Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dwa lata utrudnień na krajowej "92" w Swarzędzu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Dwa lata utrudnień na krajowej "92" w Swarzędzu
22-09-2023 14:02   Janusz Ludwiczak
Kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 do i z Poznania czekają poważne utrudnienia. Trwa przebudowa wiaduktów nad ulicą Piaski w centrum Swarzędza. Ruch odbywa się tylko jedną nitką.

Od czwartku ruch w obie strony odbywa się tylko nitką północną, czyli tą prowadzącą w kierunku Poznania.

– Zakończyły się prace związane z montażem ścianek szczelnych w pasie rozdziału oraz wycinką drzew kolidujących z inwestycją. Ruch został przełożony na jezdnie w kierunku Poznania, dzięki czemu możliwa jest rozbiórka ustroju nośnego na drugiej jezdni (w kierunku Warszawy). W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową – objaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziałku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont miał początkowo ruszyć w połowie maja, jednak okazało się, że prac nie można rozpocząć.

– Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja br. okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września br. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie – informował Marcin Kucharczak, zastępca Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Wiadukt w ciągi drogi krajowej nr 92, nad ulicą Piaski zostanie wyburzony, a jego miejscu powstanie nowy obiekt.

– Kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi. W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa wiaduktów w ciągu DK92 nad ul. Piaski w Swarzędzu będzie kosztować blisko 16 milionów złotych (15 922 756,13 zł). Inwestycję tą zrealizuje wyłoniona w przetargu spółka Strabag. Prace potrwają aż dwa lata – do połowy 2025 roku.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: