Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znaleziona w zawiązanym worku suczka dochodzi do siebie w schronisku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Znaleziona w zawiązanym worku suczka dochodzi do siebie w schronisku
30-01-2019 21:15   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy znalezionej suczki, która leżała w zawiązanym worku przy dojeździe do drogi S5 w pobliżu węzła Iwno.
– Piesek jest bardzo fajny, dobrze to zniósł, ma fajny charakter. Pozostają niewiadomą okoliczności tego przykrego incydentu. Suczka nie miała chipa, nie znają ją weterynarze z okolic – mówi Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie. Suczka obecnie przebywa w schronisku. Jeśli po dwóch tygodniach nie zgłosi się właściciel zostanie przeznaczona do adopcji.

Przypomnijmy. W niedzielę na drodze prowadzącej z Buszkówca do łącznika z drogą ekspresową S5 przy węźle "Iwno" jeden z mieszkańców znalazł żywego psa w zawiązanym worku. Pieska do schroniska w Skałowie przywieźli pracownicy kostrzyńskiego Zakładu Komunalnego.

– Pieska znalazł jeden z mieszkańców przy zjeździe z S5. Suczka leżała przy drodze w całkowicie zawiązanym worku. Pieska przywieźli do nas pracownicy Zakładu Komunalnego. Pozostają niewiadomą okoliczności tego przykrego incydentu. Suczka nie miała chipa, nie znają ją weterynarze z okolic. Na szczęście mamy rzadko tego typu przypadki, ale zdarzały się sytuacje, że trafiły do nas szczeniaki, które były wystawione na przystanku – powiedział Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Suczka dochodzi do siebie w schronisku. Na szczęście jest w dobrym stanie.

– Piesek jest bardzo miły, ma fajny charakter. Suczka pozostaje na razie u nas. Jak każdy znaleziony pies pozostaje w kwarantannie. Czekamy na właściciela. Jeśli po dwóch tygodniach nie zgłosi się nikt pies przechodzi szczepienia. Suczka później przejdzie sterylizację. Po dwóch tygodniach może być przeznaczona do adopcji – wyjaśnia Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Schronisko nie zdecydowało się na razie zgłosić sprawę na Policję. Osoby, które rozpoznają psa proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 783 55 22 72.

– Czekamy na projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która wprowadzi obowiązek chipowania psów niezależnie od tego czy jest to kundelek czy szczeniak. Będzie centralna baza danych. Będzie to duży krok w walce z bezdomnością zwierząt – zaznacza Paweł Kubiak, dyrektor schroniska.

Sprawcy, który porzucił psa w zawiązanym worku za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do 5 lat więzienia.


Fot: Schronisko dla zwierząt w Skałowie

ZOBACZ TAKŻE: W pobliżu węzła S5 "Iwno" znaleziono psa w worku! Suczka trafiła do schroniska

ZOBACZ TAKŻE: "180 psów i 20 kotów wciąż czeka na nowy dom" – zaglądamy do Schroniska w Skałowie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

01-02-2019 21:24:48
Zeek
A może byśmy dzięki tej stronie próbowali znaleźć właściciela tej psiny? lPrzecież ma o a ok. 10-12 lat. I sąsiedzi na pewno wiedzą czyja ona jest. Warty by takim właścicielom "i urwać nóżkę"?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

22

sie

21:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
"Ciemność dnia, światła nocy" - spotkanie popularnonaukowe z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i dziennikarzem naukowym

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: