Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marszałek wszczął postępowanie w sprawie budowy ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej 92 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Marszałek wszczął postępowanie w sprawie budowy ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej 92
22-02-2019 17:03   Janusz Ludwiczak
Marszałek województwa wielkopolskiego rozpoczął postępowanie w sprawie nałożenia na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązku ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia wzdłuż drogi krajowej nr 92 w Kostrzynie. Jak już informowaliśmy w ciągu trzech lat przy "92" mają pojawić się ekrany akustyczne.

O sprawie informowaliśmy w grudniu. Ekrany akustyczne mają powstać wzdłuż drogi krajowej nr 92 na terenie miasta Kostrzyna na wniosek mieszkańców, którzy od lat zmagają się z dużym hałasem. Ich domy położone są często przy samej drodze, a każdego dnia "92-jkę" pokonuje 19 tysięcy pojazdów, zaś w godzinach nocnych jest to ok. 1,6 tys. samochodów. Więcej w artykule: W Kostrzynie wzdłuż drogi krajowej 92 mają powstać ekrany akustyczne.

W tym tygodniu marszałek wszczął postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązku ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia, na nieruchomości położone wzdłuż odcinka drogi krajowej nr 92 od km 200+632 do km 204+284 w miejscowości Kostrzyn.

Z dokumentacją sprawy można zapoznać się w siedzibie Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu (pokój nr 1045).

Ewentualne uwagi i wnioski można składać w siedzibie Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (sekretariat – X piętro, pokój nr 1048) lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Departament Środowiska – al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w formie pisemnej, ustnie do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: dsr.sekretariat@umww.pl.

Ekrany akustyczne mają powstać przede wszystkim po południowej stronie drogi krajowej nr 92, miejscami po stronie północnej (czyli przy jezdni w kierunku Poznania). Bariery mają zostać zbudowane od budowanej Biedronki do wysokości ulicy Mickiewicza oraz równolegle do ulicy Szewskiej i Rzemieślniczej.

Plany zakładają, że ekrany akustyczne wzdłuż DK92 mają powstać do 2021 roku. Inwestycja ma być realizowana z budżetu państwa i GDDKiA.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

16:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

24

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

26

paź

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
"Sobota dla zdrowia" - bezpłatne badania profilaktyczne:
pomiar ciśnienia, badanie EKG, poziomu cukru we krwi, porady dietetyka, konsultacje neurologiczne i okulistyczne

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: