Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W 35-stopniowym upale przejechali 180 kilometrów, przejeżdżając przez Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W 35-stopniowym upale przejechali 180 kilometrów, przejeżdżając przez Kostrzyn
16-07-2023 01:07   Janusz Ludwiczak
Już po raz trzeci odbyła się Poznańska Korba, czyli rowerowy wyścig dookoła Poznania. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 180 kilometrów, którą musieli pokonać maksymalnie w ciągu 15 godzin.

Dokładnie 324 osób wzięło udział w wyścigu rowerowym "Poznańska Korba". Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 180 kilometrów prowadzącą przez leśne ścieżki, szutry, drogi asfaltowe, polne i gruntowe. Znaczny przebieg trasy pokrywał się z Rowerowym Pierścieniem dookoła Poznania, stanowiący jeden z największych szlaków turystycznych Wielkopolski.

"Poznańska Korba" prowadziła m.in. przez Rogaliński Park Krajobrazowy, Wielkopolski Park Narodowy, Puszczę Zielonkę, Park Krajoobrazowy Promno, zahaczając praktycznie o wszystkie gminy powiatu poznańskiego. Przez gminę Kostrzyn trasa wyścigu prowadziła przez Buszkówiec, Glinkę Duchowną i dalej ulicami miasta: Słowackiego, Mickiewicza, Rynek, Poznańską Dworcową, Warszawską, Ignacewo i następnie przez Wróblewo i Trzek. Meta znajdowała się na terenie campingu Oaza Błonie w Kórniku.

– Kochamy kolarstwo górskie, dbamy o zdrowie. Jesteśmy też turystami, lubimy zwiedzać. Braliśmy udział w poprzednich edycjach. Trasa jest ciężka, trzeba przejechać 180 kilometrów. Każdy ma oczywiście swój identyfikator, a trasa uczestnika jest monitorowana – powiedział Andrzej Kujawa z Obornik, uczestnik wyścigu "Poznańska Korba".

Zawodnicy mieli 15 godzin na pokonanie trasy. Rekordziści przejechali 180 km w niecałe 6,5 godziny. Pierwsze miejsce zajął Piotr Marciniak z czasem 6 godzin 26 minut i 11 sekund. Tuż za nim byli ex aequo Eryk Gomoński i Krzysztof Bednarek (6:27:09), a trzeci do mety dojechał Marcin Mendelewski (6:27:55).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: