Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"POmagamy w czasie pandemii" – rozdawali przyłbice - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"POmagamy w czasie pandemii" – rozdawali przyłbice
07-12-2020 00:14   Janusz Ludwiczak
W niecałe 20 minut rozeszło się ponad 120 przyłbic ochronnych, które w sobotnie przedpołudnie w centrum Kostrzyna rozdawali członkowie koła Platformy Obywatelskiej.

Członkowie Koła Platformy Obywatelskiej w ramach akcji "POmagamy w czasie pandemii" rozdawali przy ul. Poznańskiej w Kostrzynie przyłbice ochronne.

– Przyłbice rozeszły się jak świeże bułeczki. W ciągu 20 minut rozdaliśmy ponad 120 sztuk, kolejne przekazaliśmy dla Klubu Kobiet Przedsiębiorczych NAMAXA, kół gospodyń wiejskich, klubu seniora i świetlic wiejskich. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania – powiedziała Izabela Sadyś, szefowa koła Platformy Obywatelskiej w Kostrzynie.

– Platforma Obywatelska RP przeznaczyła środki finansowe na przedsięwzięcia grantowe dla lokalnych struktur w całej Polsce. Każde Koło PO może napisać wniosek o grant i wysłać do centrali. Tam jest powołana specjalna komisja, która ocenia wnioski i podejmuje decyzje o przyznaniu grantu lub odrzuceniu wniosku. Koło PO w Kostrzynie złożyło wniosek na grant "POmagamy w czasie pandemii". Udało nam się dostać dofinansowanie. Nasza akcja polegała na rozdaniu dobrej jakości przyłbic ochronnych dla mieszkańców gminy Kostrzyn. Rozdaliśmy 360 sztuk. W związku z wprowadzeniem w całym kraju obowiązku noszenia maseczek/przyłbic uznaliśmy że potrzebna jest akcja uświadamiająca naszych mieszkańców, że noszenie przyłbic czy maseczek chronią nas przed zakażeniem – dodaje Izabela Sadyś.

Po nowym roku planowane są podobne akcje.


Komentarze (5)

07-12-2020 23:51:44
.
Ruch ba świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla zdrowia. Przemysł to.
07-12-2020 23:01:51
TenTrzeci
Nie wyszedłem w tym dniu z domu. Myślę, że niczego nie straciłem, a wręcz dużo zyskałem!
07-12-2020 21:39:01
Mylicie się obydwaj
Macie rację, że subwencja jest z podatków. Ale więcej stracili ci, którzy tych przybić nie wzięli / dostali. Bo podatki zapłacili wszyscy, a przylbice dostali niektórzy. Plus zarobił producent. Więc ktoś jest do przodu.
07-12-2020 21:00:44
Trzeźwy
Dokładnie tak jest! Prezenty za własne pieniądze:) A jeszcze niedawno mówili "piniendzy nie ma i nie będzie" :) No i znaleźli, te zakopane?
07-12-2020 09:51:51
@Drodzy Mieszkańcy
Pamiętajcie, że żadna partia nie ma swoich pieniędzy. WSZYSTKIE partie polityczne żyją z subwencji otrzymywanej z waszych podatków. Pamiętajcie zatem, że otrzymaliście przyłbice, które sami sobie zakupiliście, tyle, że nie wiecie nawet ile za nie zapłaciliście.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: