Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 160 psów i blisko 40 kotów czeka na nowy dom - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 160 psów i blisko 40 kotów czeka na nowy dom
06-10-2019 16:34   Janusz Ludwiczak
W piątek przypadł Światowy Dzień Zwierząt. Zaglądamy do schroniska w Skałowie. Na nowy dom wciąż czeka ponad 160 psów i blisko 40 kotów.

Światowy Dzień Zwierząt nie przypadkowo obchodzony jest 4 października. Właśnie wtedy przypada św. Franciszka, patrona zwierząt i ekologii.

ZOBACZ TAKŻE: Z ważącym ponad 2 kg łańcuchem w obronie zwierząt

W piątek zajrzeliśmy do schroniska w Skałowie. Na nowy dom czeka obecnie ponad 160 psów i blisko 40 kotów.

– Mamy wciąż ok. 75% współczynnik adopcji. Dla przykładu w sierpniu trafiły do nas 53 zwierzęta - 37 psów i 16 kotów, a nowy dom znalazło 38 psów i tylko 6 kotów – wylicza Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Skałowie.

Schronisko wciąż poszukuje osób, które chciałby przygarnąć psa lub kota.

– Mamy jednak określone procedury. Z osobą, która jest zainteresowana adopcją przeprowadzamy rozmowę, wypełniamy ankietę. Pytamy o warunki mieszkaniowe, czy są w domu dzieci. Potem następuje zapoznanie z psem czy kotem, wspólny spacer, zaaklimatyzowanie się. Patrzymy jak dany zwierzak reaguje na ewentualnego przyszłego właściciela. Nie chcielibyśmy, by za chwilę piesek czy kotek do nas wracał, czy był znów bezdomny – zaznacza dyrektor Paweł Kubiak.

W schronisku pojawiło się kilka nowości. Wolierę, czyli wybieg otrzymały koty, którą zasponsorował prywatny przedsiębiorca Ireneusz Szpot.

Na terenie schroniska działa już cmentarz i krematorium.

– Wiele czworonogów traktowanych jest jako członek rodziny. Prawo zabrania niestety zakopywania zwierząt na własną rękę. W zasadzie jedyna możliwość to oddanie zwierzęcia do weterynarza, co wiąże się z utylizacją. Dlatego powstał u nas cmentarz dla psów i kotów. Spoczywają u nas pierwsze czworonogi. Działa też u nas krematorium. Pies lub kot może być pochowany w urnie tekturowej lub metalowej. Skończyliśmy też budowę ściany pamięci, gdzie będzie znajdował się mogiła zbiorowa – objaśnia dyrektor schroniska.

Skałowskie schronisko to również nieoceniona pomoc wolontariuszy, współpracowników, którzy pracują na dwie zmiany, a nawet na trzy, bo również w nocy jest osoba czuwająca nad bezpieczeństwem czworonogów. Placówka każdego dnia potrzebuje nawet 70 kilogramów karmy.

– Potrzebujemy karmy zarówno suchej jak i mokrej, najlepiej lepszej klasy. Na szczęście z pomocą przychodzą uczniowie szkół, którzy często organizują zbiórki. Przychodzą do nas również młode pary, które przekazują karmę dla zwierząt. Nowożeńcy zaznaczają gościom i rodzinie, że woleliby zamiast kwiatów otrzymać właśnie karmę, którą potem przekażą do schroniska – podsumowuje Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Schronisko dla zwierząt w Skałowie można wesprzeć również przekazując dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie
98 1090 1450 0000 0001 3127 8097
Tytuł wpłaty: Pomoc dla Schroniska
(Całość wpłaty przekazywana jest na pomoc podopiecznym naszego Schroniska).

Na początku przyszłego roku wypełniając PIT za 2019 roku można również przekazać 1% podatku dochodowego – numer KRS: 0000490587.

Więcej informacji o schronisku oraz psach i kotach do adopcji można znaleźć na stronie internetowej: www.schronisko-skalowo.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

maj

19:30
CZERLEJNO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejno

21

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Wróblewo

19:00
TARNOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Tarnowo

22

maj

17:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Węgierskie

19:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejnko

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: