Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przemierzyli śladami Powstania Wielkopolskiego oddając hołd bohaterom {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przemierzyli śladami Powstania Wielkopolskiego oddając hołd bohaterom {► FILM}
02-09-2018 01:06   Janusz Ludwiczak
Blisko 70 osób wzięło udział w sobotnim rajdzie rowerowym śladami Powstania Wielkopolskiego, którego celem było upamiętnienie bohaterów szczególnie pochodzących z terenu gminy Kostrzyn. Uczestnicy mieli do pokonania blisko 20-kilometrową trasę. Rowerzyści oddali również hołd powstańcom zapalając znicz na grobie Wincentego Galanta, poległego w 1919 r. pod Kcynią, spoczywającego na cmentarzu w Gułtowach oraz w Siedlcu na grobie Ludwika Wachacza, powstańca poległego pod Rynarzewem, pochodzącego z Brzeźna.

W dniu 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyła się wycieczka rowerowa śladami Powstańców Wielkopolskich. Uczestnicy rajdu wyruszyli w sobotnie przedpołudnie z Klonów i pokonali liczącą 19,6 km trasę prowadzącą przez Gułtowy, Siedlec, Wiktorowo, Iwno do Sokolnik Klonowskich.

– Zgłosiło się 73 uczestników. Celem rajdu jest upamiętnienie bohaterów Powstania Wielkopolskiego, zwłaszcza pochodzących z gminy Kostrzyn. Wydarzenie odbywa się w ramach Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów – powiedział Tadeusz Makowski, sołtys Sokolnik.

Zanim rowerzyści wyruszyli na drogi ziemi kostrzyńskiej wysłuchali pogadanki o bezpieczeństwie, którą wygłosił asp. Tomasz Kasprzak. Cykliści mogli dowiedzieć się, że rower musi być wyposażony w światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej i światło odblaskowe barwy czerwonej i co najmniej jedno światło barwy czerwonej, które może być migające. Rowerzyści dowiedzieli się również, że w przypadku istniejącej drogi lub ścieżki rowerowej jazdą nią jest obowiązkowa (bez poruszania się jezdnią drogi).

Kilkanaście minut po godz. 10 uczestnicy rajdu wyruszyli z Klonów. Pierwszy punktem wycieczki był cmentarz w Gułtowach, gdzie zapalony został znicz na grobie poległego w 1919 r. pod Kcynią powstańca Wincentego Galanta z Gułtów.

Następnie rowerzyści udali się do Siedlca, gdzie na grobie Ludwika Wachacza, powstańca poległego pod Rynarzewem, pochodzącego z Brzeźna zapalono również znicz.

Uczestnicy wycieczki rowerowej śladami miejsc Powstania Wielkopolskiego odwiedzili również Iwno, gdzie oddano hołd pod tablicą jednego z dowódców powstańczych, podpułkownika hrabiego Ignacego Mielżyńskiego.

Rajd zakończył się w Sokolnikach Klonowskich, tam chętni mogli posilić się grochówką. Organizatorzy - Sołectwo Sokolniki przygotowało dla wszystkich uczestników również prowiant i pakiet startowy – wodę, kanapki, owoce i słodkie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: