Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kostrzyna - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kostrzyna
23-12-2022 02:17   Janusz Ludwiczak
Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, najpierw do Parafii błogosławionej Jolanty na kostrzyńskim os. Grunwaldzkim, a w kolejnych dniach do kolejnych parafii i miejscowości w gminie.

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy ZHR odbyło się podczas wtorkowej mszy św. w Parafii błog. Jolanty.

Po nabożeństwie na uczestników czekało ognisko, a także herbata i słodki poczęstunek.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez harcerzy co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Akcję zapoczątkowano w 1986 r. w Austrii, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów, a następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR), którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich, najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach, a następnie przekazują m.in. do prezydenta RP, Sejmu, Prymasa Polski i wszystkich miast i miasteczek w całej Polsce, a także do naszych wschodnich i zachodnich sąsiadów.


R E K L A M A

Komentarze (2)

23-12-2022 13:09:17
REDAKCJA
@Czytelnik: Kto czyta nie błądzi. To wszystko jest w artykule. Pozdrawiam ❄✯☺
23-12-2022 11:37:23
Czytelnik
Ponieważ nagłówek może być mylący tekst warto uzupełnić. Przekazania Swiatla Pokoju w Kostrzynie dokonali harcerze zrzeszeni w kostrzyńskiej drużynie ZHR. Do naszej gminy Światło przybywa jednak także dzięki harcerzom ZHP, którzy zresztą tę tradycję w gminie zapoczątkowali i już od kilku lat przekazują światło w parafii w Siekierkach. Idea Światła dla Pokoju łączy skautów całego świata.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Mistrzostwa Gminy Kostrzyn w Tenisie Stołowym

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - WKS Owieczki

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna powstać farma fotowoltaiczna?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: