrezygnuje dwóch. Wtedy nie będzie głosowania wcale.
05-04-2020 21:13:42
Zdzichu
kostrzynska pyra to ty jeszcze niesprawdzilesz jaka tam jest wysokość
05-04-2020 21:05:35
Tadziu
@ fran a ty sie obudzileś ze sie pytas chodzi o to zeby na chwile obecną wszyscy kadydaci solidarni zrezygnowali z wyborów a w chwili obecnej a nie narazać mieszkanców i komisje wyborcza na koronawirus trzy burmistrz złozy oświadczenie ze bedzie odpowiadał za tą sytuacje ja coś sie wydarzy i niech sie zgodzi być w komisji i w dzwiach niech pilnuje wirusa zeby go nie było w bydynku gdzie będą wybory ,ludzie zrowie jest najwazniejsze a nie wybory
05-04-2020 21:00:43
Red
Tadziu niech juz za dwa tygodnie te wybory sie odbędą tylko co wtedy wezmą na cel swojej. Klawiatury tunel , burmistrza czy nowego radnegoa może koronawirus
05-04-2020 20:54:52
Marek
Jest tu już 77 komentarzy. Czy naprawdę nie macie innych problemów niż wybory? Gdyby wszyscy kandydaci solidarnie się dogadali, rezygnując z wyborów nie mielibyśmy całej tej piany. Ale dla państwa z Naszego Grunwaldzkiego najważniejszym problemem jest zbieranie podpisów i to, że nie mają swojego przedstawiciela w radzie. Gdyby też nie śmierć Tomka Janiaka w styczniu też nie mielibyśmy tej całej piany. Naprawdę dajcie sobie już spokój z tymi wyborami. Będą kiedy będą. Nie zachowujcie się jak Kaczyński i PiS.
05-04-2020 20:51:01
Kostrzynski Pyra
Tak zajęci tymi wyborami ze chyba nawet nie wiedza jakiś będzie maksymalna wysokość pojazdu który przejedzie tunelem (mam nadzieje ze więcej niż w tunelu pod 92 ) i karetka przejedzie a może będzie taki wysoki ze i wóz strażacki przejedzie zamiast objeżdżał Kornicka lub 5
05-04-2020 20:42:36
Fran
Tadziu a po co mają zbierać jeszcze raz podpisy przecież już zebrali. Minister zdrowia nie owija w bawełnę. Koronawirus będzie jeszcze półtora roku. Latem może trochę odpuści.
05-04-2020 20:24:51
Osiedle strumiany
Są dwa mieszkania wolne w nowo wybudowanym duzym budunku na osiedlu strumiany moze panowie co tak sie zajmują wyborami sie przeprowadzą i sprawłdzą ja sie dojezdza do miasta a nie tylko pobierac wypłaty i cisza
05-04-2020 19:53:45
Osiedle strumiany
Panie radny KUBIAK prosimy o informacje tylko prawdziwe co sie dzieje z pracami z drogą na osiedle grunwaldzkie ,bo miała zostać wykonana w grudniu a tu mamy kwiecień myśle ze jest Pan jest naszym przedstawicielem w gminie a nie jakąś Ma...etka burmistrza pogoda jest bardzo ładna most na rzeką dawno wykonany to oco chodzi prosimy o informacje ile mozna tracic na czasu na przejazd i na paliwo
05-04-2020 19:32:36
Tadziu
A jaki problem dla kandydatów zebrac ponownie 25 podpisów a problem jagby mieli zebrac kandydacji po 500 podpisów ludzie opanujcie sie trzy tylko chodzi o tego tysiaka bez podatku co miesiąć
05-04-2020 18:46:53
Jurek
Mi się widzi, że jeden komitet pnie do rezygnacji wszystkich i powtarzania zbierania podpisów bo coś poszło nie tak. Nigdzie nie ma pełnomocniczki NOG. To ona reprezentuje ten komitet, reszta z burmistrzem niech się zajmie kryzysem, a nie zakładaniem komitetów, bo to nic nie zmieni bo nie wiemy jak długo korona będzie i z jaką siłą. Co do Kotarskiej, to ona chyba sama nie wie co chce i robi już co każe burmistrz. Tak jak ci ludzie z komisji.
05-04-2020 17:18:32
Red
A wy nadal te wybory walkujecie nie macie dość czy może jest to wasze odreagowanie koronawirusa ludzie w Kostrzynie juz sie boja ze jak otworzą lodówkę tam tez wybory .
05-04-2020 16:40:28
Mieszkaniec gminy
Do Mariana i poprzedników, którzy podnoszą temat zbierania podpisów. Czy zebranie przez sprawny komitet kilkudziesięciu podpisów za kilka miesięcy, bo o takim terminie mówi się w sytuacji rezygnacji startu kandydatów to taki problem? A co jeśli władze odwołają po świętach stan epidemii i wojewoda wyznaczy termin wyborów w maju, to wszystko już będzie ok i nie narazi się mieszkańców? Komitet Nasze Grunwaldzkie o tym nie mówi.
05-04-2020 14:43:03
Marian
A pani Kotarska to chce przesunięcia czy rezygnacji? Bo nie wynika z tego co mówi. Dziwiłbym się mocno, że chce na nowo latać i zbierać podpisy. Nie dość się stało?
05-04-2020 14:42:03
REDAKCJA
@Indygo: Skoro młócę temat wyborów to po co sam się wypowiadasz? Wybory to jeden z wielu artykułów, który ukazał się w ostatnim czasie. Zadaniem dziennikarza jest informowanie o sprawach, które się dzieją, które dotyczą. W powyższym artykule poinformowałem jak na tą chwilę wygląda sprawa. Jeśli coś zmieni się w tym zakresie poinformuję o tym.
Jest kolejka tematów, nie jestem w stanie o wszystkim napisać na raz.
Na zlecenie? Możesz jaśniej? Powtórzę po raz kolejny InfoKostrzyn.pl jest portalem niezależnym, nie należy do gminy, utrzymuje się sam, jest tworzony praktycznie przez jego autora. Na tym życzę zdrowia i zamykam dyskusję, jeśli chcesz podyskutować dalej zapraszam do osobistego kontaktu. Pozdrawiam.
05-04-2020 13:56:32
Indygo
Widzę, że na siłę młóci pan redaktor temat wyborów. Ludzie tego nie chcą. Ludzi to nie interesuje. Każdy zastanawia się czy będzie co jeść. A władze bawią się w przepychanki i zamiast pomóc mieszkańcom wprowadzają podwyżki i milczą, że mogą teraz nie płacić podatku. Ileś osób zrezygnowało. A jak Komisarz powoła nowe osoby to też Pan napisze czy tylko na zlecenie? Dlaczego nie pisze Pan o podwyżkach? O benzynie Pan pisze a o ściekach nie.?
05-04-2020 11:37:03
REDAKCJA
@Indygo: Który niby fragment wypowiedzi komisarza jest kłamstwem? Jeżeli zarzucasz mi nierzetelność proszę zwrócić się imiennie na adres mailowy redakcji, a nie pod ukrytym nickiem oraz zapytać również osobiście komisarza. Taką informację uzyskałem od komisarza wyborczego w rozmowie, którą mam oczywiście zachowaną. Pozdrawiam
05-04-2020 08:42:57
Indygo
A może by Redakcja zamieściła skan odpowiedzi Komisarza i pytania, na które odpowiadał, bo ostatnia część wyrwane z kontekstu. Czytałem odpowiedź p. Lepczyk i zauważyłem, że cytując jej pismo, pan przekręca. Pani Renata napisała, że przy rezygnacji trzeba na nowo zbierać podpisy i na nowo musiałyby spotykać się komitety, a pan Redaktor zamiast komitety pisze ,komisje, . Przecież to co innego.
04-04-2020 21:13:54
Sru
To tytuł powinien brzmieć: Zrezygnowali bo im burmistrz kazał. Jestem skłonny w to uwierzyć. Ludzie traktowani jak rzeczy. Jak ktoś nie ma jaj to się za plecami podwładnych chowa i nie wiadomo czemu to miało służyć.
04-04-2020 20:18:12
Tadziu
@sru wszyszczy kłamia to niewaiadomo trzy to prawda
04-04-2020 18:23:37
@sru
Członkowie komisji NOG zrezygnowali bo kazał im burmistrz. Wiem to od jednej z tych osób. Sama mi ta osoba powiedziała, że kazał jej burmistrz
04-04-2020 09:03:11
Red
P.S. Może uczył sie pózniej wos ale prdynacja sie zmieniła przecież wybór burmistrza przez obywateli to dopiero 2006 wcześniej tego nie bylo
04-04-2020 08:56:48
Elżbieta
Strumiany odcięte od świata, bo burmistrz wpakował gminę w inwestycję, która utknęła na jeziorze Pło. Pomimo suszy nic się nie dzieje, pewnie nie ma pieniędzy.
04-04-2020 08:19:32
Red
@Katarzyna chyba ze są z mojego pokolenia które w latach 80 uczył w 7 klasie Pan Matysek ojciec burmistrza a w 8 Pani Hadynska awtedy tego nie znano i nie uczono
04-04-2020 07:43:31
Sru
Matysek obudził się dopiero jak mu kandydaci KWW NOG do komisji zrezygnowali. A wcześniej to na fb pisał jak p. Lepczyk wysłała pismo do Komisarza 18 marca, że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia. Czy w kwietniu zmieniło się prawo, czy burmistrz z siebie błazna robi, czy nami manipuluje? Nie mogę pojąć jednego. Cała władza należy do NOG zamknęli urząd i dbają tylko o siebie i zapewnienie sobie dobrze, a nam mieszkańcom pomocy żadnej nie dają. Po co im więcej radnych? To są zmarnowane głosy. Przecież już teraz mają nas gdzieś?
03-04-2020 23:17:02
Osiedle strumiany
A może kandydacji,Asystet z kolegą i pozostali sie zainteresują kiedy bedzie przejazd na osiedle grunwaldzkie bo chyba niema przeszkód droga przejazdowa niema nic wspólnego z tunelem ,a mieszkancy robią kilometry do miasta
03-04-2020 22:00:26
Katarzyna
Ktosiu i inni mądrale. Na lekcje wosu się nie chodziło, albo sie kiepskimuczniem było i nie wie się, że to nie kestia wyboru tylko odpowiedniej ordynacji proporcjonalnej lub większościowej. inna w Swarzedzu inna w Kostrzynie
03-04-2020 21:39:13
Krzysztof
Niejaki toms i jego guru nie wiedzą co piszą. W Mieście nad Wartą nie przesunięto wyborów. Te terminy biegną, tylko radny nie będzie wybrany. Nowe komitety będą musiały się zawiązać, zbierać podpisy a potem głosowanie. Może w samym szczycie zachorowań na koronawirusa. NOG chce zawiązać od nowa komitet albo zmienić kandydata? Wielce prawdopodobne, bo pełnomocniczka znikła albo się wycofała.
03-04-2020 21:15:54
Heros
Czyżby Toms trafił, w czym rzecz, czy nie mogą się spotkać pełnomocnicy? chyba nie mogą skoro p.Stasińska z NOG ma to gdzieś i po domach chodzą burmistrzowie. Ci ostatni zamiast zajmować się pomocą dla mieszkańców, bo idzie kryzys, robią za pełnomocnika wyborczego i na fb prowadzą kampanię. Robią raban jakby świat miał się zawalić bo będzie w radzie przewaga radnych zależnych od burmistrza 12:3. Można się załamać. I tacy ludzie próżni, jak pustaki rządzą gminą.
03-04-2020 17:15:11
Ktoś
Dawid nie statystyka tylko wyrażone poparcie w głosowaniu. System o którym piszesz w Swarzędzu się sprawdza i po śmierci radnego Janiaka wchodziłby kolejny z listy. Nie byłyby potrzebne żadne wybory.
03-04-2020 15:11:59
Dawid
Czytam te komentarze samozwańczej kostrzyńskiej opozycji i oczy przecieram ze zdumienia? O czym wy mówicie jakie 3000 głosów. To jest tylko statystyka. Najuczciwszymi wyborami w gminach taka jak nasza są wybory jednomandatowe, gdzie kandydaci rywalizują między sobą o głosy i wygrywa najlepszy w danej okolicy - okręgu. Naprawdę chcecie wprowadzenia głosowania jak na partie w dużych miastach! Bo ja nie, Boże uchowaj!
03-04-2020 15:09:43
Red
I tak przekonanego nie przekonasz on ma zawsze racje punkt2 jeśli nie ma racji patrz powyżej :-)
03-04-2020 14:42:21
toms
@Red: Jeden kandydat w Iwnie - no to pokazuje jakim zainteresowaniem cieszył się drugi komitet, skoro nie miał swoich kandydatów w tamtym okręgu. @Gość: Tak, bo w obecnej sytuacji to chyba w obecnej sytuacji najbardziej rozsądne i logiczne rozwiązanie. Czytałem, że tak zrobiono w wielu gminach - np. w Nowym Mieście nad Wartą. Tam jakoś kandydatki złożyły solidarnie rezygnację, wyborów nie było. A co może wojewoda? Przesunie je na najbliższy możliwy wolny termin, kiedy zakończy się stan epidemiczny. Tak było w kilku gminach w Polsce. Wybory miały być 29 marca i 5 kwietnia. Co zrobili wojewodowie? Przesunęli wybory na 19 kwietnia, kiedy (na tamta chwilę) nie ma już stanu epidemicznego. Załóżmy, że stan epidemii przedłużą do końca kwietnia. Kiedy będą mogły być wybory? W najbliższym wolnym terminie. Tak trudno to pojąć??? To nie jest czas na wybory, na ciągnięcie mieszkańców do urn... chyba, że do tych, w których mają docelowo spocząć. Powinny być odwołane zarówno wybory uzupełniające jak i wybory prezydenckie. To jest czas na głosowanie!!!! Czy naprawdę drodzy kandydaci, pełnomocnicy kandydatów nie możecie się dogadać, wspólnie usiąść, dojść do porozumienia? Potrzeba okrągłego stołu, negocjatora????
03-04-2020 14:16:01
Do @toms i @Red
Może do kandydata z innego komitetu zadzwonił brunet wieczorową porą
03-04-2020 14:14:46
Gość
Toms a ty ciągle swoje. Chcesz doprowadzić do tego by komitety na nowo zbierały za chwilę podpisy a głosowanie było i tak. Po co? Wojewoda przesunie te wybory bez konieczności zbierania podpisów. Tylko rezygnacja tych co chcą zrezygnować uchroni przed głosowaniem. Apeluję weźcie się do pracy by pomóc ludziom, bo nic nie wnosicie.NOG nawet pisma nie umie wysłać a kandydat NOG i jego pełnomocniczka nie podjęli kontaktu. Tylko bijecie pianę.
03-04-2020 14:01:58
Red
Tam kandydował tylko radny Nadolny
03-04-2020 13:46:55
toms
@Patrząc z boku: Jakie ankiety? Możesz jaśniej? No właśnie, gdyby kandydatka KWW Nasze Grunwaldzkie też zrezygnowała, tak jak chcieli to zrobić pozostali kandydaci wtedy nie mielibyśmy tego całego cyrku, bicia piany również na tym forum, a przede wszystkim narażania mieszkańców na zdrowie i życie. Nawet jeśli te wybory będą przez upór pań z Nasze Grunwaldzkie (nazwa komitetu pokazuje, co chcą osiągnąć te panie) to frekwencja i tak będzie pewnie rzędu 5-8%.
03-04-2020 13:43:26
toms
@Red: No to jest ciekawe, czemu tam nie było chętnych z innych komitetów.
03-04-2020 13:25:15
Patrząc z boku
Ci na górze potrafią się dogadać by wyborów nie było wcale. A toms ciągle swoje, ankiety przygotowane, pisma bez adresów i gadanie o niczym. W Kostrzynie też może tych wyborów nie być, jeśli ci kandydaci którzy chcieli zrezygnować zrezygnują. 1,5 tysiąca poparcia to dla mnie wystarczający wynik. Inne zdanie niż NOG miało 3000 wyborców którzy poszli głosować. Czas zrobić coś dla pomocy mieszkańcom naszej gminy. Idzie kryzys!
03-04-2020 13:11:33
Red
Zapomnieliście o tym ze w 2018 w Iwnie był tylko kandydat z komitetu burmistrza
03-04-2020 12:58:25
toms
Czy ktoś, kto ma inne zdanie od razu należy do innego komitetu, ugrupowania, przynależności polityki? Nie muszę zgadza się z rządzącymi, mogę mieć swoje zdanie. Tak samo jest w przypadku tutaj Kostrzyna. No, ale jasne nie popieram działań Naszego Grunwaldzkiego z panią Renatką na czele i od razu jestem asystentem burmistrza. Może warto pomyśleć. W 2018 roku były wybory samorządowe. Skoro mieszkańcy zdecydowali, że chcą 13 przedstawicieli Nowego Oblicza Gminy, chcą radnej Anny Dudzińskiej i radnego Marka Kowalskiego to należy się z tym wyborem pogodzić. Prawda pani Renato? Pani styl wypowiedzi w komentarzach jest doskonale wielu osobom znany. Może warto dać sobie już spokój lub jeśli chce pani rządzić w tej gminie - ma pani czas by przygotować się i startować na burmistrza miasta i gminy Kostrzyn. Wtedy ciekawe czy będzie pani taka mądra.
03-04-2020 11:48:22
Patrząc z boku
Toms, obiektywnie logiczne, że nie ma demokracji w Kostrzynie , bo zdominowała radę grupa, która nie ma poparcia na 13 mandatów. W tych wyborach startuje kandydatka, która startowała z komitetu, który uzyskał ok.1,5 tys głosów. Uważam, że dla uniknięcia głosowania jest to wystarczający mandat zaufania społecznego. Hejtu nie poważam. Nikt ze startujących ani komitetów nie należy do żadnej partii. Może się pochwalisz swoją przynależnością partyjną, bo wciąż zajeżdżasz polityką partyjną.
03-04-2020 11:26:04
Bolek
Noga a co mają się godzić z wynikiem, jak poparcie mają większe niż wskazuje wynik.
03-04-2020 11:02:43
Red
Psy szczekają karawana wyborcza jedzie dalej
03-04-2020 10:54:00
toms
@Patrząc z boku: A więc o to chodzi. By do rady gmina weszła tylko przedstawicielka pani Renaty, pod pseudonimem KWW Nasze Grunwaldzkie. Czyli taki kostrzyński PiS i odpowiednik Jarosława K. Póki co mamy jeszcze demokrację, a o tym niestety decyduje WIĘKSZOŚĆ głosów. Oj ciekawie by było, gdyby startowało więcej niż 3 kandydatów.
03-04-2020 10:22:44
Patrząc z boku
Fran, masz rację. Komisarz Wyborczy powiedział, że tylko gdy dwóch zrezygnuje a zostanie jeden kandydat/ka - nie będzie głosowania. Gdy zrezygnują wszyscy trzeba będzie jeszcze raz zbierać podpisy i głosować. W ostatnich wyborach burmistrz miał 13 radnych na 2 z innych komitetów, a poparcie było znacznie mniejsze ok. 4000 NOG - inne komitety miały ok.3000. W radzie tej reprezentacji nie ma. Obecnie ta rada nie reprezentuje naszego poparcia. Rezygnacja dwóch kandydatów, radnym zostaje kandydatka Jadwiga Balcerek, nie ma głosowania. Niech wystarczy poparcie wyrażone w wyborach w 2018 przed zamknięciem przejazdów kolejowych! Po zamknięciu dwóch przejazdów i braków środków w gminie, to poparcie NOG popikuje w dół. Każda kampania to szansa na zmniejszenie poparcia przez NOG.
03-04-2020 10:18:27
Noga
Od wyborów samorządowych w 2014 r. oraz 2018 r. upłynęło już trochę czasu. A jak widać po komentarzach i podejmowanych działaniach niektóre komitety nadal nie pogodziły się z wynikiem. Choć to w sumie zrozumiałem jak się niektórym wydawało, że wygrają wybory w pierwszej turze.
03-04-2020 09:10:17
Red
@Tadziu może sobie pozwolić bo na razie tunel w Kobylnicy pod torami za 40 milionów to tylko plany pisali o tym na stronie swarzedz24 i lutowym informatorzy swarzedzkim
03-04-2020 00:03:52
Marek
Za chwilę PiS uchwali głosowanie korespondencyjne 10 maja. Będziecie mieli żołnierza, który zawita do waszego domu i będziecie mieli oddać głos...
02-04-2020 23:51:36
Tadziu
Burmistrz Swarzedza ogłosił ze bedą rożne ulgi dla mieszkanców i przedsiebiorców a w kostrzynie cisza
02-04-2020 23:31:09
Red
Zamiast zajmować sie wyborami polecam na stronie fakt informacje ks Isakowicza Zalewskiego ze ośrodkiem dla niepełnosprawnych grozi upadłość
02-04-2020 23:26:36
Leszek
Zawsze mogą sie udać do bociania tylko co zastawią
02-04-2020 23:19:14
Tadziu
Asystent z szefem niech sie martwi z kąd kase na tunel bo podatków ludzie nie zapłacom bo firmy nie działaja
02-04-2020 23:15:59
Grażyna
PS: I jak słyszę teraz w telewizji. Na świecie jest już ponad milion zakażonych!!! Zmarło ponad 51 tysięcy osób. A Wy dalej klepcie sobie na klawiaturce o wyborach... Mieszkańców to nie interesuje, ktokolwiek się tu wypowiada, podejrzewam, że są to te same osoby pod różnymi nickami. Naprawdę zajmijcie się pożyteczną robotą. Jak już wspomniałam: Mieszkańców nie interesują wasze spory. Ludzie chcą przetrwać w tym trydnym czasie, również psychicznie. Dla mnie jak i wielu moich sąsiadów ważniejsze jest w tej chwili czy będę mieć pracę, za co przetrwam, bo grozi nam kryzys jakiego nie mieliśmy do tej pory.
02-04-2020 23:11:30
Red
Tadziu jak ten rolnik żywego dowcipu powódź nie powódź ale pole trzeba zaorać tu może bardziej pandemią niepandemia najważniejsze wybory
02-04-2020 23:09:38
Grażyna
Ludzie naprawdę dajcie sobie spokój z uprawianiem tej polityki. Koronawirus zabija tysiące ludzi, a wy tu sobie pyskóweczki urządzacie. Naprawdę mieszkańców nie interesuje to. Oni mają teraz gdzieś te wasze wybory. Mieszkańców interesuje jak przetrwać w tym trudnym czasie, czy będą mieli prace i czy będą mieli za co żyć. Renata tamto, burmistrz to, nowe oblicze tamto. Dość... Dajcie sobie na wstrzymanie. Nie ma teraz innych problemów??????
02-04-2020 23:08:46
jan
Ratusz płonie od wyborów. Teraz pracują nad ankietami. Na pomoc dla mieszkańców nie ma czasu.
02-04-2020 23:01:36
K.
Grudzień 2013 start kampanii samorządowej 2014. Wypociny do prasy J.C., rywalizacja i próba odwołania przewodniczącej, która miała tylko 5 radnych. Próba nieudana. Radni mieli jeszcze swoje zdanie.
02-04-2020 22:51:48
Tadziu
Tak w tej gminie niema wiekszych problemów jak te wybory uparci jak ci na nowogrodzkiej
02-04-2020 22:44:03
toms
To Was zmartwię. Nie jestem niestety asystentem. Mieszkancy tez maja swoj rozum. A tak szukalem informacji o pewnej pani i co znalazlem. Glos Wielkopolski, grudzien 2013: Przeciwnicy przewodniczącej zarzucają jej, że nie panuje nad porządkiem obrad podczas sesji. Nie dopuszcza do głosu radnych, którzy są jej przeciwni. Kolejnym przewinieniem miało być to, że podczas posiedzeń jest punkt, w którym sami zaproszeni mieszkańcy mogą zabrać głos. Według opozycyjnych radnych przewodnicząca najczęściej nie chce, by zwykli obywatele się wypowiedzieli, a w zamian głos oddaje "zaprzyjaźnionym" radnym.
02-04-2020 22:30:37
Fran
toms ok.3000 głosujących miało inne zdanie niż NOG to nie ludzie chcieli mecz system liczenia głosów. Trochę pokory człowieku niemyślący.
02-04-2020 22:28:01
Red
Przepraszam czy przez 30 lat coś sie zmieniło w matematyce i 3 to więcej niż 12 bo robicie taki raban jakby od tego głosowania zależała większość w radzie?
02-04-2020 22:19:45
Angel
To tylko zagrania asystenta, robienie z ludzi głupków, że chodzi o jakąś rezygnację a jego faworyci po cichu wypełniali ankietę od 17 marca. Wstyd!
02-04-2020 22:18:49
toms
@Fran: W gminie Kostrzyn liczba mandatów NOG jest większa niż poparcie - bo tak widocznie chcieli mieszkańcy, którym ciężko 1,5 roku po wyborach jest się pogodzić. KWW Nowe Oblicze Gminy - 4253 głosów na 7068 = 60,17%. KWW Razem Gmina Kostrzyn - 1479 na 7068 = 20,93%. Wystarczyło poszukać wyniki: http://www.infokostrzyn.pl/?id=2&nr=134. Matematyka jest prosta. Jak dobrze, że Kostrzyn ma tylko 15 przedstawicieli w radzie gminy, a nie 21 jak Swarzędz. Oj wtedy to byłoby dopiero wesoło...
02-04-2020 22:11:23
człowiek myślący
1 komitet proponuje by solidarnie wszyscy kandydaci zrezygnowali i wybory odbyły się w innym terminie. 2 komitet popiera inicjatywę i też rezygnuję. Jak czytam tak zrobiły kandydatki w Nowym Mieście koło Środy Wlkp. Tylko panie z KWW Nasze Grunwaldzkie mają jakieś problemy tłumacząc się wojewodą. Przecież im o to chodzi - by Jadwiga Balcerek weszła automatycznie do rady, bez głosowania. Pani Renato, pani Jadwigi - nie zachowuje się jak Pan Jarosław! Nawet jeśli pani Balcerek zasiądzie w radzie gminy to co zmieni? Będzie może razem z A.Dudzińską i ewent. M.Kowalskim jako jedyna w opozycji. Co to zmieni? Matematyka jest prosta 3:12. Przypomina mi się słynne 27:1 w wyborze Donalda Tuska i słynnej porażce Beaty Szydło. Cóż może niech będą te wybory skoro tak bardzo zależy im KWW Nasze Grunwaldzkie, który chce narażać ludzi na zarazę, choroby, szpital i może nawet śmierć, bo przecież stołek w radzie jest najważniejszy dla ludzi pani Renaty. Gorzej jak się okaże, że będzie to trzecia porażka po 2014 i 2018... Życzę Wam wszystkim zdrowia.... jak dobrze, że mieszkańcy innych okręgów w gminie mają swoich radnych i nie mają takich problemów. Oj to Tomasz Janiak nieźle nawywijał, ale neiktórzy również jego śmierci nie umieją uszanować.
02-04-2020 22:10:36
Fran
Demokracja to rozdział władzy, Rady i burmistrza! Rada niezależna od nacisków burmistrza! głos w radzie proporcjonalny do poparcia. W gminie Kostrzyn liczba mandatów NOG jest większa niż poparcie.
02-04-2020 22:07:41
Red
I tak jednej z gmin koło Konina nie pobijecie jeden kandydat na wójta i po jednym kandydacie w 12 okręgach z komitetu wójta w 2018
02-04-2020 21:45:12
Robert
Słuchaj Fran, gdzie ta demokracja jak nie będzie wyborów? Tylko jeden kandydat?! Kiedyś też była jedna partia i wybory. Teraz też wszystko do tego zmierza. Pisowska demokracja.
02-04-2020 20:11:23
Fran
Robert, martw się co by twoje koguty się nie zapioły. Bo już jeden kogut myślał o niedzieli.... Kandydaci do komisji NOG już podziękowali, teraz czas na kandydata. Komisarz Wyborczy powiedział wyraźnie, że tylko gdy zostanie jeden kandydat nie będzie głosowana. Gdy zrezygnują wszyscy trzeba będzie jeszcze raz zbierać podpisy i głosować. Chcesz narażać znowu ludzi na zapalenie płuc. Burmistrz ma aż 12 radnych niech sobie da spokój i nie będzie taki pazerny na władzę. Trochę demokracji please!
02-04-2020 19:47:49
Piotr
Właściwie to asystent ma burmistrza.
02-04-2020 18:33:05
Maniek
Burmistrz ma asystenta?
02-04-2020 16:51:29
Red
Po wyborach cała komisje i wszystkich głosujących prewencyjnie na dwa tygodnie kwarantany będzie wiadomo kto był głosować bo trzeba sie podpisać na liście uprawnionych.
02-04-2020 16:51:10
Robert
Ktoś już na tym forum cytował Marszałka Piłsudskiego, ale ja napiszę w ten sam deseń, a dosadniej. Cytat z tej piosenki dedykuję oczywiście Paniom z KWW Nasze Grunwaldzkie - "Piejo kury piejo nie majo koguta!" także, z dala od polityki kury czekają :-)
02-04-2020 15:11:38
Toms czy NOG
Toms jak widzę p. Lepczyk nie startuje do rady, więc nie może chodzić jej o władzę. Zastanawiam się do czego posunie się burmistrz i jego asystent dla zapewnienia sobie władzy absolutnej. Może jeszcze raz pójdą do czyjegoś domu z jakąś kartką i zostaną wyśmiani?
02-04-2020 14:28:45
@ Nowe Oblicze Gminy
Żeby dostać odpowiedź drogą pisemną trzeba w nagłówku pisma podać adres, na jaki chcemy, żeby odpowiedź przyszła. Taki elementarz.
02-04-2020 14:13:20
KWW Nowe Oblicze Gminy
Szanowni Państwo! Propozycję naszego kandydata Mikołaja Stasińskiego dotyczącą wycofania kandydatów z wyborów jako jedyną drogę do przełożenia terminu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej potwierdził Komisarz Wyborczy: – "Jest jeszcze inna sytuacja, która pojawiała się w kraju w ostatnich tygodniach, podczas podobnych wyborów uzupełniających, że rezygnują wszyscy kandydaci. Wtedy wybory się nie odbędą. Gdyby była sytuacja, że stanie tylko jeden kandydat, wtedy wybory się odbywają, ale nie ma fizycznego głosowania. Taka osoba zostaje radnym" (cyt. za InfoKostrzyn.pl) Najwidoczniej Kandydatka KWW Nasze Grunwaldzkie Pani Jadwiga Balcerek liczyła, że zostanie tą jedyną. Przykre, że nie udało się wypracować kompromisu. Do dzisiaj nie doczekaliśmy się oficjalnej odpowiedzi kandydatki KWW Nasze Grunwaldzkie. Na łamach InfoKostrzyn.pl Pani Renata Lepczyk, występująca jako pełnomocnik powyższego komitetu twierdzi, że "Propozycja KWW NOG sprowadza się tylko do prowadzenia kampanii medialnej", sama odpowiadając na nasze pismo tylko przez media...
02-04-2020 13:49:11
Red
Jak długo ten brazylijski tasiemiec pt "wybory na grunwaldzkim" jeszcze potrwa czy skończy sie tydzień po Wielkanocy czy będzie cześć 2 to juz staje sie nudne gorsze niż horror "koronawirus" w telewizji
02-04-2020 13:37:08
toms
@Chętny: – Jest jeszcze inna sytuacja, która pojawiała się w kraju w ostatnich tygodniach, podczas podobnych wyborów uzupełniających, że rezygnują wszyscy kandydaci. Wtedy wybory się nie odbędą. Gdyby była sytuacja, że stanie tylko jeden kandydat, wtedy wybory się odbywają, ale nie ma fizycznego głosowania. Taka osoba zostaje radnym – objaśnia Krzysztof Józefowicz z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Poznaniu. Czyli pani Lepczyk chodzi ewidentnie tylko o władzę. Pani Renato - mieszkańcy nie dali pani głosów w 2014 i 2018 r. Czas w końcu pogodzić się z porażką. Mieszkańcy nie chcą pani!!!!
02-04-2020 13:35:12
toms
@Kot: Ty chyba masz jakiś problem ze zrozumieniem czytania tekstu: 1) W dniu 17 marca wysłaliśmy drogą e-mailową do wszystkich trzech komitetów wyborczych ankietę z zestawem 8 prostych pytań: 2) Jak przyznała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Jadwiga Balcerek nie prześle odpowiedzi, a będzie inaczej rozmawiać z mieszkańcami.
02-04-2020 13:20:03
Chętny
Prezes ty ciągle swoje powtarzasz bzdury które czytasz na fb Matyska. Ja widzę, ze tylko KWW Nasze Grunwaldzkie chce przesunięcia wyborów i może to zrobić tylko Wojewoda. Reszta robią z ludzi głupków najpierw każą zgłosić się do komisji a potem dają rezygnację do podpisania.
02-04-2020 13:06:25
Kot
Kotarska i Stasiński wysłali ankiety z odpowiedziami, rezygnacja to był pic na wodę.
02-04-2020 12:55:04
Ciekawski
Nie wiem, czy przesuwać wybory lokalne. Wybory krajowe należy jednak przesunąć do czasu, aż kandydatka KO odzyska utracone procenty :)
02-04-2020 10:41:39
Prezes
Pani Renato - czy nie widzi Pani, że robi Pani z siebie przysłowiowego Beny Hilla naszego miasta. Większość biorących udział w tyej dyskusji przekonuje Panią do przesunięcia wyborów. A Pani zachowuje się niczym, jak taki "kurdupel" z Żoliborza, który chce zmusić Naród od wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Czy nie warto kierować się zdrowym rozsądkiem ? Proszę nie " rżnąć głupa " ( cyt. z dyskusji Sejmie -bardzo dawno temu ) i trochę pomyśleć. To nic nie kosztuje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: