Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkaniec Gwiazdowa zatrzymany przez CBŚP za obrót narkotykami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkaniec Gwiazdowa zatrzymany przez CBŚP za obrót narkotykami
25-01-2021 12:38   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Gwiazdowie mężczyznę, który działał w zorganizowanej grupie przestępczej o międzynarodowym zasięgu, zajmującej się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości narkotyków, głównie marihuany. Narkotyki trafiały z Hiszpanii na teren innych krajów UE, w tym Niemiec, Królestwa Niderlandów, Danii oraz Polski.

Jak informuje portal tuKostrzyn.pl w ubiegły poniedziałek funkcjonariusze CBŚP w jednym z mieszkań na terenie Gwiazdowa zatrzymali mężczyznę, który działa w gangu zajmującym się obrotem narkotyków na szeroką skalę.

Do tej pory zatrzymano blisko 100 osób – głównie z Polski i Hiszpanii. Przejęto ok. 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy, a także 8 jednostek broni. W ostatnim czasie na terenie województwa wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego zatrzymano 7 osób w wieku od 35 do 45 lat.

– Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej o międzynarodowym zasięgu, zajmującej się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości narkotyków, głównie marihuany. Narkotyki trafiały z Hiszpanii na teren innych krajów UE, w tym Niemiec, Królestwa Niderlandów, Danii oraz Polski – wyjaśnia nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mieszkaniec Gwiazdowa i pozostali zostali aresztowani na trzy miesiące. Podczas przeszukiwania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację, która będzie teraz szczegółowo analizowana przez śledczych oraz sprzęt elektroniczny, w tym telefony komórkowe, a także pieniądze na poczet przyszłych kar.

– Śledczy podejrzewają, że rola zatrzymanych osób w całym procederze polegała na transporcie i przekazywaniu narkotyków, a także werbowaniu kierowców samochodów ciężarowych do udziału w przemytach hurtowych ilości narkotyków. Wszystkie osoby podejrzane usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie innych państw UE. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na okres 3 miesięcy – zaznacza nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Ostatnie działania prowadzone były w ramach operacji o kryptonimie "Przebudzenie mocy". Dzięki wspólnej akcji polskich funkcjonariuszy CBŚP i hiszpańskiej Guardia Civil, przy wsparciu Europolu i Eurojustu zatrzymano już blisko 100 osób różnych narodowości, głównie Polaków i Hiszpanów.

– Dzięki operacji "Przebudzenie mocy" narkotyki warte w hurcie ok. 90 mln zł nie trafią na rynek. Dotychczas w międzynarodowym śledztwie zatrzymano blisko 100 osób różnych narodowości, głównie w Polsce i Hiszpanii. Przejęto około 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy, a także 8 jednostek broni oraz zlikwidowano na terenie Hiszpanii 27 profesjonalnych plantacji konopi, gdzie rosło ponad 20 tys. krzewów w różnych fazach wzrostu. Z takiej ilości krzewów można by uzyskać blisko 2 tony marihuany – podsumowuje nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Według śledczych grupa mogła działać od 2016 roku, wytwarzając, przemycając, a następnie wprowadzając do obrotu szacunkowo kilkanaście ton narkotyków, wartych setki milionów złotych. Obecnie trwa ustalanie jaka ilość narkotyków mogła zostać przemycona, a następnie wprowadzona do obrotu przez członków grupy. Sprawa jest rozwojowa, możliwe są kolejne zatrzymania.

Aktualizacja: Mężczyzna, który został zatrzymany w Gwiazdowie mógł być zaangażowany w przemyt narkotyków.
– Śledczy podejrzewają, że zatrzymani w całym procederze mogli organizować transport narkotyków. Mogli także zajmować się w werbowaniem kierowców samochodów ciężarowych, którzy byli skłonni przewieźć narkotyki przez granicę, czyli dokonywać przemytu – powiedziała nam nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.


Komentarze (4)

27-01-2021 18:24:11
Dexx
Ciekawe do kogo jeszcze zapukaja CBŚP
25-01-2021 23:03:41
CBS
myślę że to nie tylko dotyczy Gwiazdowa, temat się rozwija nie tylko tam :( niestety...
25-01-2021 15:51:58
mieszkaniec
za mało takich akcji w gminie kostrzyn
25-01-2021 12:46:18
Normalny
Brawo CBŚP!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: