Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sołectwo Węgierskie chce pomóc ciężko choremu Ignasiowi - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Sołectwo Węgierskie chce pomóc ciężko choremu Ignasiowi
06-05-2019 00:24   Janusz Ludwiczak
Ignaś zmaga się z rzadką chorobą genetyczną HLH. Chłopczyk poddawany jest chemii oraz kuracji sterydowej. By dziecko mogło przeżyć potrzebny jest przeszczep szpiku. 26 maja sołectwo Węgierskie-Ługowiny organizuje festyn dla cierpiącego Ignasia.

Ignaś ma 18 miesięcy. Dziecko cierpi na rzadką chorobę genetyczną HLH – limfohistiocytoza hemofagocytarna.

– W tej chwili dziecko jest szykowane na podanie chemii oraz kurację sterydową. Aby mogło żyć konieczny jest przeszczep szpiku. Wkrótce zostanie ogłoszona zbiórka poprzez fundację. Ignaś nie ma na szczęście białaczki, ale ma kłopoty z pracą nerek i gorączkuje. Kilka dni temu przeszedł zabieg wszczepienia centralnego cewnika. Stan zdrowia delikatnie się poprawił ale nadal jest poważny z uwagi na to ze nie ma konkretnej diagnozy co jest przyczyna niszczenia szpiku – wyjaśnia Marzena Pietraszewska, sołtys Sannik, wolontariuszka.

Ruszyła zbiórka żywności dla maluszka. Potrzebne są: Pampersy (rozmiar 5), Mleko Bebiko 3 i środki czystości.

– Osiemnastomiesięczny Ignaś jest przygotowywany do podania chemii, niezbędny jest również przeszczep szpiku-liczymy na Państwa pomoc. Najbliższa rodzina będzie zgłaszania do badania szpiku, lecz może się tak zdarzyć że nie będzie zgodności. I tu również prośba kto może niech będzie w pełnej gotowości.
Kolejny problem to dom, aby Ignaś wrócił do domu potrzebny jest kapitalny remont. Ważne jest by mieszkanie było czyste oraz sterylne by nie pogłębiało choroby chłopca
– dodaje Marzena Pietraszewska.

Z pomocą Ignasiowi rusza również sołectwo Węgierskie-Ługowiny.

– 26 maja od godz. 13 organizujemy festyn charytatywny dla Ignasia. Zapraszamy do pomocy oraz liczymy na państwa wysoką frekwencję i zaangażowanie – zapowiada Mirosław Kucharski, sołtys Węgierskiego.

Więcej informacji udzielają: Marzena Pietraszewska (tel. 781 763 413) oraz Mirosław Kucharski (tel. 608 097 401).


Fot: arch.pryw.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: