Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

By pomóc Klaudii zmagającej się z guzem mózgu [AKTUALIZACJA] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
By pomóc Klaudii zmagającej się z guzem mózgu [AKTUALIZACJA]
02-08-2021 03:41   Janusz Ludwiczak
Praktycznie po brzegi wypełnił się kostrzyński Park Miejski. Wszystko dlatego, by pomóc Klaudii Popiel, 26-letniej przedszkolance z Niepublicznego Przedszkola Akademia Pomysłów w Kostrzynie. W niedzielne popołudnie odbył się festyn charytatywny "Serce dla serca", w trakcie którego zbierane były fundusze na immunoterapię.

Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy przejażdżki zabytkowymi pojazdami. Nieco starsi mogli zobaczyć występy zespołów Aremi czy Fobos.

Nie zabrakło przysmaków serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy lokalnych restauratorów.

Pojawił się również mistrz sportów KSW i MMA Roman Szymański. Przygotowano także bitwę freestylową czy pokazy zumby.

Chętni mogli także zaszczepić się przeciwko Covid-19 w polowym punkcie szczepień, w którym bez rejestracji można było przyjąć jednodawkową dawkę Johnson&Johnson lub zaszczepić się preparatem Pfizer. Z kolei w Stacji Książki dyżur pełnili rachmistrzowie spisowi.

Festyn "♥ dla ♥" dedykowany był przede wszystkim 26-letniej Klaudi Popiel, opiekunki najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola Akademia Pomysłów w Kostrzynie, u której w czerwcu zdiagnozowano guza mózgu.

– Klaudia to nie tylko pracownik, to przede wszystkim dobry człowiek, Nasza koleżanka, wspaniała ciocia dla dzieci o wielkim sercu. W czerwcu tego roku zdiagnozowano u niej guz płata skroniowego. Kiedy usunięto guza z lewej półkuli mózgu Klaudii, okazało się, że w prawej też rozwinął się nowotwór. Rokowania są brutalnie złe. Nadzieję daje immunoterapia w Niemczech, bardzo skuteczna w takich przypadkach i, niestety, bardzo droga metoda leczenia. Dlatego dzięki wsparciu gminy Kostrzyn , mieszkańcom oraz wszystkim dobrym ludziom chcemy wesprzeć Klaudię w drodze do jej wyzdrowieniu – mówi Agnieszka Wasilewska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Akademia Pomysłów w Kostrzynie.

– Klaudia jest śmiertelnie chora, w jej głowie pojawił się nowotwór, który ma tylko jedno zadanie - zabić... Śmiertelnie niebezpieczny przeciwnik rósł niepostrzeżenie w głowie żony już od kilku miesięcy i tego dnia postanowił się nam się objawić w najgorszy możliwy sposób – dodaje Mariusz Popiel, mąż Klaudii.

Podczas festynu pamiętano również o Powstańcach Warszawskich. Punktualnie o godz. 17 zawyły syreny, wszyscy minutą ciszy upamiętnili wydarzenia sprzed 77 lat.

Całkowity dochód z niedzielnego festynu zostanie przekazany na immunoterapię dla Klaudii. Jaką kwotę udało się uzbierać? To będzie wiadomo najwcześniej w poniedziałek wieczorem.

Chorej Klaudii można pomóc również wpłacając datki na portalu SiePomaga.pl

Aktualizacja Wiadomo już, że podczas niedzielnego festynu charytatywnego "Serce dla Serca" a rzecz Klaudii zebrano 54 472,34 złotych. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, sponsorom, darczyńcom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by festyn mógł się odbyć.


Komentarze (1)

04-08-2021 21:22:20
obserwatorka
Brawo dla organizatorów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

11

gru

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - UKS Błyskawica Niechanowo
- liga unihokeja U19 Juniorów starszych

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: