Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Apteki, komunikacja, msze św. i sklepy – INFORMATOR na Wszystkich Świętych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Apteki, komunikacja, msze św. i sklepy – INFORMATOR na Wszystkich Świętych
31-10-2019 22:23   Janusz Ludwiczak
Przedstawiamy szczegółowy informator o funkcjonowaniu komunikacji publicznej, dyżurach aptek, mszach św. i podręcznych informacjach w okresie 1 listopada.

Gdy coś boli - apteki

1 listopada w godz. od 14:00 do 18:00 dyżur pełnić będzie apteka "Kostrzyńska" przy ul. Dworcowej 16 w Kostrzynie. Dyżur nocny (w godz. 22:00-8:00) pełni apteka "Rodzinna" przy Rynku 19 w Kostrzynie.
Przez całą czynne są apteki: "Przyjazna" przy ul. Cieszkowskiego 5 w Poznaniu, "Prima" przy ul. Chrobrego 10 we Wrześni oraz w Poznaniu: "Pamiątkowa" - os. Czecha 79 (wieżowiec), „Dom Leków” - ul. Gwarna 5, „Wielkopolska” - al. Solidarności 36, "Dr Max" - ul. Piątkowska 87a, Głogowska 120 i Marcelińska 80 oraz „Dbam o Zdrowie” - ul. 23 Lutego 18.

Msze święte
• Fara (Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła), Kostrzyn ul. Średzka 8 – msza św. tylko o godz. 9:00 w kościele. O godz. 13:30 procesja i msza św. na cmentarzu. W Dzień Zaduszny msze św. o godz. 8:00 i 12:00
• Parafia bł. Jolanty, Kostrzyn ul. Wyszyńskiego – 8:30, 10:30. W Dzień Zaduszny - 8:30, 19:00
• Parafia NMP Wniebowziętej CZERLEJNO – 8:00 w kościele, 11:00 z procesją na cmentarzu. Dzień Zaduszny - 10:00, 17:00.
• Parafia Św. Kazimierza GUŁTOWY – 8:30 (w kościele), 12:00 - na cmentarzu. Dzień Zaduszny - 10:00, 17:00, 19:00
• Parafia NMP Szkaplerznej IWNO – 9:00, 11:00.
• Parafia Św. Mikołaja SIEDLEC – 9:00 (w kościele), 13:00 - na cmentarzu. Dzień Zaduszny - 9:00, 18:00.
• Parafia Św. Jadwigi SIEKIERKI – 8:30, 10:00, 11:30 (z procesją na cmentarz).

Zabrakło chleba lub soku - czynne sklepy

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów będzie zamknięta. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. Zakaz handlu nie dotyczy też stacji paliw.

Komunikacja
• 1 listopada nie będzie funkcjonować Kostrzyńska Komunikacja Publiczna – na trasy nie wyjadą autobusy linii nr 460, 461, 462, 463, 464 i 465.
• Pociągi Kolei Wielkopolskich będą jeździć tak jak w niedzielę.
• Zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy będą jeździć autobusy linii nr 486 z Siekierek do Swarzędza oraz linii nr 431 z Trzeku do Poznania i Kleszczewa.

Organizacja ruchu w rejonie kostrzyńskiego cmentsarza

Na drodze krajowej nr 92, na wysokości kostrzyńskiego cmentarza obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W dniu 1 listopada całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta będzie ulica Cmentarna wzdłuż nekropolii (od ulicy Okrężnej do skrzyżowania z Mickiewicza). Wprowadzony zostanie ciąg pieszy.
Zakaz ten dotyczy osób niepełnosprawnych oraz pojazdów dowożących osoby starsze, dla których przewidziano parking po prawej stronie ul. Cmentarnej (wzdłuż drogi krajowej nr 92).

Ulica Mickiewicza będzie jednokierunkowa na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicą Okrężną. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku północnym, tj. w stronę Gwiazdowa i Tarnowa.

Kierowcy będą mogli pozostawić swoje pojazdy na ulicy Mickiewicza. Parkowanie będzie dozwolone po lewej stronie na odcinku od Rynku do Okrężnej.

Parkingi utworzone zostaną również w rejonie ul. Polnej (pomiędzy Okrężną i drogą krajową nr 92). Tymczasowe parkingi przewidziano również w obrębie skrzyżowania ulicy Okrężnej z Polną. Ponadto płatny parking uruchomiony zostanie na działce w pobliżu cmentarza (pomiędzy ulicą Cmentarną i Mickieiwcza).

W czwartek i piątek na terenie tzw. "nowego cmentarza" ustawione będą toalety.

Przy innych cmentarzach w gminie – w Siedlcu, Gułtowach, Czerlejnie czy Siekierkach nie są planowane zmiany w organizacji ruchu. Mogą jedynie zostać wprowadzone ograniczenia prędkości.


Mapa: Urząd Miejski w Kostrzynie


R E K L A M A

Komentarze (2)

01-11-2019 08:20:34
.
Bo to Kostrzyn jest. Smutne miejsce w równie smutnym kraju, rzadzone przez ludzi o conajmniej dziwnym tzw. zdrowym rozsądku.
31-10-2019 23:43:26
Juri
Komunikacja miejska w momentach najbardziej przydatnych nie działa...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wenezuela - kraj utracony" - spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

21

lut

11:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Niemiecka natura" - spotkanie z muzyką dla dzieci

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: