
W ramach inwestycji wymienione zostały już okna, a budynek przechodzi termomodernizację.
– Podjęliśmy decyzję o likwidacji podjazdu dla osób niepełnosprawnych zastępując go nową windą. W części mieszkaniowej, na korytarzach, wymieniona zostanie instalacja elektryczna i zamontowane energooszczędne oświetlenie ledowe. Tak jak zapowiadałem od blisko roku, podczas spotkań z mieszkańcami oraz w indywidualnych rozmowach, w ramach robót dodatkowych głównemu wykonawcy prac firmie Nova Term Sp. z o.o. Sp. k. zlecone zostało oszacowanie prac związanych z generalnym remontem wnętrza budynku, w którym świadczone są usługi opieki zdrowotnej – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.
Okazuje się, że ośrodek zdrowia w Gułtowach nie był remontowany od ponad 30 lat. W ramach inwestycji przewidziano wymianę instalacji elektrycznej i ogrzewania, modernizacja oświetlenia na bardziej energooszczędne ledowe, wymianę systemu ogrzewania czy remont toalet. Ponadto zmodernizowane zostaną gabinety lekarskie.
Obecnie przychodnia w Gułtowach jest nieczynna.
– Przypomnę, że dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to remontowany był Ośrodek Zdrowia w Dominowie. Wówczas mieszkańcy Dominowa korzystali z Ośrodka Zdrowia w Gułtowach. Szacowany czas niezbędny do wykonania prac to okres 3-4 miesięcy.
W celu zabezpieczenia Państwa potrzeb z zakresu Poradni Lekarza Rodzinnego zwróciłem się z zapytaniem do innych Poradni Lekarza Rodzinnego co do możliwości tym czasowego świadczenia usług. Poradnie Lekarza Rodzinnego działające w najbliższej odległości dla Mieszkańców Drzązgowa, Gułtów, Siedlca, Siedleczka i Brzeźna wyraziły deklarację zapewnienia pełnej opieki zdrowotnej – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.
Pacjenci mogą korzystać z Przychodni Kamed (Kostrzyn, ul. Warszawska 4a), Poradni Lekarza Rodzinnego (Kostrzyn, ul. Narcyzowa 16), Przychodni Zespołu Lekarza Rodzinnego Sanus (Kostrzyn, ul. Braci Drzewieckich 1) oraz Przychodni Lekarza Rodzinnego Clipmed (Dominowo, ul. Centralna 8).
– Pragnę zapewnić Państwa, że po przeprowadzeniu kompleksowej modernizacji, Ośrodek Zdrowia w Gułtowach będzie nowoczesnym obiektem ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie gotowy to świadczenia usług z zakresu Poradni Lekarza Rodzinnego jak również przygotowany do świadczenia usług z zakresu diagnostyki (pobór krwi). Naszym celem jest aby w Ośrodku Zdrowia w Gułtowach swoje miejsc znaleźli również specjaliści – podsumowuje burmistrz.
Fot: Janusz Ludwiczak
| Aktualności |
| najnowsze | najpopularniejsze |
· Oświetlono główną drogę w Brzeźnie
(10-06-2026 06:33)
· Mężczyzna przetransportowany śmigłowcem LPR po wypadku na posesji w Kostrzynie
(08-06-2026 01:14)
· Wiatrak-koźlak z dofinansowaniem. Powstanie też makieta
(06-06-2026 10:09)
· Do Jagodna będzie dojeżdżał autobus z Pobiedzisk
(06-06-2026 09:39)
· Nietrzeźwi kierowcy, kradzieże i oszustwa. Intensywny maj w gminie Kostrzyn
(05-06-2026 07:45)
· Zablokowana DK92 po wypadku 4 pojazdów. Korki na ulicach Kostrzyna {AKTUALIZACJA}
(28-11-2025 15:45)
· Przebudowa kostrzyńskiego Rynku stała się faktem. Za kilka dni ruszą prace na Poznańskiej
(15-10-2025 07:33)
· W kwietniu zamkną "dużą Biedronkę" przy Poznańskiej
(19-03-2026 08:15)
· W Drzązgowie odbyły się gminne dożynki {►FILM,◎GALERIA ZDJĘĆ}
(03-09-2025 04:56)
· Nastolatek został potrącony przy dworcu w Kostrzynie – lądował helikopter LPR
(04-09-2025 05:26)
| Niezapominajka |
cze
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Pompa Team II Jarosławiec
16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Victoria II Września
cze
Iwno
Święto wianków
cze
17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Sparta Orzechowo
sie
19:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
XXVI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje"
| Sonda |
| Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(27-08-2018 00:00)
Zapisz się na listę mailingową:







