Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zostaną odwołane? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zostaną odwołane?
27-03-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Na 19 kwietnia zaplanowane są wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, jednak przeprowadzenie głosowania utrudnia obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem oraz ograniczenie liczebności zgromadzeń i wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się. Czy zatem wybory odbędą się?

W minioną niedzielę wybory uzupełniające odbyły się w 6 gminach w Polsce. Głosowanie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności – pod nadzorem służb sanitarnych. Członkowie komisji siedzieli w maskach i rękawiczkach, wyborcy musieli zdezynfekować ręce płynem odkażającym, a także zakładać rękawiczki i używać długopisów jednorazowych. Lokale wyborcze świeciły praktycznie pustkami. I tak w gminie Wierzchlas, w woj. łódzkim, gdzie mieszkańcy wybierali wójta frekwencja wyniosła 9,41%. Do urn poszło zaledwie 515 osób spośród 5500 uprawnionych do głosowania. W gminie Smyków w wyborach uzupełniających do rady gminy wzięło udział tylko 75 mieszkańców.

W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn startuje troje kandydatów: Elżbieta Kotarska z KWW Elżbiety Kotarskiej (lista nr 1), Jadwiga Balcerek z KWW Nasze Grunwaldzkie (lista nr 2) oraz Mikołaj Stasinski z KWW Nowe Oblicze Gminy (lista nr 3) i to ten ostatni komitet wyborczy wyszedł z inicjatywą odwołania wyborów w dniu 19 kwietnia i przełożenia ich na inny termin.

– W związku z sytuacją związaną z ogłoszeniem epidemii na terenie naszego kraju związanej z pandemią koronawirusa, Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Oblicze Gminy wspólnie z naszym kandydatem, Mikołajem Stasinskim wychodzi z inicjatywą do pozostałych dwóch komitetów, która umożliwi przełożenie zaplanowanych wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn na termin jesienny. Przypominamy, iż 19 kwietnia 2020 roku powinny odbyć się wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 9. Dziś, w obecnej sytuacji, trudno wyobrazić sobie prowadzenie kampanii wyborczej przez kandydatów oraz organizację tych wyborów, uwzględniając zachowanie maksimum bezpieczeństwa dla członków obwodowej komisji wyborczej i wyborców. Rada Miejska Gminy Kostrzyn obecnie licząca 14 osób bez żadnych przeszkód może realizować swoje ustawowe obowiązki. Liczymy na pozytywną reakcję pozostałych komitetów wyborczych – poinformował we wtorek Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Oblicze Gminy.

Co na to pozostałe komitety i kandydaci?

– Jak najbardziej jestem za przełożeniem wyborów. W obecnej sytuacji nie ma innego słusznego rozwiązania. Rozmawiając ze znajomymi, sąsiadami (oczywiście z zastosowaniem wszystkich dostępnych środków ostrożności) poruszałam temat przesunięcia wyborów uzupełniających. Nasz KWW jest jak najbardziej za. Najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Elżbieta Kotarska, kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

O stanowisko zapytaliśmy również pełnomocniczkę Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Grunwaldzkie. Z samą kandydatką, Jadwigą Balcerek nie udało nam się skontaktować.

– Najpierw chcielibyśmy podjąć decyzję wspólną razem, całego komitetu. 18 marca napisałam pismo do komisarza wyborczego czy istnieje możliwość przesunięcia wyborców, jednak nie otrzymałam odpowiedzi – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Renata Lepczyk, pełnomocnik KWW Nasze Grunwaldzkie.

Tymczasem nie odbędą się zaplanowane na tą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą (powiat średzki). Obie kandydatki złożyły rezygnacje. Wybory zostały unieważnione.

Wybory uzupełniające w kilku gminach w związku z zagrożeniem koronawirusem i obowiązującym stanem epidemicznym, które miały odbyć się w kilku gminach odwołali wojewodowie: mazowiecki, śląski i małopolski. Wybory do Rady Gminy Maciejowice i Rady Gminy Zielonka (woj. mazowieckie) oraz do Rady Gminy Wielowieś (śląskie), a także do Rady Gminy Niedźwiedź oraz do Rady Gminy Biały Dunajec w Małopolsce zostały przełożone na 19 kwietnia, czyli do czasu odwołania stanu epidemicznego. Jednak w przypadku przedłużenia pandemii wybory, również w gminie Kostrzyn wojewodowie znów przesuną, chyba, że wszyscy kandydaci zrezygnują ze startu wyborach. Wtedy wyznaczony zostanie nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.


Komentarze (65)

31-03-2020 13:58:58
Bolek
Olek co ty? To nie to samo. Przecież ci pracownicy urzędu codziennie przychodzą do urzędu, a nie do sklepu i spotykają się w tej samej rodzinie. W tej komisji zostawali ma chwilę dłużej w pracy.
31-03-2020 12:31:35
Olek
na Koszczyniu taki komentarz: Przemo Kup "Członkowie Miejskiej Komisji zgłoszeni przez NOG to pracownicy podlegli burmiszczowi. Zrezygnowali z komisji a do urzędu i tak przychodzą. i tam się spotykają. Niepoważni ludzie". Jeden z prominentnych polityków wczoraj tez powiedział, że skoro ludzie chodzą do sklepów, to na wybory też mogą iść. Brawo Przemo Kup(o)
30-03-2020 23:29:45
Ela
Mirek nie doczytałeś. Burmistrz pisze informację do Komisarza dzisiaj. KWW Nasze Grunwaldzkie do Komisarza pisało już 18 marca a potem do Wojewody pismo w sprawie konieczności przesunięcia terminu wyborów. Burmistrz nie ma jaj, chowa się za decyzjami członków komisji. Najłatwiej podsunąć papier do podpisania.
30-03-2020 22:24:25
Mirek
Dziś pojawiła się informacja na stronie Urzędu z apelem Burmistrza do Wojewody w sprawie wyborów i tych lokalnych i prezydenckich. Wielkie brawa i gratulacje dla członków obwodowej komisji wyborczej!!! Oczywiście nie każdy komitet dorósł do takiej decyzji (podobnie jak do innych), a szkoda! "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić" jak mawiał Marszałek Piłsudski!
30-03-2020 12:41:20
Kataryna
Brak wyobraźni czy powagi w podejściu burmistrza do tematu wyborów. Nic nie zrobił jako burmistrz, a aktywnie działają w komitecie i bawią się w kampanię. Ściema polega na tym, że prą by nie było możliwości przesunięcia wyborów. Bo nie chodzi wcale o przesunięcie, ale o rozwalenie komitetów i by od nowa musieli chodzić i zbierać podpisy. Jeszcze raz. Po co? Ludzie mają zostać w domu. Takie komentarze ludzi:" Burmiszcz nie zrobił nic, by przesunąć te wybory, pełnomocnicy zostawieni bez pomocy. Pomysł członków komitety NOG to skandal! I obaj burmiszczowie w tym umaczani! Jeszcze raz komitety musiały by się zawiązywać, spotykać i zbierać podpisy po ludziach! To jest pomysł ludzi bez wyobraźni! Masakra!"
29-03-2020 15:07:42
Jacek
Kaśka apel przyjęty!
29-03-2020 12:38:38
Jan
Nie ma pomocy dla mieszkańców bo nasze władze wolą sobie robić fotkę i są nawet mądrzejsze od Wojewody. Są Aktywni Inaczej ze swoim biskupem na czele.
29-03-2020 12:36:37
Kaśka
Apeluję do mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego nie idźcie na wybory w dniu 19.04.2020 r. Zostańcie w domach z rodzinami. Podejmijcie sami jako wyborcy decyzję w swojej sprawie. Życie i zdrowie jest najważniejsze. Trzymajcie się hasła :#Grunwaldzkiezostajewdomu. Pozdrawiam
29-03-2020 12:17:14
Antek
Tadziu, czas jest paskudny, trzeci radny spoza kliki by się przydał by wprowadzić pod głosowanie program pomocowy. Teraz w gminie żadnej pomocy w tej sytuacji, nawet głucho o tym, że podatki mogliśmy zapłacić później. A dodatek ścieki i woda w górę.
29-03-2020 10:27:43
Robert
Wojewoda musi mieć podstawę prawną, żeby przesunąć wybory. Póki co takiej nie ma, bo stan epidemii ogłoszono do 11 kwietnia, a nie 19 kwietnia. W tej chwili jedynym rozsądnym posunięciem jest wycofanie się solidarnie trójki kandydatów... Co da Wojewodzie możliwość przesunięcia terminu wyborów. Nie rozumiem tych dywagacji i rozważań.
29-03-2020 08:08:40
Jolanta
Żadnych działań pomocowych, burmistrzowie zajęci kampanią łażą po domach, nie piszą do Komisarz ani Wojewody, zamknęli się w bunkrze i tymczasem od 1 kwietnia cichcem podnieśli opłaty za ścieki i wodę. Boją się że nowa radna nie poprze ich podwyżek? Wstydźcie się, ta chora dominacja powinna się skończyć. Zajmijcie się pomocą dla ludzi.
28-03-2020 23:24:09
Tadziu
Panie burmistrzu moze jakiesz informacje dla firm które są pozamykane co dalej bo pan pobiera wypłate a co z pozostałymi FIRMAMI
28-03-2020 23:10:03
Wyborca
Panie redaktorze dziekuje za prowadzenie tego portalu w tej sytuacji gdzie tyle dziwnych komentarzy jest a Pan ma tym wszystkim sie zajmować
28-03-2020 22:47:25
Obserwatorka
Samorzadowcy wypłate otrzymują na konto to sie mogą bawić w zabawe w wybory a nie w powazne problemy mieszkanców to nie kurdesz
28-03-2020 22:41:27
Tadziu
Czas przemija Lepczykowej i Matyskowi takie opinie ludzi z jednej ulicy a ta ulica chyba zarazona
28-03-2020 22:34:17
Mariusz
Ludzie naprawdę dajcie sobie już na wstrzymanie! Czy Wy nie słyszycie co się dzieje na świecie? Ludzie umierają, a Wy się kłócicie o jakieś wybory - powinny być, nie powinny, Lepczukowa to, Matysek tamto. Nie ma innych problemów? Za chwilę dużo ludzi będzie bez pracy, bo nadchodzi kryzys. Naprawdę mieszkańców nie obchodzą spory między jakąś Renatą Lepczyk, burmistrzem i innymi. Dajcie sobie na wstrzymanie.
28-03-2020 22:12:58
Obserwatorka
Tyle ludzi powaznych burmistrzowie i inni w tej Gminie a zachowują sie ja z piaskownicy zrezygnujcie z tych wyborów bo niewadomo co nasz czeka a dla was najwazniejsze wybory najlepszi specjalisci niewiedzą co bedzie w polsce w kwietniu ilu ludzi bedzie umierać
28-03-2020 22:11:52
Prezes
Lubię dyskusje z udziałem Pani Renaty Lepczyk. Super się czyta informacje o skuteczności Pani Renaty. Przypominam sobie okres w którym była Przewodniczącą Rady Miejskiej. A potem Jej skuteczność podczas kolejnych wyborów. Mieszkańcy Kostrzyna nie poznali się na zaletach Pani Renaty - nie została wybrana Burmistrzem a nawet nie weszła do Rady. Być może te doświadczenia spowodowały takie a nie inne Jej dalsze zachowania. Również tegoroczne - jako pełnomocnika komitetu wyborczego. Każdy normalnie myślący człowiek postąpiłby jak pozostali dwaj kandydaci. No cóż - jednak w życiu często jest jak w kabarecie. Świat tam kreowany często jest światem urojonym - niczym jak u Beny Hilla. ps. Pani Renato - a może warto się trochę wyciszyć w dobie zarazy. Zostać w domu, poświęcić więcej czasu mężowi, dzieciom, wnukom, literaturze, kulturze. Gmina Kostrzyn to nie cały ŚWIAT.
28-03-2020 21:01:01
Mieszkaniec
Tylko p. Lepczyk pisze o przesunięciu, reszta komitetów kombinuje by unieważnić wybory i na nowo zawiązać rozlatujące się komitety, na jesieni i do tego jeszcze może p. Balcerek bo mocna i znana na osiedlu kandydatka - no to wystawią jeszcze z jakiegoś KWW Aktywni Osobno jakąś siostrzenicę albo wujka. Czytając komentarze jestem przerażony napastliwością. Jakiś stalker napastuje pełnomocnika p. Lepczyk. Powinna zgłosić to na policję. Tym bardziej że ten troll nie zna przepisów dot. Roli pełnomocnika.
28-03-2020 20:24:32
Red
Naprawdę nie macie ważniejszych tematów sytuacja jest naprawdę ciężka a wy o wyborach przypominanie mi dowcip jak to podczas powodzi idą ludzie patrzą a tu kapelusz porusza sie to w jedna to w druga stronę jeden pyta sie drugiego co to jest a to jeden rolnik powiedział ze powódź nie powódź ale pole trzeba zaorać.
28-03-2020 19:13:34
Robert
Panie z "Naszego Grunwaldzkiego" liczą po prostu na to, że dwoje kandydatów się wycofa i tym samym wyborów nie będzie. Radną bez wyborów zostanie Pani Balcerek. No gratuluję. Logika godna Nowogrodzkiej. Smutne, oby nie okazało się prawdziwe...
28-03-2020 19:01:13
Anka
Pani Renata Lepczyk, chyba jak Kaczyński nie rozumie powagi sytuacji. Skoro jest najprostsza ścieżka do odłożenia wyborów poprzez rezygnację kandydatów, to po co zawraca d...ę wojewodzie, który teraz ma inne ważniejsze problemy. Obawia się, że jej jedyna i tak z góry wystawiona na porażkę kandydatka się wycofa? Czy dla swoich urojonych ambicji pokazania komus czegoś, udowodnienia, że oto ona jest i działa pośle 1000 ludzi do lokalu wyborczego i narazi ich zdrowie a być może nawet życie? Pani Renato Lepczyk!!! Nawet jeśli wojewoda uzna twoją rację i 11 kwietnia skończy się stan epidemii, to 19 kwietnia już nie będzie zagożenia? To jak myślisz, jaki wyznaczy inny termin - najbliższy czyli 26 kwietnia. Czy wtedy już nie będzie zagrożenia? Nie sądzisz chyba , że wyznaczy jakikolwiek termin majowy, skoro on koliduje z terminem wyborów prezydenckich. Pomyśl czasami. To nie boli.
28-03-2020 18:50:26
Olek
Pani Renato. Na Pani profilu informacja zamieszczona 11 marca o godz. 11.01: "Stowarzyszenie KOSTRO! Zajęcia fitness - w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie ul. Powstańców Wlkp 28A - odwołane od dziś tj. 11 marca 2020 r. do 25.marca 2020 r. Sale gimnastyczne zamknięte prewencyjnie z powodu zagrożenia koronawirusem!".
28-03-2020 18:36:35
Olek
Renata Lepczyk: "Jako pełnomocnik pełnię tylko rolę służebną wobec komitetu mieszkańców os. Grunwaldzkiego". Pani Renato błagam. To wszystko co Pani obecnie robi to wg Pani na rzecz Mieszkańców Os. Grunwaldzkiego? Co Pani w swojej działalności jako radna służebnie zrobiła dla Mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego? Proszę przytoczyć. A czy może Pani wymienić członków Pani Komitetu z Osiedla Grunwaldzkiego? Pani Jadwiga mieszka na Osiedlu Grunwaldzkim ale nie w okręgu nr 9 tylko 10. Z resztą w wyborach do Rady Gminy w 2014 startowała z okręgu nr 10 i w 2018 też startowała z okręgu nr 10. A teraz z okręgu nr 9? Co to za zmiana? Proszę o wyjaśnienie.
28-03-2020 18:26:08
Olek
Renata Lepczyk: "Należy działać poważnie". Pani Renato. Znam Panią wiele lat. Wiele razy rozmawialiśmy. Ale czy mogę prosić Panią o odrobinę powagi. Czy potrafi Pani przeczytać na spokojnie jeszcze raz co napisane jest w piśmie KWW Nowe Oblicze Gminy? Tam jest napisane, żeby wspólnie trzy komitety wycofały kandydatów co spowoduje, że Wojewoda dostanie możliwość przesunięcia wyborów aż o 9 miesięcy. To bardzo dużo czasu. Wierzę, że do tego czasu uda się naukowcom zabezpieczyć ludzi przed śmiercionośnym koronawirusem. Niech choć raz nie rzuca Pani winy na Burmistrza Matyska, niech nie oczekuje Pani stanowiska Wojewody czy kogokolwiek innego. To Pani raz, powtarza choć raz ma podjąć decyzję!!! Decyzję, która spowoduje, że kilkuset Mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego i całej Komisji nie będziemy narażać. Nie wie Pani co się wydarzyło we Francji po wyborach samorządowych?
28-03-2020 16:31:48
Łukasz
Po pierwsze propozycja kandydata NOG to ściema. Po drugie pełnomocnik p. R. Lepczyk się wypowiedziała, że nie chce wyborów 19 kwietnia i to na piśmie do Wojewody. Błaznujcie sobie dalej, bo tylko to potraficie. I czytaj ze zrozumieniem.
28-03-2020 16:05:17
Kostrzyniak
Stanowisko KWW Nowe Oblicze Gminy jest. KWW Elżbiety Kotarskiej również wypowiedział się w sprawie wyborów. Tylko KWW Nasze Grunwaldzkie naraża mieszkańców, robi to samo co PiS z wyborami prezydenckimi 10 maja. Czy tak trudno zająć stanowisko i powiedzieć: W trosce o dobro mieszkańców również jesteśmy za tym, aby nie organizować wyborów 19 kwietnia? Uważam, że ze względu na obecną sytuacją epidemiczną nie powinny się odbyć ani wybory uzupełniający w Kostrzynie, a tym bardziej wybory prezydenckie 10 maja... ale cóż politycy i tych co ciągnie do koryta wiedzą lepiej...
28-03-2020 13:19:30
tomswalds
A co do powiedzenia ma kandydat Stasinski? Bo jakoś nigdzie nie przeczytałem JEGO wypowiedzi. Jak rozumiem w całości i bezdyskusyjnie popiera program burmistrza Matyska i zastępcy Biskupskiego i Tomsa i Jacka i innego rzecznika. Bo jakoś pełnomocnik NOG też tu nie pisze i pełnomocnik pani Kotarskiej też głosu nie zabiera. A jak PIS zachowuje się burmistrz. Właśnie po cichu podniósł opłaty za wywóz ścieków na zlewnię więc od 1 kwietnia posiadacze szamb zapłacą więcej. Taki program pomocowy w gminie. Podniesiemy Ci oplaty, a co
28-03-2020 13:17:44
Bolek
Toms czy naprawdę jesteś taki naiwny czy udajesz? Przecież nie ma żadnej propozycji, kandydat się nie kontaktował. Tylko dwaj panowie latają po domach, by ciągnąć tę farsę jeszcze na jesieni. Niech sobie dadzą spokój mają tyle władzy, że we łbach um się przewraca i chcą jeszcze?
28-03-2020 13:15:44
Red
Ludzie przestańcie w obliczu epidemie chyba ze chcecie Eby było jak w Francji gdzie po wyborach samorządowych zgłaszali sie ludzie z koronawirusem twierdząc ze zarazili sie podczas nich są ważniejsze sprawy np to ze respiratory które trzytygodniowe temu kosztowały 40 tysięcy dziś ponad 100 tysięcy tak w radiu mówił dyrektor szpitala .umiecie liczyć to liczycie na siebie a nie na polityków i radnych.
28-03-2020 13:09:43
toms
PS: Bo się nie zmieścił tekst. Na tym kończę dyskusję, która widzę nie ma tu sensu. Ksiądz swoje organista swoje... Naprawdę dogadajcie się, tak jak pisał pan redaktor: Tymczasem nie odbędą się zaplanowane na tą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą (powiat średzki). Obie kandydatki złożyły rezygnacje. Wybory zostały unieważnione. Życzę wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i nadziei w tych trudnych czasach i zagrożeniu kryzysem. Tomasz z os. Grunwaldzkiego.
28-03-2020 13:04:23
toms
Dalsza dyskusja nie ma tutaj sensu, bo zaraz zostanę odebrany jeszcze za jakieś kandydata, jakby mieszkaniec nie mógł się tutaj wypowiedzieć. Mamy stan epidemiczny, obowiązuje on do 11 kwietnia. Póki co na tą chwilę wybory mogą odbyć się planowo. Jak przeczytałem w tym artykule jeden z komitetów - konkretnie Nowe Oblicze Gminy zaproponował odłożenie wyborów zaplanowanych na 19.04. Kolejna kandydatka również stwierdza: "W obecnej sytuacji nie ma innego słusznego rozwiązania". Tylko KWW Nasze Grunwaldzkie ma jakiś problem - jak widzę to taki kostrzyński PIS. Dziwi mnie, że nie może się wypowiedzieć sama kandydatka - czy pani Jadwiga Balcerek mogłaby w końcu sama się wypowiedzieć? Jakoś w wyborach prezydenckich wypowiadają się osobiście sami kandydaci, nie słyszałem, by wypowiadał się i zajmował stanowisko pełnomocnik Andrzeja Dudy, pełnomocnik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy pełnomocnik Roberta Biedronia. Obok nas zabija koronawirus. Zamknięte są szkoły, nie można się swobodnei poruszać, autobusami może jeździć mniejsza ilość osób, ograniczona jest praca urzedów, banków, instytucji. We Włoszech koronawirus zabił już ponad 9 tys. osób, w Hiszpanii ponad 5 tys. Ludzie naprawdę nie zachowujcie się jak zwierzęta w tych trudnych czasach, przepraszam chyba nie dotyczy to polityków. Wszyscy kandydaci naprawdę dogadajcie się i nie zwalajcie winy jeden na drugiego. Opamiętajcie się. Na tym kończę dys
28-03-2020 12:51:25
walds
Toms Przecież czytam, że kandydat Stasiński się nie kontaktował, to czego chcesz? Pisz do niego. Chyba, że już wiesz, że zrezygnował i robisz tylko zadymę. Daj sobie spokój. Też bym zrezygnował, bo nie chciałbym być niczyim zakładnikiem. A tego wpisu o tej godzinie nie widziałem.
28-03-2020 12:37:20
toms
@walds: To sprawdź sobie wpis poniżej: 28-03-2020 12:01:16 Renata Lepczyk
28-03-2020 12:30:18
walds
No gmina Koszczyń. Władze gminy milczą a odpowiedział jakiś toms. Ciekawe, skąd miał info, co pisze Renata Lepczyk, bo ja tego nie widziałem.
28-03-2020 12:28:59
Neutralny
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem (podobno)
28-03-2020 12:06:58
toms
@Renata Lepczyk. A Pani dalej swoje. Może wypowiedziałaby się w końcu Wasza kandydatka? Czy pani Jadwiga Balcerek umie mówić, pisać? Przypomnę jeden fragment tekstu: Tymczasem nie odbędą się zaplanowane na tą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą (powiat średzki). Obie kandydatki ZŁOŻYŁY REZYGNACJĘ??? Wybory zostały unieważnione. Czy tak ciężko, abyście wszyscy solidarnie zrezygnowali z wyborów? Musiecie zachowywać się jak PIS, robić wybory za wszelką cenę???
28-03-2020 12:01:16
Renata Lepczyk
Do tej pory ani pełnomocnik KWW Nowe Oblicze Gminy, ani kandydat Stasiński się ze mną nie kontaktował. Sprawa jest tylko rozgrywana medialnie. Udało mi się skontaktować z p. E. Kotarską i jej pełnomocnikiem. Obiecała zadzwonić następnego dnia i tego nie zrobiła. Przykro mi. Jako pełnomocnik pełnię tylko rolę służebną wobec komitetu mieszkańców os. Grunwaldzkiego. Należy działać poważnie. Już 18 marca napisałam do Komisarza Wyborczego, następnie do Wojewody w sprawie konieczności przesunięcia terminu wyborów. Faktem jest, że wojewodowie mają kompetencje i przesuwają wybory w innych gminach, co potwierdza zasadność moich działań i mocno wierzę w to, że i w tym przypadku tak będzie. Oczekuję od władz gminy, że również zwrócą się do Wojewody w tej sprawie w naszym imieniu. Taki jest ich obowiązek. Samo się nie zrobi.
28-03-2020 11:49:58
REDAKCJA
@Kaśka: Dziękuje za zwrócenie uwagi. Faktycznie wkradł się mały chochlik. Poprawione. Pozdrawiam
28-03-2020 11:41:49
Kaśka
W artykule jest błąd. KWW Nowe Oblicze Gminy ma dwóch kandydatów, czy to lokowanie produktu? ;-) Kto startuje z KWW Nasze Grunwaldzkie?:Cytat"W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn startuje troje kandydatów: Elżbieta Kotarska z KWW Elżbiety Kotarskiej (lista nr 1), Jadwiga Balcerek z KWW Nowe Oblicze Gminy (lista nr 2) oraz Mikołaj Stasinski z KWW Nowe Oblicze Gminy (lista nr 3) i to ten ostatni komitet wyborczy wyszedł z inicjatywą odwołania wyborów w dniu 19 kwietnia i przełożenia ich na inny termin.
28-03-2020 10:51:29
toms
Jak czytam tą dyskusję to pukam się w czoło. Wszyscy chyba zapomnieliście po co są te wybory - po śmierci radnego Tomasza Janiaka. To nie burmistrz zarządza wybory! Wojewoda może odwołać lub przesunąć wybory w czasie zagrożenia epidemicznego, a to obowiązuje póki co co 11 kwietnia, a nie 19.04. Jakbyście przeczytali dobrze artykuł to zauważylibyście, że w ubiegłą niedzielę były wybory uzupełniające w kilku gminach. Nowe Oblicze Gminy wyszło z propozycją odwołania/przesunięcia wyborów. Drugi komitet Elżbiety Kotarskiej też jest za. Tylko pani Lepczyk ma jakieś problemy. Nie może ta kobieta powiedzieć wprost - tak lub nie - jesteśmy za, jesteśmy przeciw za organizacją wyborów 19.04. Tak trudno zabrać stanowisko? Dlaczego nie wypowiada się sama kandydatka - Jadwiga Balcerek - to ona startuje - nie Renata Lepczyk. A na deser poddaję do przemyślenia - dziś w nocy posłowie PiS zmienili nam nagle, tuż przed wyborami kodeks wyborczy, na 6 tygodni przed wyborami!
28-03-2020 09:46:36
Marek
Robert nie tłumacz bezczynności i bierności naszej władzy podstawą prawną. Wczoraj Wojewoda nie miał jutro będzie miał. Dobrze, że w tej sytuacji chociaż p. R. Lepczyk działa. Wójtowie i burmistrzowie innych gmin też piszą do Komisarza i Wojewody.
28-03-2020 09:02:59
Ziomal
Burmistrz odpuść sobie te wybory masz przytłaczającą większość w radzie i nie potrzebujesz radnego więcej. Nie poniżaj się. Rezygnujesz i spoko. Zajmij się większą sprawą jaką są wybory prezydenckie.
28-03-2020 08:54:36
Robert
Wojewoda musi mieć podstawę prawną, żeby przesunąć wybory. Póki co takiej nie ma, bo stan epidemii ogłoszono do 11 kwietnia, a nie 19 kwietnia. W tej chwili jedynym rozsądnym posunięciem jest wycofanie się solidarnie trójki kandydatów... Co da Wojewodzie możliwość przesunięcia terminu wyborów. Nie rozumiem tych dywagacji i rozważań.
28-03-2020 08:38:08
M.W.
Chcę zobaczyć minę tych błaznów kiedy wybory będą przesunięte przez Wojewodę. Władze nic w tej sprawie nie robią, zaszyli się w bunkrze i zajmują kampanią. Wstyd!
27-03-2020 22:20:22
Beka
Jak to, obaj burmistrzowie przyszli do domu p. Renaty Lepczyk? A gdzie pełnomocnik, gdzie kandydat? Mama za rączkę nie przyprowadziła. Nie wierzę w te nierealne do zrobienia rezygnacje. Dlaczego kłamią, że rezygnacja to jedyny możliwy sposób na przesunięcie wyborów? Blef cyniczny blef. Przeciez wojewoda przesuwa termin wyborów. A wy nic w tym kierunku nie robicie.
27-03-2020 20:45:14
Red
Wy jeszcze wierzycie politykom nawet tym lokalnym ja powtórzę tytuł zespołu Tilt " nie wierze politykom" przecież obiecać mozna wszystko ciemny lud to kupi a potem "obiektywne trudności przeszkadzają w realizacji"
27-03-2020 20:36:24
Marek
Szopka burmistrzów niepotrzebna. Piszą sobie na fejsie a reszta ma odpowiadać? Przecież spotykać się nie mogą. Niech się każdy zastanowi jakie bzdury wypisują, a pisma do Wojewody napisać nie potrafią. Jaki stan epidemiczny, co za bzdura. Stan epidemii. Burmistrz Swarzędza pisze do Komisarza. Pani Lepczyk do Komisarza i Wojewody, a nasz ratusz głosu zabrać nie umie? Jestem pewny, że Lepczykowa dobrze działa bo tych wyborów dopóki będzie stan epidemii nie będzie. Ten stan przedłużą. I termin wyborów przesuną.
27-03-2020 20:30:42
okręg 9
Jeszcze nie radny a już niemowa. Uwierzę w wycofanie się kandydata NOG jak przeczytam oficjalną informację na stronie PKW. Na razie to tylko obiecanki cacanki, jak skatepark czy rewitalizacja rynku albo przejazd tunelem w tym roku. Panowie z NOG, zbliżają się święta. Macie jaja ?
27-03-2020 19:52:49
Zdzichu
Szara eminecja pisze zeby nie prowadzić kampani a sam robi przy straznica z e woim kandydatem
27-03-2020 19:20:26
Adam
No Krzychu Robert ty to jesteś taki mądry, że wiesz już kiedy Wojewoda rozpisałby wybory. Po co te wybory, przecież dwóch kandydatów zrezygnowało i radną została kandydatka KWW Nasze Grunwaldzkie Nie musimy przeprowadzać żadnego głosowania. Zostajemy bezpieczni w domach. Przecież burmistrz ma zdecydowaną większość, robi i tak co chce. Stać go na drobny ukłon dla dobra demokracji w gminie.
27-03-2020 18:26:07
Nowy
Robert żadnych decyzji nie było. Nikt się nie wycofał. Widzę tylko, że NOG się sypie, zamiast pełnomocnika piszą osoby, z komitetu. Nie zamieszkują wcale na Grunwaldzkim. Jacku czy już wyzdrowiałeś, bo mam wątpliwości czytając, co piszesz.
27-03-2020 18:24:41
Krzychu
Ewa "Na jesieni wybory? Przecież mówią, że będzie kolejna fala zachorowań" I mamy w gminie jasnowidza! Brawo Ewa czy tam Renata, Kataryna czy Coco Jumbo. Drobna uwaga. 19 kwietnia + 9 miesięcy daje nam 19 stycznia. Patrzę, a w kalendarzu 2021 roku ... zima. Coś się Paniom pory roku po kićkały ...
27-03-2020 18:12:12
Krzychu
Wojewodowie przesunęli wybory, które miały odbyć się w niedzielę 22 marca na 19 kwietnia. To pierwsza niedziela po 11 kwietnia czyli terminie do, którego wyznaczono obecnie stan epidemii. Czyli wyznaczył pierwszą niedziele bez stanu epidemii. Na dzień dzisiejszy więc Wojewoda Wielkopolski nie ma podstaw do przesunięcia wyborów, ponieważ dzień 19 kwietnia nie jest objęty na ten moment stanem epidemii.
27-03-2020 18:11:00
Robert
Po tych decyzjach widać, że dla dwóch komitetów najważniejsze są zdrowy rozsądek, dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców... a dla Pań z "Naszego Grunwaldzkiego" (cudzysłów zamierzony) najważniejsze dostać się do koryta... po trupach do celu... zresztą bo to pierwszy raz? aż szkoda słów.
27-03-2020 18:03:57
Krzychu
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, co wspólnego z Osiedlem Grunwaldzkim ma Pani Pełnomocnik Renata Lepczyk ?
27-03-2020 16:34:07
Czak Noris
NOG głosem burmiszczów chce zmieniać kalendarz wyborczy. Szara Eminencja kostrzyńskiej władzy zadecydowała że można wszystko zmienić. Trzeba tylko bardzo tego chcieć.
27-03-2020 16:25:14
Jacek
Patrząc na stanowisko KWW Nasze Grunwaldzkie zaczynam się poważnie zastanawiać czy ten komitet tworzą ludzie dorośli czy też może osoby, którym znacznie bliżej do grona osób przygotowujących się do sprawdzianu ósmoklasisty. Gdy w 1943 r, Jan Karski raportował Roosveltowi o bestialstwie okupanta wobec narodu polskiego, ten się go zapytał o sytuację... koni w Polsce. Z podobną niedorzecznością mamy teraz do czynienia. Mieszkańcy oczekują jasnej odpowiedzi, która mogłaby przerwać dywagacje: czy ww. komitet wycofuje z wyborów swojego kandydata czy też nie robi tego. A otrzymujemy wiadomość, która nic nie wnosi. Szczerze nie interesuje mnie to czy Pełnomocnik tego komitetu wysłał pismo w tej sprawie do Wojewody (który z pewnością ma teraz na głowie znacznie ważniejsze sprawy). Dla mnie równie dobrze Pani Pełnomocnik mogłaby w tej sprawie napisać do Buzza Astrala czy też Zenka Martyniuka - tak czy siak nic z tego konstruktywnego nie wynika. Poza tym, jakie według KWW Nowe Grunwaldzkie miałby podjąć działania Burmistrz Gminy Kostrzyn w sprawie przesunięcia terminów wyborów? Może mnie Pani Pełnomocnik oświeci, bo w odróżnieniu od członków tego komitetu jest prostym człowiekiem, słabo zorientowanym w annałach prawa wyborczego.
27-03-2020 16:02:08
Ewa
Nieznajomość prawa Burmistrza nie usprawiedliwia. Wojewoda Śląski przesunął termin wyborów. Można. Trzeba pisać do Wojewody. A w Kostrzynie burmistrz zamknął urząd i czeka aż inni za niego zadbają o bezpieczeństwo. Skandal! Na jesieni wybory? Przecież mówią, że będzie kolejna fala zachorowań. Skąd kandydat Stasiński wie, co będzie jesienią? Nie zrobili nic tylko w mediach piszą pod publiczkę.
27-03-2020 15:32:18
Kataryna
W innych gminach Wojewoda przesunął wybory. Ciekawi mnie, dlaczego w naszej gminie pełnomocnik Komitetu Renata Lepczyk pisze wniosek do Komisarza i Wojewody, który może przesunąć termin wyborów, a nie robi tego burmistrz Matysek. Ciekawi mnie, dlaczego burmistrz chodzi z zastępcą z propozycjami, a nie robi tego pełnomocnik lub kandydat. Burmistrz nie może być pełnomocnikiem, czy KWW NOG w ogóle ma pełnomocnika?
27-03-2020 14:02:48
REDAKCJA
@Renata Lepczyk: Zgadza się. W tej sprawie dzwoniłem do Pani we wtorek. Również wyslalem maila z zapytaniem o stanowisko KWW Nasze Grunwaldzkie i Państwa kandydatki. Do czasu powstania publikacji odpowiedzi redakcja nie otrzymała. Pozdrawiam
27-03-2020 13:38:14
Red
Neutralny przecież oto chodzi żebyś sie ich bal raz na jakiś czas przed wyborami mówią ze o ciebie dbają a po wyborach cię oleja polityk jak mówi ze ci zabierze to zabierze a jak mówi ze da to mówi, bylebyscie dali mu porządzić .ciekawe kto najwiecej wyciągnie z tarczy antykryzysowej znowu banki bo przecież nie zwykli ludzie?
27-03-2020 13:15:29
Renata Lepczyk
Informacje zamieszczone w artykule są nieaktualne. Pan redaktor zadzwonił do mnie kilka minut po wręczeniu mi pisma przez Burmistrza Gminy Sz. Matyska i jego Zastępcę W. Biskupskiego 24 marca br. W dniu 25 marca po mojej interwencji telefonicznej otrzymałam odpowiedź na pismo z 18 marca. Zgodnie z odpowiedzią otrzymaną z Biura Komisarza Wyborczego w Poznaniu i brakiem działań Burmistrza Sz. Matyska w sprawie przesunięcia terminu wyborów uzupełniających, jako pełnomocnik KWW Nasze Grunwaldzkie wysłałam wniosek do Wojewody Wielkopolskiego o przesunięcie terminu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej. Decyzja należy do kompetencji Wojewody. Liczę, że wybory odbędą się po wygaszeniu epidemii, nie chcę narzucać kiedy te wybory mają się odbyć. Obawiam się nowej fali zachorowań jesienią br.
27-03-2020 11:45:44
Neutralny
Polityka i politycy to największe zło tego świata!
27-03-2020 08:36:30
Jacek
Czytam i widzę, że nie tylko pewien "zwykły poseł" żyje w oderwaniu od rzeczywistości w sprawie przeprowadzenia wyborów. Na dzisiaj jedyną słuszną decyzją jest wycofanie się każdego kandydata, co dwóch jak pokazuje artykuł dwóch już planuje. Ja się zastanawiam dlaczego KWW Nasze Grunwaldzkie nie podjął jeszcze takie decyzji. Tłumaczenie, że "najpierw chcielibyśmy podjąć decyzję wspólną razem, całego komitetu" jest jakieś absurdalne. Jaka decyzja całego komitetu? Przecież to KWW NG to nie jakaś duża partia polityczna gdzie trzeba dokonywać wielu uzgodnień, ale lokalny komitet, który pewnie składa się z dwóch osób (kandydata i pełnomocnika). Od propozycji solidarnego wycofania się kandydatów minęło już chyba 5 dni. Ile mamy jeszcze czekać na decyzję Szanownych Pań? Gdyby w takim tempie podejmowano decyzję w czerwcu 1944 r. to Aliantom nigdy nie udałoby się zająć plaż w Normandii, albo pewnie nawet nie wyruszyliby z portów w Anglii. Liczę na rozsądek KWW Nowe Grunwaldzkie i podjęcie jedynej, słusznej decyzji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: