Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Warszawska: Zlikwidują kilka miejsc parkingowych i zamontują słupki – by nie dochodziło do wypadków - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Warszawska: Zlikwidują kilka miejsc parkingowych i zamontują słupki – by nie dochodziło do wypadków
22-04-2024 08:22   Janusz Ludwiczak
Po południowej stronie ulicy Warszawskiej w Kostrzynie, przy wyjeździe z parkingu pasażu handlowego zlikwidowane zostaną trzy miejsca parkingowe w zatoce, a w ich miejscu zamontowane zostaną słupki – zdecydowali radni z Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej.

Pod koniec marca na ul. Warszawskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca Skody Roomster wyjeżdżając z parkingu pasażu handlowego przy dworcu kolejowym zderzył się z jadącym ulicą Warszawską Nissanem Note. Okazuje się, że w ostatnim czasie widoczność utrudnia zaparkowane auto przy samym wyjeździe.

W ubiegłym tygodniu odbyło się specjalne posiedzenie Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, podczas którego omawiano poprawę bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu w tym miejscu.

Jedną z propozycji był montaż poduszek wiedeńskich i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jednak radni zrezygnowali z tej propozycji ze względu na koszty związane z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu.

– Ludzie zwracają uwagę na zaparkowane samochody, które utrudniają widoczność– mówiła radna Beata Jankowiak.

Ostatecznie zdecydowano o zlikwidowaniu kilku miejsc parkingowych na zatoce postojowej po południowej stronie ulicy Warszawskiej, na wysokości pasażu handlowego.

– Zlikwidowalibyśmy 2 miejsca postojowe przy wyjeździe i jedno miejsce przy przejściu dla pieszych. Na tą chwilę nic innego nie wymyślimy – zaznaczył Ryszard Kubiak, przewodniczący Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– W 2017 roku projekt zatwierdził Zarząd Dróg Powiatowych. Może ktoś nie zwrócił uwagi, że nie powinno być możliwości postoju 10 metrów od przejścia oraz przy skrzyżowaniu. Te samochód nie ma prawa tam stać. Ma przecież tablice rejestracyjne – stwierdził Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Sprawa jest znana policji.

– Sprawdziliśmy właściciela. Nie ma ubezpieczenia OC. Ponadto właściciel od trzech lat nie ma obowiązkowego przeglądu auta. Wystawiony został już mandat w wys. 5 tys. zł. Liczymy, że właściciel w końcu usunie samochód – tłumaczył aspirant Tomasz Grześkowiak, kierownik Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Radni zwracali też uwagę na kolejny problem, który może występować na ulicy Warszawskiej.

– Otwarta została kolejna galeria handlowa, Może dochodzić do wielu kolizji na skrzyżowaniu z Warszawską i Półwiejską – wskazywał radny Szymon Nadolny.

– Tam cały czas był istniejący wyjazd z posesji – wyjaśnił Łukasz Kruszona, inspektor ds. infrastruktury technicznej Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: