Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Chcemy się wpisać w ten kostrzyński krajobraz organizacji społecznych" – powstało koło Polska 2050 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Chcemy się wpisać w ten kostrzyński krajobraz organizacji społecznych" – powstało koło Polska 2050
04-11-2021 16:44   Janusz Ludwiczak
– Aktywność naszego ruchu schodzi do coraz niższych jednostek samorządowych. Mamy już struktury prawie w każdym powiecie. Na naszym terenie działamy póki co w ramach grupy sympatyków z trzech gmin: Kostrzyna, Pobiedzisk i Kleszczewa. Przymierzamy się do różnych działań. Nie chcielibyśmy na pewno dublować działalności innych organizacji i władz gminy, w której dużo się dzieje. Chcemy się jednak wpisać w ten kostrzyński krajobraz organizacji społecznych – mówi Michał Gniatkowski, przewodniczący nowopowstałego lokalnego koła "Polska 2050 Szymona Hołowni".

Niedawno utworzyło się lokalne koło "Polska 2050" Szymona Hołowni. Kim właściwie jesteście?
Michał Gniatkowski: Jesteśmy Stowarzyszeniem Polska 2050, nie mylić z partią polityczną. Co prawda partia polityczna „Polska 2050 Szymona Hołowni ” została już formalna zarejestrowana, ale nie ma jeszcze charakteru masowego i być może nigdy takiego mieć nie będzie, bo główna aktywność będzie mieć miejsce w stowarzyszeniu.

W takim razie co robicie w gminie Kostrzynie?
Michał Gniatkowski: Chcemy zwiększyć rozpoznawalność tego ruchu, który wyrósł w bardzo specyficznym momencie pandemii. Trochę sparaliżowała nas pandemia i lockdown, ale teraz chcemy wychodzić do ludzi. Mówimy o całym naszym ruchu, w którym jest nie tylko Szymon Hołownia. Organizujemy wiele akcji społecznych – sprzątanie, sadzenie lasu, pomoc przy korepetycjach. Kreatywność naszych wolontariuszy jest ogromna.

Czym chcielibyście się zająć. W jakim celu powstało Wasze koło?
Michał Gniatkowski: Aktywność naszego ruchu schodzi do coraz niższych jednostek samorządowych. Mamy już struktury prawie w każdym powiecie. Na naszym terenie działamy póki co w ramach grupy sympatyków z trzech gmin: Kostrzyna, Pobiedzisk i Kleszczewa. Przymierzamy się do różnych działań. Nie chcielibyśmy na pewno dublować działalności innych organizacji i władz gminy, w której dużo się dzieje. Chcemy się jednak wpisać w ten kostrzyński krajobraz organizacji społecznych.
Pod koniec lipca w Parku Miejskim w Kostrzynie zorganizowaliśmy spotkanie "Poznajmy się", chcieliśmy przedstawić się mieszkańcom.

Czy zamierzacie startować w wyborach samorządowych?
Michał Gniatkowski: Nie ma takiego planu, przynajmniej z mojej strony.

Ale pojawiacie się w gminie Kostrzyn, więc jakieś zakusy na samorząd pewnie są?
Michał Gniatkowski: Budujemy ruch i również partię polityczną, która ma ambicję zmieniać Polskę. Ostatnie sondaże pokazywały, że Polska 2050 Szymona Hołowni zajmowała trzecie miejsce i miała znaczącą siłę polityczną. Trzeba być w każdej gminie, ale nie tworzymy kół po to, by od razu startować w wyborach. Chcemy budować struktury. Nie zakładamy, że każdy z nas w żółtych barwach będzie bić się o stanowisko burmistrza czy radnego.
Sławomir Nowak: To nie jest powiedziane, że w każdej gminie musi być ktoś z ruchu Hołowni. Prywatnie mogę sobie wyobrazić, że naszą reprezentacją może być np. jakiś lokalny komitet wyborczy, działający na terenie gminy Kostrzyn.
Michał Gniatkowski: Dobrym przykładem jest Rzeszów. Nasz ruch był tym, który razem z Platformą Obywatelską, Lewicą i PSL poparł jedynego kandydata opozycji. Na pewno nie chcemy wystawiać kandydatów po to tylko, by byli widoczni, ale bez szans na sukces.

Dlaczego Polska 2050?
Michał Gniatkowski: To jest taki horyzont czasowy, który zaprezentował Szymon Hołownia. Daliśmy sobie 30 lat, by Polska była dużo lepszym i nowocześniejszym miejscem do życia, dużo bardziej przyjaznym dla obywatela. Hasło "Polska 2050" jest pewnego rodzaju sprzeciwem wobec polityki, jaką mieliśmy w ostatnich 15 latach. Za dużo było myślenia kategoriami, co nam podpowiedzą „spindoktorzy”, jaką prowadzić narrację, liczył się tylko najbliższy okres i wygranie wyborów. Szukanie dziadka z Wermachtu, nakręcanie wojny polsko-polskiej, hasła typu "Dobra zmiana". Chcemy wyjść z tych okopów wojennych, przestać myśleć tylko o najbliższych wyborach, a co potem to w sumie nieważne.

Dlaczego warto więc postawić na Polskę 2050? Jak chcecie przekonać do siebie mieszkańców?
Adam Mikulewicz: Polska jest niestety podzielona, a my nie chcemy dzielić ludzi. Głównym interesem powinno być dobro naszego kraju.
Michał Gniatkowski: Nasz ruch jest w dużej części ruchem politycznych debiutantów. Zdecydowana większość ludzi, którzy aktywnie działają to nie są osoby, które mają w swoim CV działalność polityczną. Jesteśmy społecznikami, wśród nas są osoby działające w organizacjach i stowarzyszeniach. Owszem, mamy przedstawicieli w parlamencie, gdyby nas nie było w Sejmie, to wypadlibyśmy z gry – nie mielibyśmy możliwości wpływu na działania parlamentarne.


Komentarze (51)

18-11-2021 17:32:18
@max
Szczerze? Nie, nie widzę :) bo jej nie ma. Jeśli wchodzisz w struktury ogólnopolskie, to musisz mówić zgodnie z centralną "dyrektywą". A ta powstaje w Warszawie i jest tworzona m.in. przez spadochroniarzy z PO. Tak się robi politykę, a panowie z fotki chca robić politykę.
18-11-2021 16:57:13
Obserwator
Co chcą ugrać ludzie w żółtych koszulkach? Pewnie jakaś kasa jest do podniesienia... Nie wierzę w wolontariat, szczególnie polityczny!
18-11-2021 15:52:07
max
Do @max: No właśnie koło poselskie, a tu jest mowa o lokalnym kole Polska 2050, które działa w Kostrzynie. Widzisz różnicę???
18-11-2021 15:46:54
@max
A czytałeś z kogo składa/ło się koło poselskie 2050? To doczytaj zanim znowu się odezwiesz
18-11-2021 15:06:47
max
Do @max: A czytałeś ten tekst? Nikt z nich nie jest jest z PO. I skończą z PiSowską papką, wystaczy, że mam TVP Info
18-11-2021 14:46:24
@max
O czym? O tym kółku przygarniającym spadochroniarzy z PO?
18-11-2021 14:28:56
max
Odbiegacie od tematu - to nie jest artykuł o PiS tylko o lokalnym kole Polska 2050!!!!
18-11-2021 14:23:16
Polak
Wolę 500+, 13-tki i 14-tki, brak PIT dla emerytów i młodych niż zwroty VAT tylko dla "elyty" i człowieka, ktory zapadł się pod ziemię, a mówił nam przez kilka lat, że piniendzy nie ma i nie będzie bo rozkradają je koledzy biznesmeni. Widać, że wielu utraciło przywileje i wylewa żale...
18-11-2021 14:22:16
@toms
No to co z tym gazoportem? Jakoś mnie nie przekonałeś do twoich teorii na ten temat
18-11-2021 13:45:24
toms
@Panteon: Jesteś zbyt podatny na PiSowską propagandę z Jarusiem na czele, ale tez i kulturą nie grzeszysz. Ale idę o zakład, że CPK nigdy nie powstanie. Dalsza dyskusja z PiSiorami nie ma sensu, bo pewnie, każdy kto myśli inaczej niż PiS jest totalną opozycją, zdrajcą, komuchem, itd. PiS już dość podzielił ten kraj... Tak jak pisałem żadna władza nie trwa wiecznie... to tylko kwestia czasu... Bez odbioru!
18-11-2021 13:40:35
@toms
to ty obrażasz inteligencję czytelników ;) Pisząc, że w Elblągu nie ma portu, potem zrzucając to na "ironię, a następnie sam "dzielnie" rozwiązując problem twojej własnej arogancji :) Ale nie... ty ich nie rozwiązujesz :) Wikipedia to za mało, żeby rozmawiać na strategiczne tematy... A co masz do powiedzenia na temat gazoportu w Świnoujściu ? Ciekawi mnie to bardzo...
18-11-2021 13:18:00
Panteon
@toms no muszę użyć tego słowa: ależ ty jesteś głąb. Przy takich wyborach jak ty to totalna opozycja jeszcze długo nie zmieni się miejscami z PiSem. Twoje brednie nie mają nawet podstaw szkoły podstawowej. Nie masz pojęcia na czym polega wizja, projektowanie, budowanie a następnie użytkowanie. Nie wiesz dlaczego tak mocno się ślimaczy lotnisko pod Berlinem, dlaczego nie można nic już zrobić z Okęciem. Jesteś żałosnym małym człowieczkiem, który wylew swe frustracje w Internecie. EOT
18-11-2021 13:11:00
toms
@Panteon: Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego, że nie zgadza się z twoimi pisowskimi poglądami. Kwestie portu w Elblągu mamy już wyjaśnioną - nie jest to tak duży port jak w Gdańsku, Gdyni czy Świnoujściu. Tracić kilka milionów złotych po co, żeby tylko statki nie pływały przez terytorium Rosji? Centralny Port Komunikacyjny - po cholerę - wystarczy zobaczyć ile kosztował BBI Berlin, a do tej pory nie został otwarty. Nie ma lotniska na Okęciu? Przebudowa lotniska w Radomiu kosztuje ponad 800 mln zł. Nie ma lotniska w Modlinie? W każdym dużym mieście jest port lotniczy i dworzec kolejowy, ale pewnie CPK i tak nie powstanie, a zarobią tylko spółeczki i znajomi króliczka. Ale cóż Jarosław Polskę zbaw. Na tym kończę tą dyskusję, a PiS i tak wieczny nie będzie - żadna władza nie trwa wiecznie... to tylko kwestia czasu... A na Waszą 13-tkę, 14-tkę i 500+ w końcu też zabraknie kasy...
18-11-2021 13:00:32
Panteon
@ toms nie błaźnij się już – tak jak ktoś ci już odpisał. Napisałeś „Elbląg jest z pewnością miastem bardzo portowym jak Gdańsk czy Gdynia - buhaha...” To co wg. ciebie to oznacza? Jak dla mnie jest to wyłączenie twoje niedouczenie. Bo, choć później przyznałeś, że jednak Elbląg jest miastem portowym to przy tym tłumaczysz swoje wypociny. Poza tym wystarczyło napisać jedną genialną realizację, a ty tak jak pisałem wcześniej, negujesz nawet nie mając pojęcia czego. A przy tym oczekujesz, że ktoś bądź ja będzie ci tłumaczył na czym polega ta ważna inwestycja. Jest Internet możesz się douczyć. Chcesz zanegować Centralny Port Lotniczy – doucz się, to się połapiesz o co chodzi. Ze swojej strony powiem tylko, że tak jak obecnie jest kryzys na granicy oraz problem z dostawami gazu tak w przypadku braku niezależności od takiego państwa jak Rosja, Polska zawsze będzie na pozycji straconej. Ps. Nie odpisuj już trollu. Nie dziękuj.
18-11-2021 11:20:50
@toms
jednak się łudziłem. Ty nie udajesz. Miłego dnia jeszcze raz!
18-11-2021 10:46:25
toms
Do @toms: Czepiasz się. Na końcu był znak zapytania. Porównaj sobie jakim portem jest Elbląg w porównaniu do Gdyni, portu w Gdańsku czy porcie w Świnoujściu i Szczecinie. Ale widzę, że jak z większością PiSiorów nie da się z wami podyskutować. Cóż chwalcie sobie dalej PiS... jesteście ślepi i naiwni. Nie twierdziłem, że za PO było idealnie, ale z PiS z pewnością nie jest. I chyba nie doczekam się pozostałych 9 zalet PiS. Naprawdę tak trudno wymienić. O 1 już wiem - przekop przez mierzeję. To jeszcze 9... no tak jedną z nich już wiem - socjal - 500+, 13-tka, 14-tka... Cóż oglądaj dalej TVPiSowską propagandę, daleko zajdziesz...
18-11-2021 10:45:11
@toms
przy okazji... twoja ironia jest tak wysublimowana, że tylko ty ją rozumiesz ;) Dam ci dobrą radę, darmową: jak ironizujesz to w nawiasie dopisz, że to (ironia), bo przecież tak w swojej lotności subtelna ironia jak stwierdzenie, że Elbląg nie jest miastem portowym bo nie napisałem nigdzie, że nie ma portu to faktycznie szczyt ironii. Piętrowej. Miłego dnia ;)
18-11-2021 10:33:07
:)
Najważniejszą zaletą PIS jest to, że odsunęli od koryta POKO i inne wynalazki. Aktualnie żyje mi się zdecydowanie lepiej niż za czasów cyników z aktualnej opozycji.
18-11-2021 10:32:08
@toms
" tylko co to ma na celu... Elbląg, który nie jest miastem portowym? " to twoje słowa. Litości, nie rób z siebie idioty. I nie rób idiotów z czytelników.
18-11-2021 09:53:32
toms
Czy ja pisałem, że w Elblągu nie ma portu? Nie! Pisałem, że jest z pewnością takim miastem portowym jak Gdańsk czy Gdynia. To była ironia. Porównaj sobie chociażby wygoooglaj jaki duży jest port w Elblągu, jakie ma znaczenie dla gospodarki, jaki trafiają tam towary. I jeszcze oficjalne dane Ministerstwa Inrastruktury za 2020 - Port Gdańsk przeładował 48,04 mln ton towarów, zespół portów w Szczecinie i Świnoujściu - 31,18 mln ton, Port Gdynia - 24,6 mln ton przeładowanych towarów. Port w Elblągu - ... no właśnie. Ale pewnie Centralny Port Komunikacyjny też potrzebny??? Z pewnością - w Polsce brakuje przecież lotnisk - tej ironii pewnie też nie załapałeś. Ale czekam - chętnie wysłucham - jeszcze 9 zalet rządów PiS - słucham Panteon.
18-11-2021 07:27:21
@toms
No tak. Elbląg jest miastem portowym, ale przecież nie takim jak Gdynia czy Gdańsk. O Szczecinie zapomniałeś. Elbląg jest portem i to jest FAKT. Dyskusyjna jest kwestia zwiększenia jego możliwości przeładunkowych nie ze względu na możliwości techniczne samego portu, ale rodzaj jednostek pływających po Bałtyku. Toms...jesteś ignorantem i wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia. Nie blaznij się już proszę bardziej w temacie portów.
17-11-2021 22:46:46
toms
Elbląg jest z pewnością miastem bardzo portowym jak Gdańsk czy Gdynia - buhaha... Polecam wybierz się tam. No tak za PiS Polska jest krajem miodem i mlekiem płynącym...
17-11-2021 17:05:52
@toms
"Elbląg, który nie jest miastem portowym? " No akurat ELBLĄG miastem portowym JEST. Osobną kwestią jest to, czy przekop realnie zwiększy przepływ ładunków przez ten port. Ale z przekopem jest trochę tak jak z naszym tunelem. Władza sobie go życzy więc mieszkańcy za niego zapłacą.
17-11-2021 17:05:22
TakTylkoPytam
Czy PIS także jest winien najwyższej inflacji w Niemczech od 1993 roku?
17-11-2021 16:36:12
@toms
Ja także chcę POLSKI - znaczącego kraju w Europie! Kraju uczciwej pracy i poszanowania historii. Nie chcę powrotu do tego co było! Nie chcę wałków na VAT i haseł "piniendzy nie ma i nie będzie"! Nie chcę aby w Polsce rządziła klika "z tego zachodu", która wysyła uchodźcom 100.000 zł z moich podatków!!! Tylko tyle chcę :) Nic więcej :) I nie jestem taki stary (chociaż już po 18-tce :) ).
17-11-2021 16:19:50
toms
@AntyOpozycja: A co myślisz, że młodych nie ma? To sprawdź sobie wyniki wyborów jak głosowano tutaj. Jakos nie ma burmistrza i radnych z PiS. W Poznaniu PiS też nie ma co szukać. Tak chcemy Polski nowoczesnej, bedacej w europejskiej wspólnocie a nie wyrzutkiem na mapie
17-11-2021 16:09:53
AntyOpozycja
Ktoś tutaj bardzo tęskni za tym "żeby było tak, jak było"... Na szczęście jesteście w mniejszość! A sformułowanie " tu jest zachód" to mnie powaliło :)
17-11-2021 15:09:25
toms
@Panteon: No to jeszcze 9... a potem ci powiem czy jestem na nie. Ale właśnie taka jest różnica między PiS a resztą- nie potraficie rozmawiać, przekonać, wytłumaczyć dlaczego, tylko dyktatura. Przekop Mierzei Wiślanej mogę zrozumieć, tylko co to ma na celu... Elbląg, który nie jest miastem portowym?
17-11-2021 15:00:39
Panteon
@toms Powiedz mi po co mam wymieniać nawet i więcej tych zalet. Skoro twoje nastawienie jest na nie. Wymienię choćby jedną inwestycję np. przekop Mierzei Wiślanej, to wiem, że odpowiedź będzie, źle i *@#j. I obojętnie co wymienię to wszystko będzie na nie. Trzeba przyznać że masz twardy łeb niczym stachanowsik działacz.
17-11-2021 14:39:18
toms
@Panteon: Nie bądź bezczelny. Kto tu bierze leki... Naprawdę zmień kanał - za dużo TVP Info. Wiedziałem, nie wymienisz mi przynajmniej 10 zalet rządów PiS... odnieść się merytorycznie. Naprawdę wymień 10...
17-11-2021 14:12:50
Panteon
@toms Odniosę się wyłączenie do jednego zdania No i... nie interesuje mnie anonimowy bełkot trolli takich jak ty... Mówi to ktoś podpisujący się jako toms i opisujący jak to źle jest w Polsce. Odstaw leki obu weź większą dawkę nie gwarantuję że pomoże ale na pewno coś zmieni. Do reszty nie mam co się odnosić bo to jest jakiś bełkot.
17-11-2021 13:53:29
toms
PS: Na szczęście w Poznaniu PiS nie ma co szukać, z resztą tu PiSiorki też jestescie w mniejszości. Tu jest zachód.
17-11-2021 13:50:24
toms
* Ach ten słownik. Miało być złoto zamiast zero
17-11-2021 13:46:22
toms
Panteon: A rób sobie. Nie jestem totalną opozycją, po prostu żyję w tym kraju tak jak ty i widzę co się tu dzieje. Chleb kosztuje już prawie 5 złotych, litr benzyny powyżej 6 zł. Widzę te afery PiS, za które płacimy my wszyscy, ale wielu jak ty jest ślepych, przekopionych 13 i 14 emeryturką... Tak słyszałem, że radni przekazali 100 tys. zł dla gminy Michałowo. No i... nie interesuje mnie anonimowy bełkot trolli takich jak ty... Wiem tylko tyle, że im dłużej PiS rządzi tym jest coraz gorzej. Za chwilę będziemy mieli polexit, tylko różnica jest taka, że Wielka Brytania poza UE sobie poradzi, Polska nie. Gdzie nagle podział się dług publiczny i wielomiliadowa dziura budżetowa? Zero sprowadzone zza granicy zostało juz pewnie przetopione... ale cóż ważne, że ma Rydzyk, ma TVP 2 mld zł... Ale słucham wymień mi chociaż 10 zalet, że rządzi tu PiS... przynajmniej 10...
17-11-2021 13:32:14
Panteon
@toms Zrobię zrzut ekranu komentarza poniżej. Takiego kombo to już dawno nie widziałem. Tak totalna opozycja nie potrafią nawet współpracować w oczywistych sprawach dla dobra nas wszystkich. Także nie gorączkuj się, wyjdź na spacer. Poszukaj na epoznań: 100 tys ma trafić z Poznania do gminy Michałowo na wsparcie migrantow i poczytaj komentarze.
17-11-2021 13:10:37
toms
@Panteon: I kto tu jest zaślepiony - już nawet używasz typowych PiSowskich smormułowań: totalna opozycja. 2 miliardy zł rocznie dla TVP, zmarnowane 68 mln zł na wybory organizowane przez Sasina, wysokie zarobki dla "aniołków Glapińskiego", miliony dla Rydzyka, roztrzaskane auta przez ABW, afery Misiewicza, 2 wieże dla Kaczyńskiego, import węgla z Rosji... chcesz dalej... włącz chłopie myślenie.
17-11-2021 12:50:21
Panteon
@toms Po twojej wypowiedzi widzę że zaślepiony jesteś przekazami hasłowymi forsowanymi przez totalną opozycję. Kto chce wyjść z UE? Zapytaj tych którzy biorą + i inne dodatki czy będą narzekać. Nie wydaje mi się. Robienie spędu przez UG w Swarzędzu było zagrywką pijarową.Poza tym nigdzie nie ma żadnych zdjęć z tej hucpy, bo chyba się nie miała miejsca lub liczba była tak wielka, że ludzi można by policzyć na jednej ręce. Jakoś nie widzę by kraj był w ruinie, ba nawet powiedziałbym, że wysokość inflacji jest proporcjonalna do wysokości popytu wewnętrznego.
17-11-2021 12:24:24
toms
@Panteon: Gość ma rację. Nie wyobrażam sobie, byśmy byli poza Europą. Ale słuchaj dalej TVPiSowskiej propagandy. PiS już dosyć napsuł w tym kraju... Wystarczy pójść do sklepu, zatankować paliwo. Ale ważne, że jest 500+, 13-tka i 14-tka - tylko nie państwo na to płaci, ale pan płaci, pani płaci, każdy z nas zrzuca się na socjal, szczególnie osoby pracujące. Pan Kaczyński i spółka już wystarczająco doprowadza ten kraj do ruiny...
17-11-2021 12:05:45
REDAKCJA
@Panteon: Zgodnie z poniższym regulaminem:
[...] Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. [...]
Pozdrawiam
17-11-2021 11:40:11
Panteon
Widzę że wycinacie linki. Przez to moja wypowiedź nie jest kompletna. Należy wejść na swarzedz24 następnie wpisać protest pod ratuszem mieszkańcy chcą wyrazić sprzeciw polityce rządu
16-11-2021 09:29:07
Panteon
Do wszystkich którzy nie wiedzą kim jest pan ze zdjęci oraz gdzie działa Piękne hasełka, wywiady pod publiczkę to jest działalność zaprzeczająca innym działaniom prowadzonym w ościennych gminach. Poza tym obecni mamy b. duży problem na granicy i uważam, że miejsca dla imigrantów w Polsce nie ma.
11-11-2021 22:39:17
Do do
Szkoła podstawowa.... Znaczy, nie wiesz, co odpowiedzieć. Nie zdziwiłem się. A jesteś pewien, co myśli ten, kto w tej szkole uczy? I czy myśli to samo, co ty na temat polskości?
11-11-2021 17:55:53
Do Do do 2050
Można odróżnić Polaków (o nich piszesz) od POLAKÓW... Już w szkole podstawowej uczą co to znaczy być POLAKIEM :)
11-11-2021 13:06:15
Do do 2050
Ale kto to jest Polak? Ma polskie obywatelstwo? Jak pokazuje przykład zagranicznych sportowców będących id niedawna Polakami, nie jest to specjalnie trudne. Z kolei Polacy miewają podwójne obywatelstwo. Są Polakami czy nie? Mówi po polsku? Można się nauczyć. Pochodzi z Polski? Ale od ilu pokoleń i z jakich terenów? Z Wielkopolski, Pomorza, Śląska, Litwy czy Ukrainy? Zadaję te pytania ku refleksji, że życie nie jest proste i czarno-białe.
11-11-2021 12:05:00
.
Panie Michale, jak Wy chcecie wygrać rząd dusz, kiedy nie szukacie zewnętrznego wroga w postaci brunatnych faszystów, lewackich internacjonałów, komunistów, rzymian, nachodźców? My jesteśmy już tak podkręceni, że nic nas nie rusza poza ekstremalnymi emocjami. Nie wiem, może cierpiące na granicy dzieci z oczami załzawionymi celowo dymem papierosowym albo zwyrodnialec atakujący nożem wszystko dookoła? Pokażcie nam coś co zewrze pod Waszym przewodem szeregi, pozwoli wyłączyć myślenie, upajać się wspólnotą i wiarą w wyznawanie jedynej prawdy. Mamy możliwość wyznawania sukcesywnie brutalizującego się nacjonalizmu albo wynaturzającego się coraz bardziej europejskiego socjalizmu. Normalność, którą proponujecie, nas nie pociąga :-)
10-11-2021 21:46:17
Do 2050
"Polska to duży kraj - wszyscy się zmieścimy!"??? POLSKA to nie jest duży kraj! To jest mały kraj, w którym jest miejsce dla POLAKÓW! I niech tak zostanie, a nie będziemy mieli bałaganu. (dekomunizacji także nigdy się nie doczekamy?!)
10-11-2021 20:48:20
@Michał Gniatkowski
A ja bym chciał, żeby wreszcie przeprowadzić dekomunizację. Ale jak rozumiem tym zainteresowani nie jesteście, bo "wszyscy się zmieścimy"
10-11-2021 19:25:03
Michał Gniatkowski
Wujku Dobra Rada - niestety nie możemy obiecać, że nie będziemy majstrować przy Polsce :-) Na pewno nasz program to nie jest "żeby było tak jak było". Ale w każdym razie my nie stawiamy sobie za cel rewolucji w stylu "IV RP", "wymiany elit", "repolonizacji" itp. Nie chcemy meblować życia każdemu Polakowi. Nasze hasło to "Polska to duży kraj - wszyscy się zmieścimy!". Pozdrawiam!
09-11-2021 23:14:32
WujekDobraRada
To może pozostańcie przy "sprzątaniu, sadzeniu lasu, pomocy przy korepetycjach"... Nie "zmieniajcie mi Polski" bo to mi się źle kojarzy :)
09-11-2021 09:17:41
Michał Gniatkowski
Panie Ant - zachęcam do odnoszenia się do meritum zamiast zajmować się tym, co kto robił 20 lat temu. Jedni mówią, że Polska 2050 ma tylko za zadanie osłabić PO. Inni mówią, że Polska 2050 to to samo co PO. Hm.... Jak jedni mówią, że jesteśmy za bardzo po jednej stronie, a inni że za bardzo pod drugiej, to wiele wskazuje na to, że jesteśmy ... dokładnie w tym miejscu, w którym powinniśmy być :-) Zachęcam do śledzenia naszych działań. Pozdrawiam!
05-11-2021 22:15:10
Ant
Nie dajcie się zwariować. Przecież ten ruch stworzył Kaczyński aby osłabić Platformę Obywatelską. Hołownia to przecież prawie ksiądz. Na czwartym roku odszedł z seminarium. U nas w Kostrzynie też jest taki gostek który z seminarium poszedł do szkoły oficerów politycznych LWP a teraz jest szafarzem.
Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: