Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nawet 30 tys. zł za wyjście w sylwestra - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nawet 30 tys. zł za wyjście w sylwestra
30-12-2020 00:02   Janusz Ludwiczak
– Będą mandaty. Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Nie będzie godziny policyjnej w sylwestrowo-noworoczną noc, ale za wychodzenie z domu w nieuzasadnionym przypadku grozić będzie wysoka kara finansowa.

W sylwestrową noc od godz. 18:00 do godz. 6:00 w Nowy Rok miała obowiązywać godzina policyjna. W niedzielę premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie będzie godziny policyjnej, bo prezydent musiałby wprowadzić stan wyjątkowy. Jednocześnie premier zaapelował o nieprzemieszczanie się i nie używanie fajerwerków.

Jednak we wtorek w programie "Gość Radia ZET" minister zdrowia zapowiedział wysokie kary dla osób, które będą wychodzić z domu w sylwestrowo-noworoczną noc.

– Tak, będą mandaty. Co więcej policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez inspektoraty sanitarne, a tam w postępowaniu administracyjnej od strony prawnej jest wymierzona kara do 30 tysięcy i ona w ciągu 7 dni jest egzekwowana z konta, a dopiero potem przysługuje prawo odwołania do sądu administracyjnego – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister dodał, że art. 52 konstytucji wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się, a także przepisy te reguluje Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym.

– Wszyscy mamy dosyć, ale jeśli pozwolimy sobie na to, żeby trzecia fala się rozwinęła, skutkiem większej liczby interakcji świąteczno-noworocznych, to my się nie podniesiemy – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia powiedział też, że "jeśli sytuacja będzie stabilna, to po 17 stycznia będzie możliwy powrót do „podstawowej logiki” obostrzeń, najpierw w handlu i szkołach, zwłaszcza w klasach najmłodszych", a w następnej kolejności mają być otwarte restauracje czy siłownie.


Komentarze (8)

31-12-2020 08:46:16
Panteon
Do kropek, dwukropek... na "zachodzie" też się zamykają. Powiem więcej nawet bardziej jak u nas. Co nie zmienia faktu, że coś tu nie gra. Wolne łóżka, ba całe szpitale przekształcone na kowidowe a pacjentów brak.
30-12-2020 14:09:28
:
Wolność dla zniewolonych ograniczeniami w sylwestra! Oni też chcą mieć prawo do zarażenia covidem, a PIS im zabrania! Brzydka partia rządząca :)
30-12-2020 10:37:46
.
Przecież to wszystko jest bezprawne. Rządzą nami rozporządzeniami. Olewają akty prawne wyższego rzędu. Omijają kontrolę parlamentu nad stanowionym prawem. A jeszcze znajdują się owce, które z zaangażowania klaskaniem mają obrzękłe prawice. Benjamin Franklin, bezskutecznie negocjując w 1775 roku warunki pokoju z Anglikami, powiedział "Ci, którzy mogą zrezygnować z podstawowych wolności, aby uzyskać chwilowe bezpieczeństwo, nie zasługują ani na wolność, ani na bezpieczeństwo". Kluczem do cytatu nie jest BEZPIECZEŃSTWO czy WOLNOŚĆ. Kluczem jest NIE ZASŁUGUJĄ :(
30-12-2020 10:31:47
:
Na dzień dzisiejszy wolnych jest ok. 1400 respiratorów. Możecie się zatem zarażać, a potem podnosić po trzeciej fali czy "ich rządach" podłączeni do wentylatorów. Dzika Europa Zachodnia już dawno pootwierala się?! U nich nie ma ograniczeń?!
30-12-2020 10:11:19
Paweł
Zapis niezgodny z konstytucją a więc brak podstawy prawnej do takich działań! Co przyznał nawet Pinokio...
30-12-2020 09:44:15
Anonim
My się nie podniesiemy przez ich rządy a nie przez trzecią falę
30-12-2020 09:35:03
@Adam
nie martw się, zabiorą ci te kilka stówek i wejdą w debet. Obudzisz się rano a tam -29700 na koncie. Bo tak działa "nierząd"
30-12-2020 07:10:17
Adam
A to dobre - 30 tys z konta w ciągu 7 dni. Jeśli chodzi o mnie to niech czyszczą moje konto czyli całe kilka stówek. Oni myślą, że ludzie są tacy bogaci? Bez pracy bo lockdown i jeszcze po świętach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: