Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie, Brzeźnie, Gułtowach, Iwnie i Siekierkach zagrają "dla okulistyki dziecięcej" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie, Brzeźnie, Gułtowach, Iwnie i Siekierkach zagrają "dla okulistyki dziecięcej"
30-01-2022 00:29   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 30. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku datki zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Od godz. 14 Orkiestra zagra w hali przy Piasta w Kostrzynie. Głównym punktem kostrzyńskiego 30. finału będzie koncert AudioFeels i Oli Szwed oraz pokaz sztucznych ogni. WOŚP odbędzie się również w Brzeźnie (plac przy remizie OSP), Gułtowach (szkoła podstawowa), Iwnie (w szkole) oraz w Siekierkach (Skwer im. Powstańców Wielkopolskich).

"Przejrzyj na oczy" – to hasło jubileuszowego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem środki będą zbierane na rzecz okulistyki dziecięcej.

– Chcemy, żeby dzieci widziały świat tak kolorowy, jak my go przedstawiamy na naszych plakatach. Najlepszy sprzęt musi trafić na sale operacyjne – powiedział Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Zebrane fundusze zostaną przekazane m.in. na zakup sprzętu specjalistycznego dla diagnostyki i leczenia wzroku dzieci (m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka czy tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego).

– Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje – dodaje Jurek Owsiak.

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią WOŚP powraca do gminy Kostrzyn. W tym roku kostrzyński finał odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 przy Piasta. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo – to obecnie największy, zadaszony obiekt w Kostrzynie.

Start o godz. 14:00. Na początek atrakcje dla najmłodszych – spotkanie z klaunami Rico i Ruphertem. Wystąpią również: formacja taneczna "Twister", zespół śpiewaczy "Złota Jesień" i zespół wokalny "Akord".

O godz. 17:00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy". Głównym punktem kostrzyńskiego finału WOŚP będzie koncert zespołu AudioFeels (o godz. 18:00) i Oli Szwed (19:00) w ramach Wielkiego Koncertu Noworocznego. Na zakończenie ok. godz. 20:00 pokaz sztucznych ogni, czyli światełko do nieba.

WOŚP zagra również w Brzeźnie (plac za remizą OSP). Od godz. 15:00 do 17:00 panie z Koła Gospodyń Wiejskich gwarantują występy artystyczne, gorącą herbatę przy ognisku, słodki poczęstunek i licytacje. W programie również zumba z niespodziankami – wystąpi Dora Fitness.

Od godz. 13:00 do 16:00 na jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają Gułtowy. W Szkole Podstawowej odbędą się pokazy i występy artystyczne. Będzie coś dla ciała i dla ducha.

Z kolei od 15:00 do 18:00 Orkiestra zagra w Szkole Podstawowej w Iwnie. W programie m.in. licytacje, "kawiarenka pod Serduszkiem", upominki, występy artystyczne uczennic i absolwentek szkoły. Na zakończenie ok. godz. 18:00 światełko do nieba.

WOŚP również w Siekierkach Wielkich. O godz. 14:00 zaplanowano paradę amerykańskich aut.

Organizatorzy wszystkich wydarzeń proszą o zachowanie norm sanitarno-epidemiologicznej – zakrywanie ust i nosa, poprzez noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu.

W sumie podczas niedzielnego 30. finału WOŚP w gminie Kostrzyn kwestować będzie 40 wolontariuszy.

W ubiegłym roku podczas poprzedniego, 29. finału, który ze względu na pandemię odbył się w formie zdalnej (za pośrednictwem Skarbonek) zebrano 16 765 złotych. Dwa lata temu w trakcie 28. finału dzięki zaangażowaniu 41 wolontariuszy i osób pomagających udało się zebrać 54 173,21 zł, tym samym pobito dotychczasowy rekord z 2018 r. (40 954,52 zł).


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum InfoKostrzyn.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: