Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nawet pół tysiąca złotych za nieposprzątanie po swoim psie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nawet pół tysiąca złotych za nieposprzątanie po swoim psie
13-01-2021 11:14   Janusz Ludwiczak
Po konsultacjach społecznych z mieszkańcami gminy ujawnił się kolejny raz problem właścicieli psów nie dopełniających obowiązku posprzątania po swoim czworonogu co prowadzi do zanieczyszczenia trawników oraz chodników – informują dzielnicowi i jak zaznaczają za nieposprzątanie po swoim pupilu grozi kara do 500 zł.

– Najwięcej zgłoszeń było z miejscowości Siekierki Wielkie oraz Iwno, gdzie w ramach planów prioretytowych będziemy szczególnie zwracać uwagę na popełniane wykroczenie. Po konsultacjach społecznych z mieszkańcami gminy ujawnił się kolejny raz problem dotyczący właścicieli psów nie dopełniających obowiązku posprzątania po swoim czworonogu co prowadzi do zanieczyszczenia trawników oraz chodników. Szczególnie widoczne jest to po sezonie zimowym gdzie topniejący śnieg odsłania pozostałości po spacerach – wyjaśniają st. asp. Tomasz Kasprzak oraz mł. asp Izabela Adamczak Humeniuk, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Policjanci ostrzegają, że za nieposprzątanie po swoim pupilu grozi kara do 500 złotych. Obowiązek ten reguluje m.in. uchwała w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kostrzyn z 2019 r.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (12)

19-01-2021 21:56:28
Rolnik
Plagą są także spacery z psami po polach uprawnych, które traktuję się jak wychodek! Psy niszczą uprawy, a właściciele traktują prywatne pola uprawne jak wybieg w parku...
18-01-2021 23:13:34
Roki
Do Maxa - na szczęście czym się będzie Policja zajmować nie zależy od Ciebie. Co byś wolał.... To twoja sprawa a oni wiedzą lepiej co i kiedy mają robić. Oglądaj dalej poglądowe seriale z cyklu,, policjanci i policjantki,, i żyj dalej w swoim świecie.
15-01-2021 20:41:19
Ciekawski
W jaki sposób właściciele sprzątają po psie szczającym na murki i słupki?
14-01-2021 21:55:27
RównyGość
Max- ja bym chciał, żeby Policja zatrzymała pijanego kierowcę jak i właściciela wyprowadzającego psa w celu wypróżnienia na chodniku!
14-01-2021 15:34:55
Max
Do Darek: Ja bym jednak wolał, żeby policja zatrzymała pijanego kierowcę (z jaką prędkością jedzie jest dla mnie nie istotne), niż żeby zatrzymała właściciela psa który po nim nie posprzątał :)
14-01-2021 09:24:35
Darek
Do Max- tak samo można powiedzieć że policja nie powinna się zajmować takimi bzdurami jak ktoś kierujący samochodem po kilku piwkach bo skoro jedzie wolno to jest bezpiecznie. Policja jest od pilnowania przestrzegania prawa a nie od oceny które prawo jest dobre a które nie
13-01-2021 19:54:57
Pytajnik
Do Max - możemy sprawdzić jak zareaguje właściciel psa załatwiającego się pod moją bramą, gdy obsiusiam (najlepiej kilka razy) jego płot z cegły klinkierowej?
13-01-2021 17:50:46
Max
Ja po prostu uważam, że problem psich kup nie jest problemem w zakresie interwencji policji (chociaż pewnie jakiś przepis się znajdzie, tak żeby to policja się tym zajmowała). Uważam, ze jest to problem mało poważny do organiu, który z natury powinien dbać o bezpieczeństwo w gminie. Skoro ludzie nie sprzątają po swoich psach to oznacza, ze lubią żyć w syfie i nie przeszkadza im również oddawanie moczu i kał przez ludzi w miejscach publicznych. Cytując „Dzień świra” bo czym różni się ludzka kupa od psiej? Dążę do tego w swojej wypowiedzi, że zgłaszanie takich burmistrzowi jest nieco absurdalne.
13-01-2021 13:58:25
Obserwator
W Siekierkach pojawiła się nowa moda: wychodzenie z psem na drogę/chodnik/pobocze w celu wypróżnienia czworonoga. Słupy, murki, ogrodzenia posesji, są codziennie obszczywane. Może trzeba wytłumaczyć napływowym, że na wsi można psa z domu wypuścić na swój trawnik?! Wieś to nie "Poznań" - nie trzeba codziennie wychodzić z psem na ulice!!!
13-01-2021 13:09:22
Tutj
A co z wieczornymi wyścigami po centrum Kostrzyna ? Dzielnicowi tego nie widzą bo bardzo rzadko widać patrol ;(
13-01-2021 12:32:51
Roki
Kłęby dymu to chyba sprawa ochrony środowiska i komórki do tego powstałej przy UM w Kostrzynie. Z tego co jest mi wiadomo można poprzez stronę internetową zgłaszać problem a przedstawiciele UM pojawia się z pakietem do pobrania próbek popiołu. W ten sposób można udowadniać komuś spalanie śmieci i wyciągać konsekwencje . Nasi policjanci są super ale chyba jeszcze nie wyposażyli ich w czujniki w nosie dzięki którym udowodnią komuś łamanie prawa. A... Kupa psia na trawniku i właściciel wraz z psem przyłapany to chyba sprawa oczywista. Ale jak to w Polsce.... Nie dogodzisz. Zajmą się jednym to zaraz płacz że czemu nie tym czy tamtym. Jakby każdy po psie sprzątał to mogliby się zajmować istotniejszymi jak to Pan ujął sprawami.
13-01-2021 11:48:01
Max
Czy można prosić o informacje jakie jeszcze zagrożenia przedstawili Burmistrzowi dzielnicowi? Rozumiem, że problem piesków jest ważny i wymagający nadzoru, ale chyba są w gminie istotniejsze obszary którymi mogliby dzielnicowi poświecić swoją uwagę. Myślę, ze gorszym zanieczyszczeniem środowiska są wydobywające się z kominów kłęby dymu śmieciowego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zostań Gwiazdą" - finał Konkursu Piosenkarskiego dla dzieci młodzieży "Zostań Gwiazdą"

27

kwi

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Unia Swarzędz II

03

maj

10:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Msza św. za ojczyznę - obchody święta Konstytucji 3 Maja

23

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: