Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez 20 minut był zamknięty przejazd kolejowy w Kostrzynie - kierowcy utknęli w korkach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przez 20 minut był zamknięty przejazd kolejowy w Kostrzynie - kierowcy utknęli w korkach
16-03-2021 00:43   Janusz Ludwiczak
W poniedziałkowy poranek przez ponad 20 minut zamknięty był przejazd kolejowy w ciągu ulic Kórnickiej i Warszawskiej w Kostrzynie oraz do Skałowa. Co było powodem takiej sytuacji?

W poniedziałek krótko przed godz. 9 kierowcy nie mogli przedostać się na drugą stronę Kostrzyna. Korki tworzyły się w ciągu ulic Warszawskiej i Kórnickiej. Podobna sytuacja była również na przejeździe w ciągu ul. Warzywnej do Skałowa. Czy była to awaria rogatek? Oto zapytaliśmy spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Urządzenia przejazdowe na przejeździe kolejowym w Kostrzynie działają prawidłowo. Zdarzenie, które miało miejsce w poniedziałek w godzinach porannych wynikało z konieczności sprawdzenia stanu technicznego pociągu, który jechał z Warszawy do Frankfurtu. Pociąg załączył czujniki odpowiadające za włączanie urządzeń przejazdowych, a więc sygnalizacji i rogatek na tym przejeździe kolejowo-drogowym, jednak konieczne było jego zatrzymanie na stacji Kostrzyn Wielkopolski, w celu sprawdzenia stanu technicznego zarówno pociągu jak i rogatek. Trwało to od godz. 8:50 i zajęło ok. 20 minut. Po sprawdzeniu przez odpowiednie służby techniczne pociąg mógł bezpiecznie kontynuować podróż, a rogatki zostały otwarte – tłumaczy w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe w Wielkopolsce.

Sytuacji nie wytrzymał jeden z kierowców, który zignorował opuszczone rogatki i przejechał przez przejazd kolejowy z Kostrzyna w kierunku Siekierek. Całe zdarzenie zarejestrował jeden z Czytelników portalu epoznan.pl:


Fot: Tomasz, Michał/epoznan.pl
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE: Gułtowy: Uszkodzone rogatki

ZOBACZ TAKŻE: Niebezpiecznie na przejeździe na Kórnickiej

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

17-03-2021 13:46:48
MIA
Jedyny przejazd i w dodatku zamknięty. Władze Kostrzyna powinny zostać ukarane za zamknięcie przejazdów przed przygotowaniem tunelu. Przejazdy powinny zostać zamknięte dopiero jak to nastąpi. Kpina z ludzi. Tunel może będzie za rok za dwa a w przypadku jakiegoś wypadku pozostaje czekanie w korku bo droga jest tak wąska, że nie ma mowy o wycofaniu i pojechaniu przed drogę S-5.
16-03-2021 08:54:25
MM
Według mnie jest to nieuzasadnione wstrzymanie ruchu drogowego, które z urzędu powinno być karane. Skoro operator urządzeń kolejowych planuje przeprowadzić testy min. urządzeń bezpieczeństwa, co może mieć wpływ na ruch lokalny to powinien w odpowiednich miejscach wyznaczyć personel do sterowania ręcznego tymi urządzeniami, lub w ostateczności poinformować chociażby kierowców o zaistniałej sytuacji. A z tego co czytam, to nawet przeprosin nie wystosowali tylko suchą informację. Brak słów...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: