Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Banery kandydatów zostały powieszone w miejscach niedozwolonych? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Banery kandydatów zostały powieszone w miejscach niedozwolonych?
11-10-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
Na latarniach przy drogach czy nawet pod tablicami sołectw pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów PiS do Sejmu.

O północy kończy się kampania wyborcza. Kilka dni temu plakaty Szymona Szynkowskiego vel Sęka, wiceministra spraw zagranicznych, startującego z trzeciego miejsca listy PiS pojawiły się na latarniach przy drodze z Siedlca do Gułtów, a także pod sołeckimi tablicami informacyjnymi m.in. w Brzeźnie. Plakat kandydata został powieszony również na kilku latarniach w centrum Kostrzyna.

Z kolei na latarniach przy ul. Poznańskiej i Wrzesińskiej pojawiły się plakaty wyborcze Małgorzaty Stryjskiej, kandydatki PiS.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Gminy Kostrzyn wyznaczone zostały miejsca, przeznaczone na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych. Są to: słup ogłoszeniowy na Rynku w Kostrzynie, słup ogłoszeniowy na Targowisku Miejskim przy ul. Piasta w Kostrzynie, tablice ogłoszeń w sołectwach Gminy Kostrzyn, obszar przy drogach powiatowych, w granicach miasta (ulice: Średzka, Grunwaldzka Powstańców Wlkp. Mickiewicza, Warzywna) i pozostałe ulice w granicach miasta Kostrzyna oraz obszar przy drogach gminnych.

"W innych miejscach niż wyżej wymienione umieszczanie plakatów lub haseł wyborczych wymaga uzgodnienia z właścicielem lub zarządcą nieruchomości. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów" – czytamy w zarządzeniu burmistrza.

Czy plakaty zostały rozwieszone nielegalnie czy jednak komitet wyborczy otrzymał pozwolenie na zamieszczenie materiałów? Do sprawy wrócimy.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

kwi

14:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Las PuszczykowoODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Wełna SkokiODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

18

kwi

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Serce od Serca" - warsztaty szycia poduszek dla kobiet po masketomii
w godz. 10:00-13:00

19

kwi

16:30
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS KicinODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

Kostrzyn
Wybory uzupełniające w okręgu nr 9 do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz zarazić się koronawirusem?

TAK, to realna groźba

TROCHĘ, więc staram się zachowywać środki ostrożności

NIEZBYT, pozostanie w domu pomoże opanować epidemię

NIE, to mało prawdopodobne


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: