Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwiedziliśmy groby bliskich {◎ FOTOREPORTAŻ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Odwiedziliśmy groby bliskich {◎ FOTOREPORTAŻ}
03-11-2018 12:41   Janusz Ludwiczak
Dzień 1 listopada okazał się wyjątkowo spokojny dla kostrzyńskiej Policji. Nie doszło do żadnego wypadku, kolizji ani kradzieży. W czwartek opustoszały ulice w Kostrzynie, a całe życie miasta i wsi przeniosło się na cmentarze.

Słoneczna pogoda sprzyjała w czwartek odwiedzinom bliskich na cmentarzach. Najwięcej osób pojawiło się na nekropoliach podczas polowych mszy świętych i procesji. Nabożeństwo na kostrzyńskim cmentarzu zostało odprawione o godz. 13:30, pół godziny wcześniej w Siedlcu, w samo południe w Gułtowach i w Siekierkach. Jedynie po zakończonych nabożeństwach w pobliżu cmentarzy tworzyły się spore korki.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono jedynie w rejonie cmentarza w Kostrzynie. I tak na drodze krajowej nr 92 jeszcze do niedzieli obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W środę i czwartek dla ruchu kołowego zamknięta była ulica Cmentarna (od nekropolii do Okrężnej), a ulica Mickiewicza była jednokierunkowa od Rynku do skrzyżowania z ul. Okrężną.

Dzień 1 listopada okazał się wyjątkowo spokojny dla kostrzyńskiej Policji.

– Nie zgłoszono nam żadnej kolizji ani kradzieży na szkodę uczestników uroczystości w rejonie Cmentarza. Nie doszło do zakłócania porządku publicznego. Wśród kierujących samochodami widać było wzajemną życzliwość co bardzo pomogło w rozładowaniu drobnych korków na drodze – informuje asp. szt. Krzysztof Kliński, komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Przed cmentarzem w Kostrzynie oraz w Siekierkach Wielkich członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań już po raz trzeci zorganizowali kwestę na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W tym roku akcja jest szczególna ze względu na przypadającą 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Jak już informowaliśmy kostrzyński ratusz nie zdecydował się 1 listopada uruchomić ani jednego autobusu na cmentarze. Mimo iż przy niektórych cmentarzach znajdują się przystanki autobusowe to we Wszystkich Świętych na grób bliskich można było dojechać tylko autem lub dojść pieszo. Co ciekawe we Wrześni na cmentarz komunalny dojeżdżały bezpłatne autobusy i to na aż trzech liniach. Również w Poznaniu do największych nekropolii kursowały dodatkowe linie tramwajowe. W ten sposób miasta zachęcają mieszkańców do rezygnacji z podróży własnym autem, uniknięcia stania w korkach i martwienia się ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego. Więcej o tym w artykule: a cmentarz tylko autem lub pieszo.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

20

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Patriot Mieścisko

22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: