Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MOP Sanniki: W porzuconej naczepie znaleziono 26 zbiorników nieznanej substancji chemicznej [AKTUAL] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
MOP Sanniki: W porzuconej naczepie znaleziono 26 zbiorników nieznanej substancji chemicznej [AKTUAL]
17-11-2021 15:21   Janusz Ludwiczak
Na Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) Sanniki przy drodze krajowej S5 porzucona została naczepa, w której znajduje się 26 zbiorników nieznanej substancji chemicznej. Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki chemiczne.

Służby zostały wezwane na miejsce o godz. 12:30. Jak poinformowali nas druhowie z OSP Kostrzyn w naczepie ciągnika siodłowego znajduje się 26 zbiorników (1000 litrów) nieznanej substancji chemicznej.

Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej, w tym 4 jednostki chemiczne (4x JRG6 Poznań-Krzesiny, JRG3 Poznań-Antoninek oraz OSP Kostrzyn).

Na szczęście nie doszło do wycieku substancji. Strażacy sprawdzają co to jest za substancja i czy jest groźna. Z kolei policja poszukuje kierowcy i właściciela naczepy, która zarejestrowana jest na nowotomyskich tablicach rejestracyjnych.

Decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przynajmniej do jutra zamknięty został MOP Sanniki. Kierowcy podróżujący drogą ekspresową S5 w kierunku Gniezna mogą zatrzymać się dopiero na MOP Pierzyska.

Aktualizacja 17.11.2021 godz. 18:30 Na miejscu cały czas są strażacy, policja, służby GDDKiA. Rozstawiony został specjalistyczny namiot. Strażacy z jednostki chemicznej sprawdzają co znajduje się w beczkach i czy substancje te są groźne.
GDDKiA zamknęła MOP Sanniki na 24 godziny.

Aktualizacja 18.11.2021 godz. 12:00: Wiadomo już co znajdowało się w pojemnikach w porzuconej naczepie.
– Żaden z pojemników nie posiadał etykiety przewozowej i oznak wycieków. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, przeprowadzania rozpoznania i analizy chemicznej substancji znajdującej się w pojemnikach. Analiza została przeprowadzona pod kątem barwy, konsystencji, palności, wybuchowości, rozpuszczalności w wodzie, reakcji z wodą, odczynie pH, promieniotwórczości, analizie spektroskopowej, obecności lotnych związków organicznych i obecności substancji ropopochodnych. Z przeprowadzonej analizy 26-ściu próbek ustalono, że pojemnikach DPPL znajdowały się głównie mieszaniny substancji organicznych, ropopochodnych i kwasowych. Na miejscu pojawiła się także grupa interwencyjna Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – tłumaczy nam st. kpt. Michał Kucierski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Do momentu usunięcia naczepy MOP Sanniki będzie wyłączony z użytkowania.
– Policjanci cały czas zajmują się sprawą, ustalają również okoliczności zdarzenia oraz osoby, które mogą z tym zdarzeniem mieć związek – wyjaśnia sierż. sztab. Łukasz Kędziora z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Aktualizacja 18.11.2021 godz. 13:15: Kierowcy jadący drogą ekspresową S5 w kierunku Gniezna mogą już ponownie korzystać z Miejsca Obsługi Podróżnych
– MOP Sanniki zlokalizowany przy dk S5d został o godz. 12:40 otwarty – informuje Marek Nowicki z Informacji Drogowej GDDKiA.


Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie (1-9,13-14), OSP Kostrzyn (10-12), Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu (15-16)

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

18-11-2021 13:58:46
toms
pewnie jakaś spółeczka chciała pozbyć się odpadów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

11:30
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEDLEC, plac przy parku
VII Sołecka Spartakiada Rodzinna
w godz. 15:00-18:00

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: