Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę Tour de Pologne – po południu będą utrudnienia w ruchu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W sobotę Tour de Pologne – po południu będą utrudnienia w ruchu
28-07-2023 23:13   Janusz Ludwiczak
Kilkuset kolarzy wystartuje w sobotę w 80. Tour de Pologne. W związku z organizacją wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu w ciągu drogi krajowej nr 92, a także w Iwnie, Kostrzynie, Czerlejnku, Czerlejnie, Klonach, Ługowinach i Węgierskim.

Tour de Pologne po 16 latach powraca do Wielkopolski. Pierwszy etap wyścigu kolarskiego wystartuje w sobotę punktualnie o godz. 12:00 z Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa prowadzić będzie dalej ulicą Bukowską w kierunku Przeźmierowa i dalej przez Kiekrz, Suchy Las, Biedrusko, Bolechowo, Murowaną Goślinę, Kiszkowo, Pobiedziska, Kostrzyn, Środę Wielkopolską, Zaniemyśl, Kórnik, Rogalin, Mosinę, Puszczykowo i Komorniki. Meta liczącego prawie 184 kilometrów pierwszego etapu 80. Tour de Pologne znajdować będzie się na Torze Poznań.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji – zapowiada Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Pozostałe sześć etapów, liczącego łącznie 1130 kilometrów 80. Tour de Pologne zaplanowano na trasach: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, Katowice oraz Zabrze – Kraków.

Utrudnienia dla kierowców:

W związku z wyścigiem w sobotę wystąpią utrudnienia w ciągu drogi krajowej nr 92. Na ok. 40 minut przed planowanym przejazdem peletonu (od ok. godz. 13:30) wstrzymany zostanie ruch na skrzyżowaniu z ul. Wrzesińską w Kostrzynie.

Ponadto zamknięty będzie węzeł Iwno, jednak przejazd samą drogą ekspresową S5 zarówno w kierunku Gniezna, jak i Kostrzyna będzie możliwy.

W godz. od 13:00 do ok. 14:30 zamknięte dla ruchu będą:
• droga z Pobiedzisk przez Kociałkową Górkę do Iwna;
• ul. Gnieźnieńśka w Iwnie;
• ul. Wrzesińska w Kostrzynie;
• ul. Rynek w Kostrzynie;
• ul. Poznańska (od Rynku do Półwiejskiej) w Kostrzynie;
• ul. Półwiejska (na odcinku od Poznańskiej do Warszawskiej) w Kostrzynie;
• ul. Warszawska (od przejazdu do tunelu);
• ul. Średzka (od Kilińskiego do Powstańców Wielkopolskich) w Kostrzynie;
• tunel;
• ul. 3 Maja (od ronda Południowego przy tunelu do Grunwaldzkiej) w Kostrzynie;
• ul. Grunwaldzka w Kostrzynie;
• droga Kostrzyn – Czerlejno;
• ul. Jesionowa w Czerlejnku;
• ul. Kostrzyńska w Czerlejnie;
• ul. Klonowska w Czerlejnie;
• droga Czerlejno – Klony;
• droga Klony – Ługowiny – Węgierskie – Pławce – Środa Wlkp.

Ponadto na ul. Poznańskiej w Kostrzynie wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania.

Ruch pojazdów wstrzymywany będzie na ok. 40-50 minut przed planowanym przyjazdem peletonu i będzie wznawiany bezpośrednio po jego przejechaniu uczestników. Ruch poprzeczny będzie nadzorowany przez policję i wstrzymywany tylko na czas przejazdu uczestników i pojazdów wyścigu.Map: Urząd Miejski w Kostrzynie


R E K L A M A

Komentarze (26)

31-07-2023 18:03:34
KolarzAmatorMieszkaniec
Szanowni wyborcy! Dobrze się zastanówcie przy urnie wyborczej za jakiś czas. Oby sobotni TdP nie był pierwszą i istanią imprezą w gminie! Oby nie nastały czasy uwsteczniania!
31-07-2023 15:46:54
Obserwator życia gminnego i nie tylko
Mati, nie mam na imię Renata, ale Twoją próbę skierowania uwagi jakoby moje wpisy były wpisami p. Renaty odbieram jako poddanie się i przyznanie mi racji, że pieniądze można było wydać znacznie lepiej. Dziękuję
31-07-2023 15:40:30
Mati
@Obserwator życia gminnego i nie tylko: Renata mało Tobie... Sokoły mało dostają? Daj już sobie kobieto spokój... Nuuudzisz.... Mieszkańcy już dawno pokazali, że nie chcą znów Renaty L. w tej gminie...
31-07-2023 15:20:09
Obserwator życia gminnego i nie tylko
Panie Piotrze: "Ja rozumiem, że można pieniądze przeznaczyć na inny cel, zawsze się coś znajdzie innego ale proszę o napisanie na co można było wydać 35 tys. żeby było to z podobnym rozmachem" - tutaj różnimy się diametralnie, bo te 35 tysięcy złotych można było wydać znacznie lepiej, choćby na większe dofinansowania do działających w Kostrzynie i gminie klubów i stowarzyszeń, także sportowych albo na zwiększenie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z naszej gminy, która odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej. Gmina właśnie podała informację o możliwości składania wniosków o stypendia. Wtedy to byłoby społecznie uzasadnione wsparcie działań i rozwoju dzieci i młodzieży ale, niestety, nie byłoby "rozmachu", o którym pan pisze i możliwości zrobienia sobie tak spektakularnych zdjęć. No i spektakularnie było przez kilkadziesiąt minut a w podanych przeze mnie przypadkach te pieniądze pomagałyby cały rok
31-07-2023 14:21:16
PIOTR
Ciężko jest zadowolić wszystkich ale jeżeli była szansa żeby pojechał to uważam, że dobrze, że się udało. Gdybym był burmistrzem też wolałbym zorganizować możliwość przejazdu niż przepuścić taką okazję - nie wiadomo czy w najbliższych latach będzie taka okazja. Niestety jest duża liczba mieszkańców którym się nic nie podoba, nie podobają się biegi bo ulice zamknięte, TdP bo kosztował 35 tys., itd. itd. gdyby słuchać takich ludzi to byśmy siedzieli w domach i narzekali, oglądali TV to by była jedyna rozrywka. Ja rozumiem, że można pieniądze przeznaczyć na inny cel, zawsze się coś znajdzie innego ale proszę o napisanie na co można było wydać 35 tys. żeby było to z podobnym rozmachem, mogła oglądać cała Polska itd. Zgodzę się, że niektóre inwestycje może nie są przemyślane do końca (np. zegary :)) ale nie mieszał bym do tego wyścigu w którym jedzie czołówka światowa łącznie ze zwycięzcą Tour de France z tego roku. Podsumowując naprawdę szkoda, że nie potrafimy się cieszyć, że był taki przejazd tylko zawsze się znajdą marudy, które z niczego się nie potrafią cieszyć. Co do kandydowania nie jest to odbierania głosów niezadowolonym tylko możliwość przedstawienia swoich pomysłów na gmine, na rozwój którego jak się domyslam pewnie brak :)
31-07-2023 13:56:03
KibicMieszkaniec
Zadowolonych z przejazdu TdP przez gminę Kostrzyn jest o wiele więcej niż tych niezadowolonych. Tak trzymać!
31-07-2023 13:49:38
Mieszkaniec
Przecież za to zapłacą mieszkańcy. Za chwilę podniosą podatki od nieruchomości, wzrośnie za wywóz śmieci. Najwięcej odczują przedsiębiorcy.Z nich miasto łupie ile wlezie. A radni jak to stado baranów znów będą jednomyśni. Ręką do góry i przegłosowane. Przecież trzeba załapać się na następną kadencję
31-07-2023 11:55:11
Obserwator życia gminnego i nie tylko
Nie dowiemy się nigdy, czy ktokolwiek narzekałby na to, że TdP przez Kostrzyn nie przejechał. Łatwo jest też dyskutować, że to "tylko" 35 tysięcy, a i za 50 też mogliby pojechać, kiedy nie trzeba pieniędzy wyjąć z własnej kieszeni. Nie wiemy też i nigdy się nie dowiemy, czy było więcej chętnych miast do organizacji TdP czy nie było i czy trwała licytacja "kto da więcej" czy nie. Faktem jest, że za przejazd kolarzy przez gminę zapłacili wszyscy mieszkańcy - ci zachwyceni i ci, którzy krytykują. Wszyscy zapłacili, czy chcieli, czy nie. Dlatego tak jak zadowoleni mają prawo do wyrażenia swojego zdania tak samo niezadowoleni mają pełne prawo do krytykowania wydatków, bo to wydatki także z ich kieszeni. A argumenty typu "jak się komuś nie podoba niech kandyduje na burmistrza" to najzwyklejsza próba odebrania prawa do głosu niezadowolonym, czy krytykującym.
31-07-2023 10:38:48
PIOTR
Już widzę osoby narzekające na TdP jakby nie pojechał przez Kostrzyn, że taka szansa była, tak blisko jadą przez Pobiedziska a Kostrzyn nic nie zrobił :) Jechali i bardzo dobrze i jeżeli będzie szansa to i za 50 tys. niech pojadą. Niestety dla Tych co narzekają jest więcej chętnych miast niż te przez które jadą kolarze. Do każdego co narzeka również proszę kandydować na burmistrza, wszystko załatwicie oczywiście za darmo. Chciałbym żeby każda osoba która narzeka, nie pisząc tylko publicznie wygłosiła swoje poglądy i co ona by zrobiła. Coś mi wydaje, że w następnych wyborach może byc długa lista kandydatów = może z dwoch albo trzech :)
30-07-2023 17:43:20
NieWściekły
Brawo dla mieszkańców gminy za kibicowanie kolarzom!!! Byłem na trasie, śledziłem, kibicowałem. Fajna impreza!!! Pozostałe etapy będę śledził w TV, dzięki temu obejrzę inne ciekawe rejony POLSKI :)
30-07-2023 15:30:47
BrawoTdP
Malkontentów w gminie wielu...
30-07-2023 15:02:52
Wściekła
Do Max. Nie nie byłam. Nie kibicowałam. Nie interesuje mnie popisywanie sie, promowanie miasta Kostrzyn. Gdybyś wiedział jaki jest mój powód to by ci oczy z orbity wyszły, jakim kosztem to jest wszystko robione
30-07-2023 14:32:42
Do max
Oczywiście, że inne gminy zapłaciły. Powiat wyłożył ponad 300 tysięcy. Wybory idą, po co wydawać na wybory swoje pieniądze, jak można promować się z powiatowej czy gminnej kasy.
30-07-2023 14:00:46
max
@Wściekłą: Nic się nie dzieje źle, coś się dzieje źle... I jak to dogodzić
30-07-2023 13:59:03
max
@Wściekła: A myślisz, że inne gminy też nie złożyły się na to? Byłaś chociaż na trasie czy tylko jesteś mądra za klawiaturką???
30-07-2023 13:35:57
Wściekła
Do max. Czy 35 tys to dla Ciebie nie jest dużo? 35 tys kosztem czego ?
30-07-2023 12:56:38
max
A co to są kochty? A co zazdrościsz - to startuj na burmistrza - kto ci broni. Jesteś ciągłym malkontentem... zawsze źle, to się nie podoba, to źle... A wiesz, że rycząca krowa daje mało mleka... Spójrz na inne gminy. Byłeś/aś chociaż na trasie wyścigu, zobaczyć przejazd czy tylko jesteś mądry/a za klawiaturą? Matysek zły - startuj na burmistrza... tylko najpierw przekonaj do siebie mieszkańców. Powodzenia
30-07-2023 12:38:58
do max
Dużo, mało, to pojęcia względne. 35 tysięcy złotych to więcej niż ROCZNY dochód na rękę osoby zarabiającej najniższą krajową nawet po obu tegorocznych podwyżkach. Z drugiej strony tyle to burmistrz zarabia w 2 miesiące po tym, jak podniósł sobie pensję do maksymalnej stawki rękami swoich radnych. Z trzeciej strony to, jeśli wierzyć burmistrzowi, kwota przekazana w gotówce. Do tego dochodzą kochty organizacyjne poniesione przez gminę, których kwota 35 tysięcy złotych nie obejmowała.
30-07-2023 12:25:35
max
@Wściekła: Nie tak dużo - https://infokostrzyn.pl/?id=2&nr=3647
30-07-2023 11:44:59
@Wściekła
Lepszy przejazd kolarzy (TdP) niż marsze wściekłych i 8 gwiazdek.
29-07-2023 22:06:32
Wściekła
To Gmina Kostrzyn musiała zapłacić za przejazd rowerzystów?
29-07-2023 15:41:36
Krystyna
Podobno kilkadziesiąt tysięcy kosztowało to miasto. Ale co się nie robi przed wyborami.
29-07-2023 14:24:41
Mieszkaniec Kostrzyna
Ciekawe ile? Płacimy za utrudnienia w ruchu drogowym? Paranoja. Dzisiaj jechałem Poznańską są pozaznaczane dziury w jezdni pewnie aby kolarze nie wjechali. :-)
29-07-2023 13:35:13
światło
Komentator ładnie w TV mówił o Suchym Lesie i Biedrusku. Może usłyszymy w o nowej tężni w Kostrzynie, coś na temat tunelu przez który pojadą kolarze? Warto za to zapłacić. W końcu TVP Sport to nie STK.
29-07-2023 09:44:53
toms
@mieszkaniec: Konkrety proszę... A zdaje się, że Kostrzyn nie jest jedyną gminą, przez którą jedzie Tour de Pologne
29-07-2023 09:33:12
Mieszkaniec
Nikt o tym nie mówi głośno ale żeby kolarze jechali przez Kostrzyn miasto musiało zapłacić duże pieniądze. Ale co tam. Znowu będzie okazja zabłyszczeć

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: