Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko 300 osób przebiegło przez Kostrzyn {◎GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Blisko 300 osób przebiegło przez Kostrzyn {◎GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM}
03-06-2019 00:14   Janusz Ludwiczak
Pomimo blisko 30-stopniowego upału 287 osób wzięło udział w Kurdeszowej (Za)Dyszce, która odbyła się w niedzielne popołudnie. Biegacze mieli do pokonania dystans o długości 5 lub 10 km.

Dokładnie 287 zawodników w wieku od 17 do 69 lat pojawiło się na starcie 7. Kurdeszowej (Za)Dyszki. Biegacze mieli do pokonania jedno kółko przez centrum Kostrzyna o długości 5 kilometrów lub dwa okrężenia (po 10 km). Trasa biegu prowadziła ulicami: Powstańców Wielkopolskich – rondo Wadyńskiego – Wrzesińska – Rynek – Poznańska – nawrót przy stacji paliw Orlen – Kościuszki – 20 Października – Braci Drzewieckich – Hallera – Poznańska – Półwiejska – Chopina – Wieniawskiego – Kosynierów – Półwiejska – Warszawska – Średzka – Powstańców Wielkopolskich.

– Dziś już z żoną biegliśmy przedpołudniem w Swarzędzu w Szpocie na 10 km, tutaj w Kostrzynie będę biegł jako strażak OSP również na 10 km. Warto biegać dla zdrowia. Trzy lata temu ważyłem 120 kg, a teraz ważę 80. Zaczynałem biegając po kilometrze co 2-3 dni, jednak na początku miałem problemy z przebiegnięciem tak krótkiego dystansu bez przerw. Dzisiaj biegam po ok. 20 km trzy razy w tygodniu. W Kostrzynie biegnę drugi raz. Jest tutaj doskonała publiczność i fajnie, że na trasie polewają nas wodą, zwłaszcza w taki upał jak dziś – powiedział Marek Kościelniak.

– Chce sprawdzić swoje możliwości, biegnę na 5 km. Warto biegać dla zdrowia, biegam od 6 lat – zaznacza Daniel Rubiś.

– Przyjechałyśmy aż z Bydgoszczy, takie biegi to też sposób na zwiedzanie kraju. Startujemy w możliwych biegach, lubimy dyszki. Warto biegać dla własnego lepszego poczucia, dla endorfin, które potem sprawiają, że jest się szczęśliwym. No i można jeść czekoladę bezkarnie – przekonują Jolanta Krzemińska i Anna Szpyt.

– Jestem z Wrześni. Biegam już od półtorej roku. Dlaczego warto biegać? Przede wszystkim dla zdrowia – uważa Wiola Hulewicz.

Bieg na dystans 5 km pierwszy ukończył Paweł Świątkowski, który pokonał trasę w ciągu 17 minut i 18 sekund. Tuż za nim był Mateusz Tyll z czasem 17 min i 33 sek, a trzeci do mety dobiegł Dawid Dąbrowski (18:15). Wśród pań pierwsza do mety dobiegła Dominika Kłoda z czasem 19 minut i 10 sekund, jako druga 5 km ulicami Kostrzyna przebiegła Żaneta Obora (21:29), a trzecia na mecie była Marta Sip (22:46).

W dłuższym dystansie, w kategorii Open pierwszy bieg ukończył Dawid Jagła. Pokonanie 10 km zajęło mu 35 minut i 14 sekund. Drugi na mecie był Dawid Lipowy z czasem 36 minut i 3 sekundy, a tuż za nim dobiegł Krzysztof Terlecki (37:13). Pierwsza kobieta, Ukrainka Iryna Masnyk pojawiła się na mecie po 38 minutach i 9 sekundach. Druga do mety dobiegła Agnieszka Ślebioda z czasem 43 minuty i 22 sekundy, a trzecia bieg na 10 km ukończyła Anna Nowak z Siekierek Wielkich z czasem 43:22.

Zwycięzca biegu na dystans 10 km otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł, za drugie miejsce - 400 zł, a za trzecie - 300 zł. Z kolei osoba, która jako pierwsza dobiegnie do mety w biegu na dystans 5 km otrzyma nagrodę 300 zł (za 2 miejsce przewidziano 200 zł, za trzecie - 100 zł).

Wśród wszystkich biegaczy rozlosowany został bon o wartości 1 tys. zł na wakacje, do tego najlepsi Kostrzyniacy otrzymali nagrody finansowe i bony o wartości od 250 do 500 zł. Ponadto każdy uczestnik otrzymał nie tylko pamiątkowy medal, ale również okolicznościowy kubek i koszulkę.

Równocześnie wraz z Kurdeszową (Za)Dyszką odbyła się szósta edycja Indywidualnych i Drużynowych Otwartych Powiatowych Mistrzostw Strażaków Ochotniczej, Państwowej Straży Pożarnej i Policjantów w biegu na 10 km oraz piąta Biegu Samorządowca o Puchar Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

7. Kurdeszową (Za)Dyszkę transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo przez nasz profil. Poniżej filmowa relacja:


Komentarze (1)

03-06-2019 08:57:13
Jolanta Krzemińska
Co to był za bieg! co to za kibice-wspaniali mieszkańcy! Pozdrawiam z Bydgoszczy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: